Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » Bohaterowie » BAPTISTE

BAPTISTE

Połączcie siły z sanitariuszem, który podjął próbę uratowania świata przy użyciu bandaży oraz przeważającej siły ognia. Oto Baptiste!

Stań do walki ramię w ramię z medykiem polowym, którego misja to naprawianie świata – czy to bandażami, czy kulami.

  • Jean-Baptiste Augustin, Wiek: 36 lat
  • Zajęcie: Sanitariusz
  • Baza operacyjna: Tortuga, Haiti (dawniej)
  • Przynależność: były członek Koalicji Karaibskiej, były agent Szponu

NIE ZGINIECIE NA MOJEJ WARCIE.

Baptiste to elitarny sanitariusz i dawny agent Szponu. Wykorzystuje swoje umiejętności, aby pomagać tym, których życie naznaczyła wojna.

Jean-Baptiste Augustin był jednym z 30 milionów dzieci osieroconych w wyniku kryzysu omnicznego. Z powodu ograniczonych możliwości i środków, zaciągnął się do wojska. Jego nowym domem stała się międzywyspiarska Koalicja Karaibska utworzona w odpowiedzi na kryzys. Kierując się wrodzonym pragnieniem niesienia pomocy ludziom, Baptiste został sanitariuszem i służył w elitarnym oddziale sił specjalnych koalicji.

Po zakończeniu służby Baptiste miał problemy ze znalezieniem zajęcia wymagającego jego wyjątkowych umiejętności. Skorzystał z jedynej z niewielu dostępnych mu możliwości. Wstąpił do grupy najemników o nazwie Szpon, która jak wiele innych, pragnęła wzbogacić się na panującym po wojnie chaosie.

Po raz pierwszy w życiu Baptiste zasmakował dostatku. Misje Szponu były łatwe i dobrze płatne, co pozwoliło żołnierzowi odłożyć część dochodów na założenie kliniki w rodzinnym mieście. Z czasem jednak jego jednostka otrzymywała coraz brutalniejsze rozkazy, obejmujące zabójstwa i misje kończące się ofiarami wśród cywili. W wyniku tych działań Baptiste zdał sobie sprawę, że kontynuuje ten sam cykl przemocy, który zniszczył jego własną społeczność. Pełen pogardy do swoich czynów zdecydował się porzucić Szpon i obrać nową drogę.

Jednak organizacja nie zamierzała po prostu pozwolić mu odejść. Baptiste wiedział zbyt dużo i trzeba było go uciszyć. Wysłano za nim wielu agentów, w tym jego dawnych towarzyszy. Aby pozostać w ukryciu, przenosił się z miejsca na miejsce, pomagając w działaniach humanitarnych na całym świecie. Nieliczni członkowie Szponu, którym udało się odnaleźć Baptiste’a, zaginęli bez śladu.

Obecnie Baptiste skupia swoje wysiłki na budowaniu lepszego świata, lecząc tych, których może i walcząc wtedy, kiedy musi. Wie, że nie może cofnąć swojej przeszłości – teraz jednak liczy się dla niego to, aby dążyć do lepszego jutra.

Zdolności

Miotacz Biotyczny – ta broń Baptiste’a strzela seriami po trzy pociski i umożliwia graczom, którzy zapanują nad jej odrzutem i wykażą się celnością, zadawanie znacznych obrażeń wrogom. Służy również jako urządzenie medyczne i miota pociskami, które leczą sojuszników znajdujących się blisko miejsca trafienia.

Impuls Regeneracyjny – Baptiste aktywuje intensywny impuls regeneracyjny, który leczy jego i pobliskich sojuszników z upływem czasu.

Pole Nieśmiertelności – Baptiste uruchamia urządzenie tworzące pole, które utrzymuje sojuszników przy życiu. Generator pola można zniszczyć.

Matryca Wzmacniająca (superzdolność) – Baptiste tworzy matrycę, która podwaja siłę przelatujących przez nią pocisków – zarówno tych zadających obrażenia wrogom, jak i leczących sojuszników.

Egzobuty (zdolność pasywna) – Baptiste może skoczyć wyżej, jeżeli najpierw przykucnie.

ZOBACZ NOWĄ STRONĘ