Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » Bohaterowie » BRIGITTE

BRIGITTE

PRAWDZIWE DANE: Brigitte Lindholm, 23 lata

ROLA: supp-icon WSPARCIE

TRUDNOŚĆ:

ZAJĘCIE: inżynier mechanik, podróżniczka

DAWNA BAZA OPERACYJNA: Göteborg, Szwecja (dawniej)

PRZYNALEŻNOŚĆ: Brak

„UDOWODNIĘ, CO POTRAFIĘ!”

Brigitte Linholm postanowiła, że nie będzie dłużej siedzieć bezczynnie z boku i chwyciła za broń, aby chronić tych, którzy tego potrzebują.

Brigitte, najmłodsza córka projektanta uzbrojenia Torbjörna Lindholma, jako pierwsze z jego dzieci wykazała zainteresowanie inżynierią mechaniczną. Większość czasu spędzała w warsztacie ojca, gdzie uczyła się rzemiosła i szlifowała umiejętności. Jej predyspozycje inżynierskie były odzwierciedleniem zdolności jej ojca, ale głównym przedmiotem zainteresowania Brigitte stała się produkcja pancerzy i systemów obronnych, w przeciwieństwie do Torbjörna, który był światowej sławy (jak i niesławy) twórcą uzbrojenia.

Wszyscy spodziewali się, że Brigitte będzie kontynuować naukę zawodu i pójdzie w ślady ojca. Jej plany zmieniły się jednak pod wpływem innej prominentnej postaci w jej życiu. Mowa o agencie Overwatch, Reinhardzie Wilhelmie, który był bliskim przyjacielem ojca i całej rodziny Brigitte, a także jej chrzestnym. Kiedy dorastała, często opowiadał jej historie o bohaterach i ich dzielnych czynach. Po przejściu na emeryturę i upadku Overwatch, Reinhardt postanowił zostać błędnym rycerzem i zrobić co w jego mocy, by przywrócić sprawiedliwość na świecie. Zanim jednak wyruszył w świat, Brigitte zaskoczyła go pytaniem, czy może dołączyć do niego w roli giermka. Reinhardt wyraził zgodę.

Jako giermek Brigitte miała wiele obowiązków, z których najważniejszym było utrzymanie należącej do Reinhardta zbroi krzyżowca. Dobrze znała jej projekt, gdyż wyszedł spod ręki Torbjörna. Z czasem jednak jej głównym zadaniem stała się opieka nad samym Reinhardtem i chronienie go przed skutkami jego nadgorliwości oraz wieloletniej służby, które odbiły się na jego zdrowiu.

W końcu Brigitte zrozumiała, że rola mechanika to za mało i że najlepiej wspomoże Reinhardta, kiedy sama stanie do walki. W czasie gdy Reinhardt szkolił młodą Lindholm, ona w tajemnicy tworzyła własną zbroję.

Obecnie Brigitte walczy u boku Reinhardta, chroniąc i wspierając jego oraz wszystkich, którzy tego potrzebują. Ta dwójka podróżuje po całym świecie jako giermek i rycerz, walcząc o lepsze jutro.


INFORMACJE

RAKIETOWY KORBACZ lpm2

Broń do walki wręcz o dużym zasięgu. Pozwala Brigitte atakować kilku wrogów za jednym zamachem.

TARCZA OSŁONOWA ppm

Brigitte aktywuje przed sobą barierę energetyczną, która absorbuje ograniczoną ilość obrażeń.

RĄBNIĘCIE TARCZĄ ppm lpm2

Po aktywacji Tarczy Osłonowej Brigitte może rzucić się do przodu, by ogłuszyć wroga.

TRZAŚNIĘCIE shift

Brigitte uderza korbaczem na dużą odległość i po trafieniu zadaje obrażenia oraz odrzuca wroga.

PAKIET REGENERACYJNY e

Brigitte rzuca Pakiet Regeneracyjny, który leczy sojusznika. Leczenie ponad maksimum zdrowia zapewnia pancerz.

NATCHNIENIE q2

Brigitte przyspiesza i zapewnia wszystkim pobliskim sojusznikom pancerz, który utrzymuje się, dopóki nie zniszczą go obrażenia.

  • UZIEMIONY: – Zabij wroga znajdującego się w powietrzu Trzaśnięciem Brigitte w szybkiej grze/rywalizacji.
  • WYBACZ: przerwij superzdolność wroga Rąbnięciem tarczą Brigitte w szybkiej grze/rywalizacji.

Kontry + Synergia

SILNY PRZECIWKO
SŁABY PRZECIWKO
SYNERGIA
     

Galeria

ZOBACZ NOWĄ STRONĘ