Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » Bohaterowie » DOOMFIST

DOOMFIST

PRAWDZIWE DANE:   AKANDE OGUNDIMU, 45 LAT

ROLA: atak-icon ATAK

TRUDNOŚĆ: ⭐⭐⭐

ZAJĘCIE:   NAJEMNIK

DAWNA BAZA OPERACYJNA:   OYO, NIGERIA

PRZYNALEŻNOŚĆ:   SZPON

„Konflikty napędzają naszą ewolucję”

Pięść Zagłady, który niedawno wydostał się na wolność, jest gotów uwikłać świat w nowy konflikt, który jego zdaniem uczyni ludzkość silniejszą.

Akande Ogundimu urodził się w poważanej, nigeryjskiej rodzinie, prowadzącej firmę zajmującą się technologią protetyczną. Wysoce inteligentny i charyzmatyczny Ogundimu pomógł rozwinąć rodzinny biznes i zapewnić mu przyszłość, zaś cały swój wolny czas poświęcał swojej największej miłości: rywalizacji w sztukach walki. Trenował tradycyjne afrykańskie style, w tym dambe i gidigbo, zapasy, a także inne, współczesne systemy walki i włączał do swojego repertuaru najskuteczniejsze techniki. Ogundimu brał udział w turniejach na całym kontynencie, na których wykorzystywał swoją intuicję i zdolność przewidywania ruchów przeciwnika jak również niezwykłą siłę i szybkość.

Kiedy jednak podczas kryzysu omnicznego stracił prawą rękę, wydawało się, że jego kariera w świecie sztuk walki dobiegła końca, zanim jeszcze na dobre się rozpoczęła. Cybernetyczne protezy jego firmy pozwoliły mu wrócić do pełnej sprawności po odniesionych obrażeniach, a nawet uczyniły go silniejszym, jednak uniemożliwiły mu one udział w zawodach. Ogundimu próbował poświęcić się prowadzeniu interesów z tym samym zapałem, z którym walczył, ale nie był w stanie zapełnić pustki, którą odczuwał… Do czasu aż Akindije Adeyemi, znany światu lepiej jako druga Pięść Zagłady, Zmora Numbani, nie otworzył Akandemu oczu na nowe perspektywy.

Adeyemi zaoferował Ogundimu szansę walczenia u jego boku w roli najemnika. Początkowo niechętny tej propozycji Ogundimu zgodził się i odkrył, że zyskał arenę, na której mógł w pełni rozwinąć swoje wzmocnione zdolności. W końcu został wprowadzony przez Adeyemi do organizacji Szpon. Ich wiara w to, że konflikt uczyni ludzkość silniejszą, była zgodna z osobistymi doświadczeniami Akande. Co więcej, wewnętrzne zmagania o władzę w Szponie postawiły przed nim nowe wyzwanie, które pozwoliło mu wykorzystać zarówno jego talenty organizacyjne jak i zdolności bojowe.

Adeyemi był przydatny dla Szponu, ale organizacja dostrzegła o wiele większy potencjał w Ogundimu, którego cechowała wyjątkowa inteligencja i inspirujące zdolności przywódcze. Adeyemi zadowalał się czerpaniem zysków z ataków na Numbani, ale Ogundimu miał o wiele ambitniejszą wizję. Różnice w aspiracjach doprowadziły do tego, że Ogundimu zabił swojego nauczyciela i przejął tytuł Pięści Zagłady wraz z kojarzoną z nim rękawicą.

Jako nowa Pięść Zagłady, Ogundimu wspinał się w szeregach Szponu i pomógł zaplanować konflikt, który – jak miała nadzieję organizacja – pewnego dnia ogarnie cały świat. Zanim jednak ich plan się ziścił, Akande został pokonany i pojmany przez grupę szturmową Overwatch, w której skład wchodzili Smuga, Winston i Genji. Ogundimu został na wiele lat zamknięty w więzieniu o zaostrzonym rygorze, gdzie cierpliwie czekał na rozwój zapoczątkowanych przez siebie wydarzeń.

W końcu poczuł, że nadszedł czas na powrót. Wydostał się z więzienia i odzyskał rękawicę Pięści Zagłady w jednostronnym pojedynku z OR15, najnowszymi robotami obronnymi Numbani. Odzyskał pozycję w wewnętrznej radzie Szponu i jest gotów ponownie wzniecić wojnę, która ogarnie cały świat.


INFORMACJE

NAJLEPSZA OBRONA

Po zadaniu obrażeń zdolnościami Pięść Zagłady tworzy tymczasowe osłony.

DZIAŁO RĘCZNE lpm2

Pięść Zagłady strzela na krótki zasięg ze swojej rękawicy. Amunicja automatycznie regeneruje się po chwili.

RAKIETOWY CIOS lpm2

Po naładowaniu zdolności, Pięść Zagłady rzuca się do przodu i odrzuca wroga, który otrzymuje dodatkowe obrażenia, jeżeli trafi w ścianę.

PODBRÓDKOWY shift

Pięść Zagłady uderza przeciwników stojących przed nim i wyrzuca ich w powietrze.

FALA SEJSMICZNA e
Pięść Zagłady wyskakuje do przodu, uderza pięścią w ziemię i przyciąga pobliskich wrogów.

METEOR q2

Pięść Zagłady wyskakuje w powietrze, a następnie spada na ziemię i zadaje duże obrażenia.

  • Atak Powietrzny: Zadaj śmiertelny cios w pełni naładowaną falą sejsmiczną pięści zagłady w szybkiej grze/rywalizacji.
  • Impakt:  Traf 6 przeciwników pojedynczym użyciem Meteoru Pięści Zagłady w szybkiej grze/rywalizacji.

Kontry + Synergia

SILNY PRZECIWKO
SŁABY PRZECIWKO
SYNERGIA
     

Galeria

ŹRÓDŁO: battle.net, overwatch.wikia.com
ZOBACZ NOWĄ STRONĘ