Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » Bohaterowie » MOIRA

MOIRA

PRAWDZIWE DANE: MOIRA O’DEORAIN, 48 LAT

ROLA: supp-icon WSPARCIE

TRUDNOŚĆ: ⭐⭐

ZAJĘCIE: GENETYK

BAZA OPERACYJNA: DUBLIN, IRLANDIA; OAZA, IRAK

PRZYNALEŻNOŚĆ: SZPON; BYŁA AGENTKA BLACKWATCH

„NAUKA UJAWNI NAM PRAWDĘ”

Moira O’Deorain to postać równie genialna co kontrowersyjna. Jako naukowiec specjalizuje się w przełomowych osiągnięciach inżynierii genetycznej i szuka sposobu na okiełznanie podstawowych elementów, z których zbudowane jest życie.

Ponad dekadę temu O’Deorain opublikowała kontrowersyjną pracę naukową opisującą szczegółowo metodologię tworzenia niestandardowych programów genetycznych, które mogłyby zmieniać DNA na poziomie komórkowym. Badania te wydawały się obiecującym krokiem w kierunku walki z chorobami i zaburzeniami oraz maksymalizacji potencjału ludzkiego.

Wkrótce spotkała się z dezaprobatą środowiska naukowego. Wiele osób uznało, że jej praca jest niebezpieczna i nieetyczna. O’Deorain została nawet oskarżona o to samo niekontrolowane pragnienie rozwoju naukowego, które według niektórych osób doprowadziło do wybuchu kryzysu omnicznego. Ponadto inni genetycy nie byli w stanie odtworzyć wyników badań Moiry, co dodatkowo podważyło jej odkrycia. Zamiast popchnąć jej karierę do przodu, praca naukowa Moiry O’Deorain poważnie zaszkodziła jej reputacji.

Wówczas otrzymała ofertę pomocy z nieoczekiwanego źródła: od tajnej gałęzi Overwatch zwanej Blackwatch. Moira kontynuowała swoją pracę w tajemnicy opracowując nowe technologie i narzędzia dla organizacji. Informacje o zatrudnieniu O’Deorain były ściśle tajne, aż do momentu wszczęcia dochodzenia przeprowadzonego po incydencie w Wenecji. Wielu wysokich rangą urzędników Overwatch twierdziło, że nie posiadało wiedzy na temat współpracy z Moirą O’Deorain.

Po rozwiązaniu Overwatch O’Deorain została zmuszona do skorzystania z niekonwencjonalnych źródeł finansowania. Tym razem została zaproszona do kolektywu naukowego, który założyło miasto Oaza. Niektórzy szeptali jednak, że już wówczas Moirę od wielu lat wspierała złowieszcza organizacja Szpon, która pomagała O’Deorain w eksperymentach w zamian za możliwość wykorzystania wyników badań do własnych celów.

Choć Moira nie cofnie się przed niczym, aby dokonać przełomowych odkryć naukowych, jej praca pozostaje nadal nieznana większości świata. Teraz jednak, gdy O’Deorain została uwolniona od wszelkich ograniczeń, pozostaje tylko kwestią czasu, aż sytuacja ta się zmieni.


INFORMACJE

BIOTYCZNY CHWYT lpm2

Używając lewej ręki Moira zwiększa swoją energię biotyczną i leczy znajdujących się przed sobą sojuszników. Prawą ręką wystrzeliwuje wiązkę energetyczną dalekiego zasięgu, która wysysa życie z wrogów oraz leczy Moirę i regeneruje jej energię biotyczną.

KULA BIOTYCZNA shift

Moira wystrzeliwuje odbijającą się kulę biotyczną i może wybierać między efektem regenerującym, który leczy sojuszników lub wyniszczającym, który rani wrogów.

ZNIKNIĘCIE e
Moira teleportuje się na niewielką odległość.

KOALESCENCJA q2

Moira emituje wiązkę o dużym zasięgu, która zarówno leczy sojuszników, jak i przenika bariery i rani wrogów.

Kontry + Synergia

SILNY PRZECIWKO
SŁABY PRZECIWKO
SYNERGIA
     

Galeria

ZOBACZ NOWĄ STRONĘ