Dołącz do naszej grupy!
Rocznica Overwatch 2018!
Strona główna » Newsy » News » Battle.net zmieni się w Steam? Koniec z tytułami tylko od Blizzarda!
News

Battle.net zmieni się w Steam? Koniec z tytułami tylko od Blizzarda!

Nazwa Battle.net oczywiście już nie funkcjonuje, ale dalej jest znacznie bardziej rozpoznawalna, niż „Aplikacja Blizzard”.


Niedawno ogłoszono, że druga odsłona Destiny będzie dostępna tylko przez dawny Battle.net, czyli obecny Blizzard. Ta informacja jest ogromnym zaskoczeniem, nie ma co tego ukrywać. Do tej pory w launcherze pojawiały się tytuły tylko ze stajni Blizzarda.

Teraz to się zmienia. Pierwszą grą, która trafi do Battle.net będzie Destiny 2. Póki co łagodnie, bo przecież Activision Blizzard to jedna korporacja, ale do tej pory było to mocno rozdzielone i nie łączyło się w tak oczywisty sposób.

Pytanie tylko co dalej

Teoretycznie ma to być jednorazowa akcja, ale bądźmy szczerzy. Jeżeli to zadziała i przyniesie korzyści, to na pewno będzie to powtarzalne. Każdy wydawca na początku zapewniał, że to tylko jedna gierka od kogoś innego, potem wyrosły nam Originy, Uplaye etc.

Inne gry nie przeszkadzałyby jakoś strasznie w samej aplikacji. Bardziej się boję natrętnych reklam i łączenia gier na siłę. Wiecie, skórka w Overwatch nawiązująca do Destiny, zrobiona na odwal tylko po to, by zareklamować grę.

Tworzenie całkiem nowej aplikacji dla Destiny 2 oznaczałoby niepotrzebne wydłużenie prac. Chcemy zagrać tak szybko, jak to tylko możliwe, więc pomagamy kolegom.

Komu jeszcze Blizzard pomoże?

Premiera Destiny 8 września 2017 na PC, Xbox One i PS4. To jakby ktoś był ciekawy.

Jak oceniacie te zmiany? Myślicie, że skończy się to tylko na Destiny?