Dołącz do naszej grupy!
Wydarzenie Zimowa Kraina Czarów!
Strona główna » Newsy » News » Battle.net zmieni się w Steam? Koniec z tytułami tylko od Blizzarda!
News

Battle.net zmieni się w Steam? Koniec z tytułami tylko od Blizzarda!

Nazwa Battle.net oczywiście już nie funkcjonuje, ale dalej jest znacznie bardziej rozpoznawalna, niż „Aplikacja Blizzard”.


Niedawno ogłoszono, że druga odsłona Destiny będzie dostępna tylko przez dawny Battle.net, czyli obecny Blizzard. Ta informacja jest ogromnym zaskoczeniem, nie ma co tego ukrywać. Do tej pory w launcherze pojawiały się tytuły tylko ze stajni Blizzarda.

Teraz to się zmienia. Pierwszą grą, która trafi do Battle.net będzie Destiny 2. Póki co łagodnie, bo przecież Activision Blizzard to jedna korporacja, ale do tej pory było to mocno rozdzielone i nie łączyło się w tak oczywisty sposób.

Pytanie tylko co dalej

Teoretycznie ma to być jednorazowa akcja, ale bądźmy szczerzy. Jeżeli to zadziała i przyniesie korzyści, to na pewno będzie to powtarzalne. Każdy wydawca na początku zapewniał, że to tylko jedna gierka od kogoś innego, potem wyrosły nam Originy, Uplaye etc.

Inne gry nie przeszkadzałyby jakoś strasznie w samej aplikacji. Bardziej się boję natrętnych reklam i łączenia gier na siłę. Wiecie, skórka w Overwatch nawiązująca do Destiny, zrobiona na odwal tylko po to, by zareklamować grę.

Tworzenie całkiem nowej aplikacji dla Destiny 2 oznaczałoby niepotrzebne wydłużenie prac. Chcemy zagrać tak szybko, jak to tylko możliwe, więc pomagamy kolegom.

Komu jeszcze Blizzard pomoże?

Premiera Destiny 8 września 2017 na PC, Xbox One i PS4. To jakby ktoś był ciekawy.

Jak oceniacie te zmiany? Myślicie, że skończy się to tylko na Destiny?

 • FarąGram

  Destiny jest od activision a activision od blizzarda, więc czemu nie?

  • Szymon Ruszel

   Dlaczego grasz farą

   • Szymon Ruszel

    ????

   • FarąGram

    Szczerze? To gram farą żołnierzem wdową i mccree a farą, bo tak, bo mi dobrze idzie.

    • Szymon Ruszel

     Ja jestem dobry w każdej postaci jestem uniwersalnym graczem

     • FarąGram

      Ja w miarę podobnie ale tamtymi gram najlepiej

 • Carola

  BŁAGAM NIE

 • Maroks

  Nieeeeeeeeeeeee. Nie łapię czemu?

  • Stoszek

   hajs :D

  • Wallsky

   Bo nie ma dżemu :)
   A tak serio, to Activision i Blizzard są ze sobą jakoś powiązane, chyba jedna korporacja, ale nie jestem pewien.

   • Piotr Michalik

    Activision to siostrzana spółka Blizzarda

 • bartłomiej piątosa

  Niby dobrze bo większy dochód i ogóle ale battle net to zawsze było takie rozpoznawalne

 • ZamGiwles

  Czwarty, ale pierwszy co pisze pierwszy

  • Wallsky

   A moim zdaniem piąty

 • rere

  8 wrzesnia wychodzi tylko na konsolach a na pc w blizej nie okreslonym terminie pasowalo by trochu sie przygotowac przed artykulem a n ie pisac glupoty

 • To wciąż jeden szydl, jeden wydawca i jedna korporacja, więc wiele wicej gier się na Bnecie nie pojawi, ale i tak ciekawe :)

 • Stoszek

  activision ma spółke z blizzem więc ez. Warto też mieć na uwadze że Blizz zadba żeby gry które ewentualnie się pojawią na platformie były w miare ogarnięte.
  Nawiązując do skinów niekoniecznie muszą być kijowe. :D
  Mnie to tam nie przeszkadza przecież w kwestii overka niewiele się zmieni xd

 • Overwolf

  nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

  • Stoszek

   hajs się musi zgadzać :D

 • Wallsky

  Chyba powinno być „powtarzane” zamiast „powtarzalne”
  A „Originy” i „Uplaye” to słownictwo do stosowania raczej w komentarzach. Wiem, że jesteśmy taką mini-społecznością i takie wstawki w gruncie rzeczy nikomu nie przeszkadzają, ale mało to profesjonalne. Nie jesteście co prawda żadnymi „Onetami” [ :) ] i macie zupełnie inny styl, ale pisząc pięknym i poprawnym językiem zrobicie lepsze wrażenie zarówno na gościach, jak i na stałych wizytatorach waszej strony

  • Mejki

   Z jakiegos powodu ta strona jest w 1000 najpopularniejszych w Posce, chyba robia wrazenie na wszystkich :D

  • Michał

   Wiem, że niektórych może to irytować, dlatego ograniczamy jakieś dzikie odzywki

 • Grillbas

  Jeżeli dodadzą kiedyś Injustice 2 to ok. Nie mam konsoli T-T

 • Astro Lord

  Dosyć zaskakuje mnie ta decyzja. Właśnie najgorsze gdy blizzard.app zmieni się w śmieciowisko pełne crapów, ale wydaję się że blizz ma wystarczająco oleju w głowie by temu zapobiec, z resztą jak narazie można być spokojnym bo ten zabieg z masą crapów przy ostrożności będzie zminimalizowany do minimum.

  Hmm, poza tym nie wiem co myśleć o Destiny 2. Nie grałem w jedynkę więc nie mam zdania, a druga mnie zainteresowała przez fajne trailery i wspieranie polskiego języka. Ktoś grał w jedynkę? Słyszał jakieś soczyste info poza tymi oczywistymi? Podzieli się ktoś opinią, i dla jakiego grona graczy jest przeznaczona ta gra? Bo umówmy się endgame’owym skillowym graczem to ja nie jestem. :P

 • KoXuProXu

  Po co się przywalać do blizzarda jak Activision blizzard to jedna firma która się dzieli na blizzarda i Activision i inne firmy odwołuje się do strony
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Activision_Blizzard tu macie wszystko wyraznie po 1 po 2 gry Activision mogą być na blizzardzie bo to nie ma co się kłócić o to że Activision nie chce tracić 30% hajsu na steama ;) woli dać kolegą do Blizza niż dać stemowi te 30% zysku Blizzard może pomóc w rozwinieciu gry a ci co się przywalają to chyba nie rozumieją branży firmowej ;) można było by się kłócić o to że dali by grę nie od wspólnej firmy tylko od innej to można by było mieć pretensje o to i żale ale tak to nie spinać dupy póki gra nie wydana i nie ograna bo może się okazać dobra więc nie hejtujcie gry o której nie wiecie nic bo to bezsensu ;)

  • Mejki

   „Póki co łagodnie, bo przecież Activision Blizzard to jedna korporacja, ale do tej pory było to mocno rozdzielone i nie łączyło się w tak oczywisty sposób” przeciez to samo napisali ;)

  • Astro Lord

   Hmm czyli mówisz, że blizzard będzie pomagać rozwijać destiny 2? Hmm mam coraz większe nadzieje wobec tej produkcji.

   • KoXuProXu

    widocznie nie wiesz nic o grze poczytaj o niej potem możesz komentować bo ja grałem w 1 na xbox360 uważam że jedynka była ok może mało zawartości miała ale ok a ta wydaję się od początku idealna ;)

 • Qrls

  Czy osoba pisząca ten artykuł zapoznała się w ogóle z tematem, czy po prostu bite jest bite…
  „Obsługą serwerów Destiny 2 będzie się zajmować Bungie. Serwery Blizzarda będą wykorzystywane w związku z funkcjami związanymi z platformą Blizzarda (np. logowanie i funkcje społecznościowe).”
  „Bungie zajmie się obsługą klienta związaną z rozgrywką w Destiny 2. Blizzard będzie odpowiadać za obsługę klienta związaną z kwestiami dotyczącymi platformy internetowej Blizzarda oraz sklepu (w ramach usług zapewnianych przez Blizzarda).”
  „W zakresie wspierania gier innych niż tytuły Blizzarda skupiamy się wyłącznie na Destiny 2. Poza dokonywaniem oceny potencjalnych potrzeb i możliwości związanych z przyszłymi grami Activision nie mamy żadnych krótko- lub długoterminowych planów dotyczących wspierania gier spółek zewnętrznych na Battle.net. Kwestią niezwykle dla nas ważną jest utrzymywanie najwyższych standardów jakości świadczonych usług, które oferujemy naszym graczom, co z kolei wymaga dużych nakładów czasu i wysiłku z naszej strony. Nie podchodzimy do tych kwestii niefrasobliwie.”

  Korzyści dla blizza będą znikome pewnie głównie marża ze sklepu bo Destiny 2 będzie sprzedawana bezpośrednio przez sklep blizzarda. Dla nich to raczej problem niż zysk ale pewnie spółka matka w jakiś sposób ich do tego zmusiła/przekonała :)

  • Michał

   Wiesz co, robię w tym na tyle długo, żeby powiedzieć, że jeżeli coś wyjdzie to się to zwyczajnie powtarza. Ile to już firm mówiło, że coś jest jednorazowe, przykładowo DLC. Potem się okazywało, że przynosiło spore dochody i bum, mamy dzisiaj do każdej gry DLC

   • DLC nigdy nie było zapowiadane jako jednorazowe.
    A battle.net jako platforma do Destiny 2 jest z pewnością wykorzystywana po to, żeby zareklamować grę wśród graczy PCtowych, którzy z Destiny 1 nie mieli w ogóle doczynienia. Ta marka jest silna na PS, bo tam zrobiła furorę, a na pozostałych platformach raczej nie istnieje w świadomości graczy. Dzięki takiemu ruchowi będzie w stanie zaistnieć wśród wielomilionowej społeczności OW.
    Jeśli battle.net stanie się platformą hostującą nie tylko gry Blizzarda, ale całego molocha Blizzard-Activision to możemy się spodziewać się raczej tylko CoD’ów albo Skylanders jeśli kiedyś zagościłoby na PC.

 • Dodladden

  Miło ze strony Blizzarda

 • Piotr Michalik

  Ale przecież Blizzard jasno się wyraził, że zamierza tylko i wyłącznie wspierać tą grę Destiny 2 i żadnej innej… cytat od Blizzarda – W zakresie wspierania gier innych niż tytuły Blizzarda skupiamy się wyłącznie na Destiny 2. Poza dokonywaniem oceny potencjalnych potrzeb i możliwości związanych z przyszłymi grami Activision nie mamy żadnych krótko- lub długoterminowych planów dotyczących wspierania gier spółek zewnętrznych na Battle.net.

 • Michał

  Małe wyjaśnienie. W tekście stoi, że Blizzard to spółka z Activision. Jesteśmy tego super świadomi. Dlaczego do tej pory możliwe było działanie bez innych gier, niż te od Blizza, co nagle się zmieniło? Jeżeli ktoś chce wierzyć, że to gest dobrej woli, po po prostu ktoś komuś chce pomóc i kasa nie ma tu znaczenia, to faktycznie – może żyjemy w innym świecie, gdzie milionowe kwestie robi się z dobrej woli :)

  • KoXuProXu

   nie znasz gry a blizzard zna bo w nią grał więc chcą jej pomóc bo znają grę i się im podoba nie stoi nic na przeszkodzie co do firm to jeszcze lepiej bo i blizzard sporo zarobi a ty jesteś negatywnie nastawiony ponieważ twoja perspektywa to : nie podoba ci się gra to do kosza a nie mi tu platforme zanieczyszczają śmieciami . Tak też sądzę że nie grałeś w grę i tylko negatywnie nastawiony jesteś bo nowa gra na blizzardzie będzie i tylko to masz do tego że będzie ci zanieczyszczała po 1 nie mósisz kupywać po 2 nie zniechęcaj innych bo to jest overwach pl uważam że redaktor powinien być nastawiony w sposób dobry do blizza a nie zniechęcać bo w końcu współprace z wami skończą tak się kończy igranie w firmami jeśli chcesz skomentować to jako osoba a nie społeczność to komentuj ale nie wyrażaj opini newsem bo to zachowanie nie redaktora a dzieciaka który niszczy dobrą opinie blizzarda ja bym już z wami rozwiązał umowę z blizzardem ;) jeśli chcesz cisnąć grze to ciśnij ale po co masz spółke z blizzardem by ją reklamować a nie zniechęcać graczy jeśli tak będziesz zniechęcał to i overek upadnie bo ludzie pomyślą tak jak ty drugi steam czy coś w tym stylu to i upadnie blizzard i servery overka zamknięte zostaną bo firma z bankrutuje przez takich negatywnych ludzi jak ty ;) ogar się i pisz newsa że może okazać się dobrą grą destiny 2 a nie złą bądz kompromisowy a nie stawiasz na najgorsze co jeszcze nikt nie widział dokładnej zawartości i całej gry od początku do końca potem można oceniać jak się zagrało ;)

 • Narcyzek

  Według mnie , robią to tylko dlatego aby. 1) korzyści z mitrotransakcji w tej grze ? Nie grałem ale pewnie o to chodzi , lub jakiś procent z sprzedaży samej gry w edycji cyfrowej. 2) płaca im za to . 3.chca spopularyzować bardziej battlenet aby mieć większy $$$ oraz większa popularność ukochanej platformy to większa popularność dedykowanych gier na tą platformę . Proste i logiczne taki jest biznesplan

  • Dodladden

   Obie strony maj korzyci Blizz i Actvsn

 • Luc78

  Obejrzyjcie zapowiedź, a nie narzekacie…
  https://www.youtube.com/watch?v=XWQWg58xoUg

 • Phobos

  Wydaje mi się że jest kilka powodów dla tej decyzji.
  1.Kwestia oszczędności. Nie muszą się dzielić zyskami z firmą trzecią. Wszystko zostaje w rodzinie.
  2.Kwestie techniczne. Na pewno łatwiej będzie im operować patchami i tak dalej u siebie.
  3.Wizerunek. Blizzard cieszy się nieposzlakowaną opinią i jest chyba jedną z najbardziej szanowanych marek na rynku. Activision… no nie tak bardzo. Idzie na nią dużo hate-u. Czy uzasadnionego ? Moim zdaniem nie, ale to już temat na inną dyskusję.
  4. Podobny klient docelowy. Destiny jest grą ukierunkowaną na dłuższe, sieciowe granie. Nie na przejście kampanii w jakiś wolny weekend i odinstalowanie. Klientem docelowym są ludzie którzy będą w nią grać przez pół roku, rok a może i dłużej. I lubią grać po sieci. Czyli w zasadzie wszyscy gracze w battle.net-cie (tak wiem że zmienił nazwę ale odmawiam jej używania:) ). Dodatkowo jest tam już zbudowana sieć znajomych i ludzie będą się wzajemnie nakręcać na Destiny.
  5. Blizzowi też może to przynieść kilku nowych klientów.

 • Haksan

  I na co zmieniali nazwę na ‚Aplikacja Blizzard”