Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » News » Blackwatch w trailerze nowego eventu i inne smaczki!
News

Blackwatch w trailerze nowego eventu i inne smaczki!

Wczorajszy trailer to nie tylko sama zapowiedź. Jest tam więcej informacji, niż mogłoby się wydawać.


Prosta zapowiedź? To nie w stylu Blizzarda. Nie nazwałbym tego zwiastunem, ale zdecydowanie jest tam więcej informacji, niżeli tylko data rozpoczęcia kolejnego wydarzenia sezonowego. Zacznijmy jednak od początku.

Przeciek, fałszywy przeciek

W internecie zaczęło latać zdjęcie z podpisem, że jest to przeciek.

Po jakimś czasie zgłosił się autor i przyznał, że jest to fake.

Blackwatch i takie inne

Wiele osób w komentarzach zauważyło, że z samym obrazem dzieje się coś dziwnego. Mieliście rację. Tam pojawia się więcej, niżeli tylko sama data. Większość opisał DocterrificDoc:

 • Po pierwsze tak, event rozpocznie się 10 kwietnia. To pewniak i tutaj nie ma żadnych wątpliwości.
 • Po drugie, Blizzard zmienił logo Overwatch na to:

 • Nadal pozostaje zagadką, co to za grafika. Pisaliście, że jest podobne do Atheny i faktycznie, da się znaleźć podobieństwa, ale jak to połączyć dalej? W tym miejscu wcześniej było logo samej gry, więc możliwe, że widzimy grafikę przypisaną do nowego eventu.
 • W końcu Blackwatch:

 • W pewnym momencie na zapowiedzi widzimy jakieś zakłócenia. Napis 7 lat temu zmienia się w 8 lat temu. Numer akt również ulega zmianie z 00382 na 00274. W polskiej wersji z tego co widzę (dzięki AMateusz), to napis się nie zmienia. W angielskiej z „Confidential” robi nam się „Classified”.

Porównanie rok temu, a teraz

(To nie nasze reklamy w razie czego, szukamy już alternatywy)

O co kaman z tymi archiwami?

Pewnie zauważyliście, że unikam słowo Insurekcja. Nie bez przyczyny. Blizzard jakiś czas temu zmienił opis insurekcyjnych skrzynek na archiwalne.

Tylko ten tego. Jest mały szczegół, który trochę miesza w tej materii. Rok temu skrzynki również zawierały taki napis na sobie:

To by oznaczało, że archiwami zostaną nazwane stare misje.

Co o tym wszystkim myślicie?

58 komentarzy

Dodaj komentarz

  • Też tak pomyślałam. Gdyby zrobili misję fabularną PvP z jakimiś celami, zadaniami itd. oraz alternatywnymi zakończeniami to musieliby bardzo ją przemyśleć równoważąc szanse bo skład Blackwatch jest praktycznie kontrami postaci Overwatch i ci nie mieli by szans. McCree załatwia Smugę żucając jej w główkę granacik ogłuszający, Genji Zajmuje się Torbiornem i jego wieżyczką, Żniwiarz rozwala Reina a Moira znęca się nad Łaską w tym czasie. Nawet jak ta by umiała błyskawicznie wskrzeszać to i tak skład Overwatch choć fajniejszy postaciami to raczej na przegranej pozycji gdyby pozostawić im wszystkie zdolności tak jak są teraz. Pomarzyć można… :)

 • Ja myślę, że skrzynki będą wspólne i będą zawierały rzeczy z dwóch misji. Ci co grali zeszłoroczną insurekcję i mają wszystko lub prawie wszystko to mają większą szansę na nowe rzeczy z nowego wydarzenia a ci co nie grali na wszystkie rzeczy. Najgorzej mają ci co mają mało zdobytych rzeczy podstawowych bo wiadomo jak działa system skrzynek podczas wydarzeń. Mogą dostać też niezdobyte rzeczy ogólnie dostępne. Podział skrzynek jest raczej mało prawdopodobny. Gdyby Overwatch był jeszcze z trzy lata to mielibyśmy tych skrzynek pięć rodzajów w ostatnim roku? Raczej wątpię. Prościej zrobić jedną skrzynkę Insurekcyjną i sprecyzować szansą co w niej ma się znaleźć na podstawie rozgrywania misji starej lub nowej. Może się mylę ale skrzynka raczej będzie jedna. Mnie interesuje to, by tryb insurekcji pozostał w grze na stałe jako „tryb fabularny” z opcją rozgrywania misji wszystkimi postaciami a po skończonym wydarzeniu rzeczy ze skrzynek insurekcyjnych wskakują do zwykłych skrzynek i są dostępne cały czas. Jak Blizzard nie zrobi tego to ja poproszę rozbudowany i fajny tryb kooperacji PvE który niby tak bardzo chcieliby zrobić i tak bardzo myślą nad nim. Wydarzenia sezonowe związane ze świętami itp. niech znikają po czasie ale Insurekcja jest zbyt ważna by ją usuwać po zakończeniu. Oczywiście Blizzard ją usunie po zakończeniu, zrobi 10 rodzajów skrzynek i PvE nie zrobi ale mam małą nadzieję, że zadba w końcu o tą grę jak należy i to z konkretami a nie filmikami czy innymi głupotami gdzie ktoś się rozwoadzi nad jakąś kropką w rogu ekranu przypisując jej nadzwyczajne znaczenie a która okaże się niczym ważnym tak samo jak mało przełomowe są ostatnio pomysły na grę w Blizzardzie. Sorry, że długie. Ale nie dało się skrócić :)

  • To będzie ta sama skrzynka, która była w zeszłym roku. Po prostu zmienią jej nazwę. Jeżeli chodzi o PVE to ja bym widział bardziej nową grę w uniwersum Overwatch, która zawiera tylko tryb jednoosobowy i pokazuje historię wybranych postaci. W zwykłym Overwatchu tryb PVE z dwoma misjami zostawiony na stałe po miesiącu byłby prawdopodobnie martwy.

   • Przejdź te misje na wszystkich poziomach trudności i w różnych składach wszystkimi postaciami na poziomie legendarnym zdobywając wszystkie trofea unikalnie zrobione i dodane pod tą okazję a masz zajęcie do następnej Insurekcji. Wykonaj jakieś konkretne zadania konkretnymi postaciami. Tanim nakładem i kosztem mogą dodać element PvE do gry i go pozostawić. W jakim celu? Nowy gracz który kupuje Overwatch wchodzi tam i poznaje fragment historii oraz zbliża się do postaci w samej grze a nie szukając prac fanowskich, komiksów czy filmików które mogą być wokół gry ale dla samej gry nie mają znaczenia. Bawi się w trybie kooperacji który ma tło gabularne i fajna atmosferę a nie z jałowymi botami od początku gry tymi samymi bo nawet nowych nie dodali.
    To ociepli grę w pewien sposób. Więcej nie zawsze znaczy lepiej ale w tym przypadku tryby Insurekcyjne otwierają wiele możliwości. Mi nie chodzi o robienie gry dla jednego gracza czy innej przygodowej bo Blizzard w obecnych realiach tego nie zrobi ale niech oni skończą z obiecankami a gra jałowa jak pustynia gdy event się kończy. Ja gram od początku. Co mam robić w tej grze? Analizować przecieki, patrzeć jak Jeff siedzi przy kominku czy czekać na klony postaci albo czy kolejna mapka się uda? Ja chcę grę w której chcę się bawić na różne sposoby kiedy mam ochotę a nie oglądać e-sport czy grać rankedy dla złotych broni. Ile można ? :) Im zacznie zależeć jak gracze naprawdę zaczną uciekać do innych gier. Gorsze jest to, że nawet graczom nie zależy i nie rozumieją znaczenia zrobienia czegoś w miarę prosty i niewymagający wielkiego nakładu sposób w ich ulubionej grze. Marudzić i znaleźć sto powodów na NIE zawsze można :)

   • Nie założę. Tak będzie lepiej dla mnie i dla całej ludzkości … ;)
    Wpadam sporadycznie i jak już mam czas to sobie pospamuje w jakimś temacie.
    Jak mnie Blizzard zaskoczy to założę konto. Na razie nawet nie ma o czym pisać. Do tego nikt mnie nie rozumie :( Ha ha :) Przy okazji. Smacznego jaja dla Ciebie i innych bo dyngus będzie mokry z natury i mrożony do tego :/

    • W życiu są trzy prawdy: prawda, półprawda i gówno prawda. Napisałaś już tutaj 1546 komentarzy. To sporo jak na kogoś kto jest nękany. Może zamiast iść w ilość pomyśl czasem też o tym by zawierały prawdę i były pisane w dobrym celu a nie w celu zwracania na siebie uwagi. Mam ciekawsze zajęcia niż nękanie kogokolwiek w komentarzach.

     • Na cholerę odpisujesz, że się zapytam? Masz tu osoby, które szanują twoją opinie i proszą cię o założenie konta. Weź to zrób, bo honoru już nie uratujesz oraz nie wyglądasz, jakbyś miała opuścić to forum. Dzięki temu też nie będziesz musiała czytać moich wypocin i vice versa. Naprawdę to takie trudne?

  • General
   Turrets no longer target barriers directly, but will still target enemies behind them
   BUG FIXES
   General
   Fixed a bug that caused visual effects to be absorbed into surfaces
   Heroes
   Fixed a bug that caused turrets to target Brigitte’s Barrier Shield while facing them when the shield wasn’t deployed
   Fixed a bug that allowed Reaper to reach unintended locations

 • Grałbym tylko są egzaminy więc trzeba się uczyć. Po egzaminie zostanie mi jeszcze 12 dni więc może jakieś skiny zdobędę.

 • Wow, to ciekawy event się szykuje :D
  A tak swoją drogą zauważył ktoś że dodano nową opcję na battle necie, a mianowicie wysyłanie emotek (znaczy od zawsze można było to robić ale teraz to znacznie uproszczono) w dodatku można wreszcie ustawić sobie Moire albo Bagiete na profilowym.

 • Nie mogę się doczekać tego eventu bo na insurekcji nie byłem bo zaczynałem grać podczas letnich igrzysk

 • Myślę, że to logo symbolizuje Archives (of) Atena, Archiwa Ateny. Miałoby sens, że Atena przetrzymuje archiwalne dane Overwatch.
  Już na pierwszy rzut oka widać, że „przeciek” jest fałszywy, gdyż znajduje się tam skórka Any z Halloweenowej Grozy 2017.
  „Mamy archiwa Overwatch, ale sam event dalej będzie nosił nazwę Insurekcja”
  „To by oznaczało, że archiwami zostaną nazwane stare misje”
  Wydarzenie będzie nosiło nazwę jak skrzynki (archiwalne coś tam) albo na przykładzie Chińskiego Nowego Roku, wydarzenie będzie nosiło nazwę najnowszej misji (w ChNR: Rok Koguta, Rok Psa), a skrzynki zawsze będą się nazywały skrzynkami archiwalnymi (w ChNR: księżycowe skrzynki).

 • Ach. Ale mi się dobrze spało. Na dzień dobry news. Tylko czemu dopiero teraz? Mógł być wczoraj.

  • Też tak pomyślałam. Gdyby zrobili misję fabularną PvP z jakimiś celami, zadaniami itd. oraz alternatywnymi zakończeniami to musieliby bardzo ją przemyśleć równoważąc szanse bo skład Blackwatch jest praktycznie kontrami postaci Overwatch i ci nie mieli by szans. McCree załatwia Smugę żucając jej w główkę granacik ogłuszający, Genji Zajmuje się Torbiornem i jego wieżyczką, Żniwiarz rozwala Reina a Moira znęca się nad Łaską w tym czasie. Nawet jak ta by umiała błyskawicznie wskrzeszać to i tak skład Overwatch choć fajniejszy postaciami to raczej na przegranej pozycji gdyby pozostawić im wszystkie zdolności tak jak są teraz. Pomarzyć można… :)

 • Ja myślę, że skrzynki będą wspólne i będą zawierały rzeczy z dwóch misji. Ci co grali zeszłoroczną insurekcję i mają wszystko lub prawie wszystko to mają większą szansę na nowe rzeczy z nowego wydarzenia a ci co nie grali na wszystkie rzeczy. Najgorzej mają ci co mają mało zdobytych rzeczy podstawowych bo wiadomo jak działa system skrzynek podczas wydarzeń. Mogą dostać też niezdobyte rzeczy ogólnie dostępne. Podział skrzynek jest raczej mało prawdopodobny. Gdyby Overwatch był jeszcze z trzy lata to mielibyśmy tych skrzynek pięć rodzajów w ostatnim roku? Raczej wątpię. Prościej zrobić jedną skrzynkę Insurekcyjną i sprecyzować szansą co w niej ma się znaleźć na podstawie rozgrywania misji starej lub nowej. Może się mylę ale skrzynka raczej będzie jedna. Mnie interesuje to, by tryb insurekcji pozostał w grze na stałe jako „tryb fabularny” z opcją rozgrywania misji wszystkimi postaciami a po skończonym wydarzeniu rzeczy ze skrzynek insurekcyjnych wskakują do zwykłych skrzynek i są dostępne cały czas. Jak Blizzard nie zrobi tego to ja poproszę rozbudowany i fajny tryb kooperacji PvE który niby tak bardzo chcieliby zrobić i tak bardzo myślą nad nim. Wydarzenia sezonowe związane ze świętami itp. niech znikają po czasie ale Insurekcja jest zbyt ważna by ją usuwać po zakończeniu. Oczywiście Blizzard ją usunie po zakończeniu, zrobi 10 rodzajów skrzynek i PvE nie zrobi ale mam małą nadzieję, że zadba w końcu o tą grę jak należy i to z konkretami a nie filmikami czy innymi głupotami gdzie ktoś się rozwoadzi nad jakąś kropką w rogu ekranu przypisując jej nadzwyczajne znaczenie a która okaże się niczym ważnym tak samo jak mało przełomowe są ostatnio pomysły na grę w Blizzardzie. Sorry, że długie. Ale nie dało się skrócić :)

  • To będzie ta sama skrzynka, która była w zeszłym roku. Po prostu zmienią jej nazwę. Jeżeli chodzi o PVE to ja bym widział bardziej nową grę w uniwersum Overwatch, która zawiera tylko tryb jednoosobowy i pokazuje historię wybranych postaci. W zwykłym Overwatchu tryb PVE z dwoma misjami zostawiony na stałe po miesiącu byłby prawdopodobnie martwy.

   • Przejdź te misje na wszystkich poziomach trudności i w różnych składach wszystkimi postaciami na poziomie legendarnym zdobywając wszystkie trofea unikalnie zrobione i dodane pod tą okazję a masz zajęcie do następnej Insurekcji. Wykonaj jakieś konkretne zadania konkretnymi postaciami. Tanim nakładem i kosztem mogą dodać element PvE do gry i go pozostawić. W jakim celu? Nowy gracz który kupuje Overwatch wchodzi tam i poznaje fragment historii oraz zbliża się do postaci w samej grze a nie szukając prac fanowskich, komiksów czy filmików które mogą być wokół gry ale dla samej gry nie mają znaczenia. Bawi się w trybie kooperacji który ma tło gabularne i fajna atmosferę a nie z jałowymi botami od początku gry tymi samymi bo nawet nowych nie dodali.
    To ociepli grę w pewien sposób. Więcej nie zawsze znaczy lepiej ale w tym przypadku tryby Insurekcyjne otwierają wiele możliwości. Mi nie chodzi o robienie gry dla jednego gracza czy innej przygodowej bo Blizzard w obecnych realiach tego nie zrobi ale niech oni skończą z obiecankami a gra jałowa jak pustynia gdy event się kończy. Ja gram od początku. Co mam robić w tej grze? Analizować przecieki, patrzeć jak Jeff siedzi przy kominku czy czekać na klony postaci albo czy kolejna mapka się uda? Ja chcę grę w której chcę się bawić na różne sposoby kiedy mam ochotę a nie oglądać e-sport czy grać rankedy dla złotych broni. Ile można ? :) Im zacznie zależeć jak gracze naprawdę zaczną uciekać do innych gier. Gorsze jest to, że nawet graczom nie zależy i nie rozumieją znaczenia zrobienia czegoś w miarę prosty i niewymagający wielkiego nakładu sposób w ich ulubionej grze. Marudzić i znaleźć sto powodów na NIE zawsze można :)

   • Nie założę. Tak będzie lepiej dla mnie i dla całej ludzkości … ;)
    Wpadam sporadycznie i jak już mam czas to sobie pospamuje w jakimś temacie.
    Jak mnie Blizzard zaskoczy to założę konto. Na razie nawet nie ma o czym pisać. Do tego nikt mnie nie rozumie :( Ha ha :) Przy okazji. Smacznego jaja dla Ciebie i innych bo dyngus będzie mokry z natury i mrożony do tego :/

    • W życiu są trzy prawdy: prawda, półprawda i gówno prawda. Napisałaś już tutaj 1546 komentarzy. To sporo jak na kogoś kto jest nękany. Może zamiast iść w ilość pomyśl czasem też o tym by zawierały prawdę i były pisane w dobrym celu a nie w celu zwracania na siebie uwagi. Mam ciekawsze zajęcia niż nękanie kogokolwiek w komentarzach.

     • Na cholerę odpisujesz, że się zapytam? Masz tu osoby, które szanują twoją opinie i proszą cię o założenie konta. Weź to zrób, bo honoru już nie uratujesz oraz nie wyglądasz, jakbyś miała opuścić to forum. Dzięki temu też nie będziesz musiała czytać moich wypocin i vice versa. Naprawdę to takie trudne?

  • General
   Turrets no longer target barriers directly, but will still target enemies behind them
   BUG FIXES
   General
   Fixed a bug that caused visual effects to be absorbed into surfaces
   Heroes
   Fixed a bug that caused turrets to target Brigitte’s Barrier Shield while facing them when the shield wasn’t deployed
   Fixed a bug that allowed Reaper to reach unintended locations

 • Grałbym tylko są egzaminy więc trzeba się uczyć. Po egzaminie zostanie mi jeszcze 12 dni więc może jakieś skiny zdobędę.

 • Wow, to ciekawy event się szykuje :D
  A tak swoją drogą zauważył ktoś że dodano nową opcję na battle necie, a mianowicie wysyłanie emotek (znaczy od zawsze można było to robić ale teraz to znacznie uproszczono) w dodatku można wreszcie ustawić sobie Moire albo Bagiete na profilowym.

 • Nie mogę się doczekać tego eventu bo na insurekcji nie byłem bo zaczynałem grać podczas letnich igrzysk

 • Myślę, że to logo symbolizuje Archives (of) Atena, Archiwa Ateny. Miałoby sens, że Atena przetrzymuje archiwalne dane Overwatch.
  Już na pierwszy rzut oka widać, że „przeciek” jest fałszywy, gdyż znajduje się tam skórka Any z Halloweenowej Grozy 2017.
  „Mamy archiwa Overwatch, ale sam event dalej będzie nosił nazwę Insurekcja”
  „To by oznaczało, że archiwami zostaną nazwane stare misje”
  Wydarzenie będzie nosiło nazwę jak skrzynki (archiwalne coś tam) albo na przykładzie Chińskiego Nowego Roku, wydarzenie będzie nosiło nazwę najnowszej misji (w ChNR: Rok Koguta, Rok Psa), a skrzynki zawsze będą się nazywały skrzynkami archiwalnymi (w ChNR: księżycowe skrzynki).

 • Ta Ana jest tak bardzo źle zrobiona XD
  Coś czuję, że to może być najlepszy event w tym roku. Blizzard, nie spierdol tego ;)

 • Ta Ana jest tak bardzo źle zrobiona XD
  Coś czuję, że to może być najlepszy event w tym roku. Blizzard, nie spierdol tego ;)

ZOBACZ NOWĄ STRONĘ