Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » News » Blizzard banuje „OK” ze względu na połączenia z mową nienawiści!
News

Blizzard banuje „OK” ze względu na połączenia z mową nienawiści!

Jeden z fanów Overwatch League i dość spore konsekwencje za pokazanie „OK”.


Overwatch League to najbardziej prestiżowe, oficjalne rozgrywki w Overwatch. Miliony dolarów za slot, miliony dolarów w nagrodach. Liga zarówno na czacie, jak i wśród widzów w przeszłości zbanowała kilka memów, w tym Pepe, który miał mieć połączenia z białą supermacją. Tym razem mamy podobną sytuację, tylko z innym „symbolem”.

Podczas jednego z meczów OWL, jeden z fanów pokazał 👌 na streamie. Całą sytuację zobaczycie poniżej:

Okazuje się, że wzięto to za poważny incydent, a pokazujący to fan został szybko poinformowany, że nie wolno tak się zachowywać. Według Blizzarda ponownie ma to połączenia z rasistowskimi zachowaniami, które należy tępić.

Ostatecznie gracze trochę się podzielili. Jedni uważają, że faktycznie 4chan wypromował OK jako coś negatywnego. Z drugiej strony społeczność wskazuje, że przecież Zenyatta używa odwróconej wersji tego symbolu:

A na mediach społecznościowych jest to zupełnie normalna emotka. Można się było spodziewać, że internet wybuchnie od tej informacji i faktycznie. Użytkownicy twittera prześcigają się w pokazywaniu, wymienianiu innych gier, w których występuje „OK”.

Według Was Blizzard podjął dobrą decyzję?

58 komentarzy

Dodaj komentarz

ZOBACZ NOWĄ STRONĘ