Blizzard chce zatrudnić więcej kobiet do swoich projektów!


Blizzard rozesłał maila odnośnie zmian w studiu.


Według otrzymanego przez Kotaku maila, obecnie kobiety stanowią 21% Blizzarda. To dość niewiele. Mike Morhaime zdradza, że do tej pory to właśnie ta płeć opuszczała szeregi Blizzarda znacznie częściej, niż mężczyźni. Ciężko powiedzieć dlaczego, duża presja, może niezbyt dobre warunki dla kobiet?

Blizzard chce to zmienić

Powstała specjalna rada kobiet, która spotyka się co miesiąc i dyskutuje nad obecnymi projektami i pomysłami. Kobitki często mają zupełnie inne spojrzenie na niektóre sprawy, niżeli faceci i to wszyscy sobie cenimy – nawet w redakcji.

Blizzard chce zachęcić płeć piękną do aplikowania na stanowiska i uczynić swoje studio bardziej przyjaznym dla kobiet. Sesje treningowe, mentorskie, różne warsztaty i takie rzeczy. Ogólnie ma być znacznie lepiej.

Wszyscy tę informację stawiają obok Overwatch

Wszystkie zagraniczne serwisy podały tę informację nawiązując przy okazji do Overwatch. Warto napisać, że w OW gra zdecydowanie więcej kobiet, niż w inne strzelanki. To po prostu statystyka. Fajnie zaprojektowane postacie, fabuła, możliwość grania ze znajomymi. Widać, że gierka pod tym względem przyciąga do siebie.

I ma być jeszcze lepiej! Więcej kobiet w Blizzie, to więcej zrozumienia dla tej części społeczności. Ciekaw jestem efektów tego wszystkiego :)

Dziewczyny do boju!


Cześć!

Zapomniałeś hasła?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Zamknij
z

Ładowanie...