Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » News » Blizzard rozważa zmiany Any!
News

Blizzard rozważa zmiany Any!

Ale nie zdecydował się na nic konkretnego.


Jakiś czas temu dostaliśmy informację o tym, że Blizzard przygląda się Anie i prawdopodobnie będzie ją zmieniał. Faktycznie, studio coś kombinowało.

Ana ofiarą obecnej mety, raczej nie będzie reworka

Blizzard sporo rozmawiał o Anie i o jej ewentualnych zmianach. Wiemy, że dopasowanie jej nie jest obecnie priorytetem, a buff nie będzie jakiś duży.

Nie uważamy, że jest jakoś daleko od wszystkich i potrzebuje wielu zmian, by dopasować się od innych bohaterów wsparcia. Obecnie jest bardziej ofiarą dive mety, niżeli słabego balansu.

Skoro nie jest daleko, to prawdopodobnie skończy się na lekkim wzmocnieniu. Z pewnością jest to bohaterka, która jeszcze będzie dopasowywana, ale nie w najbliższych dniach. Teraz czekamy na buffy Żniwiarza i Mei (KLIK). Może po wyjściu Brigitte coś się zmieni w temacie Amari.

Czy według Was Ana potrzebuje zmian?

38 komentarzy

Dodaj komentarz

 • Moim zdaniem problem tkwi w tym, że jest najtrudniejszym healerem a wcale nie ma dużego potencjału. Nie mówię oczywiście o ludziach w top500 bo to co ludzie nią tam wyprawiają jest chore… Najgorsze jest to, że każdy debil może picknąć Moirę i robić dużo więcej niż całkiem dobra Ana… To samo tyczy się paru innych postaci. Blizz powinien po prostu nerfić postacie które nie wymagają skilla, albo sprawić, żeby były trochę trudniejsze.

  • zgadzam się w zupełności
   Taka np. łaska była całkiem dobrym healerem z fajną super-zdolnością a teraz? Ult tak naprawdę daje tylko latanie bo to zwiększenie leczenia i rozchodzenie się go po sojusznikach jest śmieszne a dlaczego?
   bo np. taka moira i bez ulta jak przejedzie po sojusznikach swoim leczeniem to wyleczy o wiele więcej i szybciej od Mercy.

   Ta i to nowe wskrzeszenie które nie nadaje się do takiej dynamicznej gry jak Overwatch.
   Jeśli tylko przeciwnicy nie są amebami to możesz zapomnieć o wskrzeszeniu kogokolwiek podczas teamfightu bo stoisz wtedy jak słup soli i aż takiego Genjiego albo Mcree aż korci żeby ci wywalić w głowę cały magazynek.

   Podsumowując Blizzard trochę sknocił sprawę mówiąc że zmienia łaskę żeby z campienia i czekania aż umrze cała drużyna zmieniła się w porządnego healera szalejącego na polu walki i leczącego sojuszników a wyszło na to że teraz jest jednym z gorszych healerów który praktycznie nie ma skilli bo Ulta i wskrzeszenia nie liczę.
   Może jeszcze usuną jej anioła stróża? Wtedy już zupełnie upodobni się do medyka z TF2.

   I tak jestem Mercy mainem {moja dusza płacze :((( }

   • też mnie strasznie irytuję ult łaski. Nie chodzi mi o wskrzeszanie, ale o to że trudno jest kogoś nim uratować przed nadchodzącym dużym dmg. To nie zależy od skilla, bo to nie moja wina, że ktoś otrzymuję więcej obrażeń niż ja jestem w stanie wyleczyć. Wcześniej było to możliwe, bo osoby, których łaska nie dała rady wyleczyć mogła podnieść, teraz jej to odebrali, więc powinni zbuffować leczenie na ulcie. Np moira jest w stanie wyleczyć i obronić praktycznie każdego. Co z tego że ult łaski trwa 15 sekund jak ona i tak leczy 60 hp niezależnie czy jest podczas ulta czy normalnie. Również sam fakt, że łaska nie na ulcie jest o wiele zwinniejsza niż na ulcie jest zabawny. Mogliby delikatnie zwiększyć leczenie przez np 10 sekund walkirii, a potem by zostało jej 5 sekund ze zwykłym leczeniem, może wtedy nie wydawałoby się to OP, że ma zwiększone leczenie i 15 sekund oraz przyspieszyć anioła stróża tak o 15% i wg mnie mogłaby znowu być tak fajna jak przedtem.

    też jestem mercy mainem, feelsbadman ;c

   • Jak jesteś tylko mainem Łaski to naucz się grać w Overwatcha gdzie musisz być dostosowanym do sytuacji.

 • To jak to w końcu jest. Z jednej strony Geoff mówi, że obawiają się buffować Anę z uwagi na to, że obawiają się powrotu world of tanks, a z drugiej myślą nad jej zmianami. Zdecydowanie lvl Blizzard?

  • Mogą np zbuffować jej dmg/zmniejszyć cooldown sleep dartów co nie pomoże w leczeniu compa 3-4 tanków a pomoże tylko jej samej

 • Powiedzcie mi, czy Ana może w jakiś sposób szybko, zabić uśpionego wroga? Najczęściej ja sam najpierw strzelam Headshota w głowę, a potem rzucam granatem. Jednakże, większości wypadków taki McCree przeżywa. Jest jakaś inna metoda?

  • 1. Anna nie ma headshotów.
   2. Uśpij ,strzał, atak wręcz i granat powinno zadziałać.

  • Headshota w głowę? To nie po polsku, to tak jakby powiedzieć crowd control tłumu. Tak w ogóle Ana nie zadaje Headshotów.

   • Mówię, tak jak mówię, więc tego się nie zmieni. Ta nie wiedziałem, że nie zadaje headshotów. Wydawało mi się, że wbija się większy DMg przy strzale w głowe.

    • Jesteś na tyle rozwinięty, (sorry nie) więc możesz ze swoim kumplem na poziomie spadać (debil przyczepia się do napisanego w cudzysłowiu „pOLACZKU”). Nie obchodzą mnie wyzwiska pod moim adresem a to twoje „wypierdalanie” życzę miłej nocy (w tym czasię piszę). Zluzuj (słuchaj muzy lucia) i może przemyśl sprawę. (Jeśli do tego momentu wytrwałeś gratuluję)

 • Kiedy grałeś Sombrą ale blizz ją zmienił więc teraz grasz Aną i teraz blizz ją zmienia… ale mają rację „Obecnie jest bardziej ofiarą dive mety, niżeli słabego balansu.”

 • Redakcjo, czy można newsy rozłożyć bardziej na cały dzień? Bo zawsze jest nagromadzenie z rana, a po południu pusto.

 • Ja tam wolę aby moira była znerfiona, ale Blizzard raczej w najbliższym czasie tego nie zrobi, a Ana moim zdaniem powinna leczyć i zadawać więcej obrażeń za każdym razem jak trafi w tego samego gracza

 • Może powinna dostać coś w rodzaju kotwiczki wdowy, (ewentualnym kosztem zmniejszenia obrażeń). Jest snajperem i zdradza się „smugą po pocisku” podczas strzelania z przybliżenia. To pozwoliło by jej szybciej zajmować wzniesienia bez zostawiania drużyny bez leczenia (bieganie schodami ;) ). Może mieć długi czas odnowienia i nie być tak efektywne jak hak Wdowy (wyskoki na kilkanaście metrów w zwyż). Ważne, żeby raz na teamfight mogła dość sprawnie się wspiąć. Dzięki temu mniejszym problemem byłyby wszelakie bariery. Problemem może być to, że ma już dużo umiejętności i nie ma gdzie tego wcisnąć.

  • To na pewno rozwiązało by parę kwestii i parę skomplikowało. Bardzo wiele skompliowało. Nie było by nic zabawnego w tym, że jest sie efektywniejszym w lunecie a do tego jeszcze bardziej odkrytym. Byłby to swoistym nerfem.

   • No tak, ale miałoby to sens. Jeśli strzela się „mocniej” (hitscan) to dlaczego nie więcej? To robi po prostu sens

 • Niech jej zwiększą magazynek i zrobią coś z tym „miniprzeładowaniem” pomiędzy kolejnymi strzałami. Ana strzela leczeniem tak wolno, że często zanim leczący pocisk wystrzeli, a potem jeszcze doleci do sojusznika, ten zdąży umrzeć.

   • Owszem, ale w wielu sytuacjach używanie lunety kończy się moją śmiercią, bo mam mniejszy ogląd na to, co dzieje się dookoła mnie. I myślę, że w grze Aną rozkłada się to w miarę po równo (leczenie z lunetą i bez lunety), chyba że tylko ja tak gram, wtedy cóż… kto by tam robił zmiany dla jednej osoby ;).

  • Temat strzelania karabinem biotycznym Any jest tak stary jak ona sama. Pociski z lunety lecą tak „szybko” jak pociski Torbiorna prawie ale jak powiesz o tym głośno to ci napiszą, że celować nie umiesz i do tego nikt na to uwagi nie zwraca bo ci co graja Aną już w zasadzie wybierając ją jako medyka są tak PRO, że nie pogadasz. Blizzard ma teraz inne pomysły na grę i tyle planów na zmiany itd. że znając ich to w następnych 10 latach tego nie zrobią. Patrząc na ostatnie tendencje w kwestii medyków i całościowo na „metę” i grę to zrobią jej raczej tak, że będzie rzucać beczką z płynem leczącym przed siebie który przywróci 500% zdrowia i da osłonę czy inny pancerz a karabinem to się będzie wymachiwać jak kijem i młócić nim po plecach wszystkich w koło. A lunetę to odczepisz i to będzie granat jak u Złomiarza taki do rzucania. Zapomnij powoli o finezji w tej grze. PRO-owl wiedzą co dobre :)

 • Tak jasne, dajcie jej auto-aima i nikt narzekać nie będzie ,że jest słaba. Ta gra za rok nie będzie przypominać strzelanki a walkę na meelaki. Do tego blizz dąży. Ta nowa postać to kolejna która nie wymaga za grosz aima ani skilla. No tak ale to support… zapomniałem nie może być trudny

 • A czym sie rozni dive meta od slabego balansu xD? W mecie graja postacia ktore najlepiej sie sprawdzaja. Jezeli cos nie jest w niej grane to znaczy ze jest za slabe w porownianu do innych postaci. Meta nie zmieni sie nagle z dive na np. 3 tank i ana nagle zacznie byc grana zamiast lucia.

 • Mghm. Ładowanie ilości leczenia tak jak to robi karabin wdowy przy scopie. Oczywiście nie tak szybko i tak samo, ale im dłużej przytrzyma na lunecie tym więcej wyleczy. Niech faktycznie będzie sniperem w pełnej krasie.

  PS Niech po prostu nie tworzą takiego noskillowego gówna jakim jest moira.

ZOBACZ NOWĄ STRONĘ