Dołącz do naszej grupy!
Rocznica 2019!
Strona główna » News » Blizzard tłumaczy zmiany u bohaterów wsparcia! Oj robi się ciekawie!
News

Blizzard tłumaczy zmiany u bohaterów wsparcia! Oj robi się ciekawie!

Blizzard przy okazji wprowadzania zmian na serwer testowy, postanowił wyjaśnić swoje decyzje.


Bohaterowie wsparcia otrzymali największe zmiany w ostatniej aktualizacji serwera testowego. Niebiescy postanowili trochę wyjaśnić swoje decyzje, bo wiadomo – im większe zmiany, tym więcej niepewności ze strony graczy.

Ana

  • Nanowzmocnienie leczy teraz trafiony cel 300 punktami życia

Ana według Blizzarda ma bardzo silny i unikalny zestaw umiejętności, który w odpowiednich rękach może leczyć sprawniej, niż jakikolwiek bohater w grze. Jednak postać, jak każda inna – ma swoje wady, które mogą być ciężkie do przezwyciężenia. Są to:

  • Duży „potencjał” do spudłowania
  • Brak mobilności, co zmniejsza możliwość ucieczki
  • Mała ilość narzędzi do utrzymania się przy życiu

Jej umiejętność specjalna również wydaje się być trudna w użyciu, chyba, że mamy przy sobie Genjiego z gotową umiejętnością specjalną. Zmiana Nanowzmocnienia pozwoli Anie na utrzymanie umierających sojuszników przy życiu. Łączenie go z Granatem Biotycznym powinno utrzymać tanki dłużej przy życiu.

Brigitte

  • Czas odnowienia Rąbnięcia Tarczą zwiększony z 6 do 7 sekund

Według Blizzarda Rąbnięcie Tarczą jest najsilniejszą umiejętnością Brigitte. Niski czas odnowienia sprawiał, że bardzo trudno było grać przeciwko tej postaci. Niebiescy chcieliby, żeby combo Rąbnięcia i ataku wręcz dalej było silne, ale możliwe do skontrowania.

W ostatnich tygodniach trwały aktywne dyskusje odnośnie osłabienia jej możliwości defensywnych. W grę wchodziło między innymi zredukowanie ilości życia bariery. Ostatecznie nie podjęto próby eksperymentowania z tą umiejętnością. Brigitte pozostaje postacią z największym winrate wśród supportów.

Lucio

  • Zwiększono ilość punktów życia, jakie daje Bariera Dźwiękowa z 500 do 750
  • Zwiększono zasięg Przenikania z 10 do 12 metrów

Przenikanie Lucio może być niesamowitą umiejętnością dla drużyny, ale często trudno jest utrzymać cały zespół przy życiu. W związku z tym Blizzard powiększył pole działania umiejętności, by dać większą swobodę w poruszaniu się.

Zmiana umiejętności specjalnej ma na celu pomoc w przetrwaniu przy np. oponie Złomiarza. Mordopona zabiera 600 punktów życia, teraz Lucio jest w stanie ją przetrwać.

Łaska

  • Podstawowe leczenie zostało zredukowane z 60 punktów życia na sekundę do 50 punktów życia na sekundę

Łaska została stworzona z myślą o tym, by móc leczyć najwięcej w całym meczu. Obecnie sprawdza się na to tyle, że innym bohaterom wsparcia jest bardzo trudno chociaż zbliżyć się do wyników, które wykręca Łaska. Zmniejszenie leczenia ma trochę zmniejszyć tę różnicę między nią, a innymi postaciami.

Moira

  • Bazowa regeneracja leczenia zwiększona o 20%

Moria jest mocną postacią, która nie potrzebuje wielkich zmian. Zmiana leczenia ma głównie pomóc jej w sytuacji, gdy przeciwnicy nie są na tyle blisko, by ich zaatakować i tym samym naładować sobie leczenie. Teraz, gdy drużyny ścierają się na dużych dystansach, Moira powinna lepiej dawać sobie radę.

Jak oceniacie decyzje Blizzarda?

ZOBACZ NOWĄ STRONĘ