Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » News » Blizzard weźmie się za serwery, by nie było problemów podczas eventów!
News

Blizzard weźmie się za serwery, by nie było problemów podczas eventów!

Niektórzy dalej wierzą, że to nie jest kwestia optymalizacji i tak powinno być.


Teorie o tym, że serwery po prostu nie wytrzymują takiego nawału graczy można włożyć między bajki. Blizzard przyznał, że mają z tym problem i za każdym jednym razem pojawia się zdanie:

„Naprawimy to tak szybko, jak to możliwe.”

Z tym, że mało kto w to wierzył. Do tej pory wydawało się, że chodzi tutaj o sytuację, gdy „naprawienie” oznaczało poczekanie, aż niektórzy sobie odpuszczą i przestaną próbować. Zazwyczaj do godziny było już okej. Teraz już wiemy, że problem z optymalizacją występował i nie jest to kwestia „wąskiego gardła”. Problem był i narastał z każdym wydarzeniem sezonowym.

W jednym z ostatnich wywiadów odnośnie przyszłości Overwatch, powtarzania eventów etc. Pracownik Blizzarda przyznał, że robią w temacie co mogą, jednak dalej nie są w stanie poradzić sobie z niedoskonałym kolejkowaniem graczy, które kończy się wyrzuceniem z klienta gry.

Ma być lepiej

Na początek poprawie ma ulec system kolejkowania. Co ciekawe, okazuje się, że to gracze z Europy obrywają kolejkami. To jedyny sposób Blizzarda na poradzenie sobie z optymalizacją w naszym regionie. Kolejki mają być krótsze i prowadzić do wejścia na serwer, a nie bycia wyrzuconym. O tym, jak to wyjdzie przekonamy się podczas następnego eventu :)

Trzymamy kciuki!

18 komentarzy

Dodaj komentarz

ZOBACZ NOWĄ STRONĘ