Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » News » Blokada ról? Gracze już znaleźli kompozycję podobną do 3-3!
News

Blokada ról? Gracze już znaleźli kompozycję podobną do 3-3!

Nie trwało to zbyt długo, nawet jak na Overwatch.


Blokada ról trafiła do Overwatch między innymi przez wzgląd na profesjonalne rozgrywki, gdzie królowała ostatnio kompozycja „Goats”, czyli układ 3-3.

Osoby zajmujące się analizą profesjonalnej sceny donoszą, że już pojawiła się nowa meta.

Meta mająca te same założenia, jak 3-3 już w Overatch

Układ postaci królował w 4 etapie Overwatch League. Kompozycja ta bazuje na dwóch postaciach – Żniwiarzu i Mei. To duo, wokół którego składa się resztę drużyny.

Co z pozostałymi? Tutaj króluje DVa z Orisą jako tanki i Lucio z Moirą jako supporty. Choć na papierze nie przypomina to Goats, to jak udowadnia trener Florida Mayhem, założenia i gameplay bazuje na tym samym, co 3-3

 

Trudno powiedzieć, że jest to już „nowe goats”, ale na pewno gracze szybko uporali się z kwestią blokady i znaleźli sposób na zachowanie sposobu gry, będąc ograniczonym nawet do układu 2-2-2.

9 komentarzy

Dodaj komentarz

  • Czyli rozumiem, że więcej jak 2-3 dpsów na rankedzie i qp było czymś dobrym? Nareszcie nie ma tego problemu. Grałam na ptr i dzięki tej blokadzie te mecze jakoś dziwnie wydają mi się łatwiejsze… Po prostu jakoś częściej się wygrywa, gdy kompozycja jest odpowiednia i w teamie jest zawsze tych dwóch healerów.
   Po za tym masz przecież kolejkę do ról, więc grasz sobie czym chcesz, w zależności od tego co wybierzesz przed meczem.

 • Ta kopmozycja jest podobna do kóz tylko przez walkę na dwóch metrach².
  PS jest gdzieś mecz ten copm vs goatsy?

  • co? XD
   ja rozumiem, że system banów sprawdza się w grach takich jak League of Legends, gdzie jest aktualnie 144 championów, a banów na grę jest 10, ale w overwatchu, gdzie jest 30 postacii i (teoretycznie) 12 banów na grę? jaki to ma sens?

   • oj mylisz się widać że masz zamknięte spojrzenie, to nie musi działać tak samo, wystarczy jeden ban od teamu czyli 2 bany na grę / 2 postacie. Wystarczająco ;)
    PS nie wiem jak działa to w lolu, ale w rainbow działa całkiem fajnie.

ZOBACZ NOWĄ STRONĘ