Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » Bohaterowie » Bohaterowie: Wieprzu i Złomiarz
Bohaterowie News Ważna informacja

Bohaterowie: Wieprzu i Złomiarz

Przedstawiamy Wieprza i Złomiarza – dwóch kryminalistów, których misją życiową jest sianie chaosu i zniszczenia na świecie. Dwóch nowych bohaterów wkracza do świata Overwatch!

Złomiarz

Rola: Obrona
Prawdziwe dane: Jamison Fawkes, Wiek: 25 lat
Zajęcie: anarchista, złodziej, specjalista od materiałów wybuchowych, najemnik, zbieracz złomu
Dawna baza operacyjna: Junkertown w Australii
Przynależność: były członek Śmieciarzy

Umiejętności

Granatnik
Granatnik Złomiarza wystrzeliwuje na dużą odległość granaty, które odbijają się od ziemi i wybuchają po trafieniu we wroga.

Mina Ogłuszająca
Złomiarz może podkładać domowej roboty Miny Ogłuszające, po czym detonować je, aby zadawać obrażenia wrogom i odrzucać ich… albo samemu wystrzeliwać się w powietrze.

Potrzask
Złomiarz rzuca wielką pułapkę ze stalowymi zębami. Jeśli jakiś wróg zanadto się do niej zbliży, szczęki pułapki zatrzaskują się, raniąc go i unieruchamiając.

Totalna Masakra
Obłąkańcze poczucie humoru Złomiarza daje o sobie znać nawet po jego śmierci. Kiedy Złomiarz ginie, upuszcza kilka granatów bez zawleczki.

Mord-Opona – Superzdolność
Złomiarz wypuszcza napędzaną silnikiem oponę z bombą, która jedzie przez pole bitwy, pokonując ściany i przeszkody. Złomiarz może zdalnie zdetonować Mord-Oponę i zadać poważne obrażenia wszystkim wrogom w zasięgu eksplozji. Może też poczekać, aż sama wybuchnie.

Fabuła

„Co za piękny dzień, żeby urządzić rzeź!”

Złomiarz to pomyleniec z obsesją na punkcie materiałów wybuchowych, którego misją życiową jest sianie chaosu i zniszczenia.

Atak na rdzeń fuzyjny australijskiego omnium na zawsze zmienił krajobraz buszu. Eksplozja przeistoczyła okolicę w surowe, napromieniowane pustkowie usiane szczątkami i powyginanymi kawałkami zniszczonego kompleksu. Dla większości ocalałych tereny te nie nadawały się do zamieszkania.

Niektórzy zdołali jednak tam przetrwać. Grupa nazywająca siebie Śmieciarzami rozszabrowała pozostałości po omnium i utworzyła w jego cieniu pozbawioną praw i zasad społeczność. Należał do niej między innymi Złomiarz, którego sposobem na przeżycie było zbieranie złomu i części maszyn w ruinach. Rezydualne promieniowanie po eksplozji dotknęło go tak samo jak innych, powodując drobne odchylenia w jego zachowaniu. Szczypta szaleństwa idealnie predysponuje Złomiarza do obsługi niebezpiecznych materiałów wybuchowych, na punkcie których ma niezłego bzika.

Złomiarz zasłynął, kiedy odkrył niezwykle cenny sekret w głębi ruin omnium. Mało kto znał prawdziwą naturę tego znaleziska, niemniej jego odkrywca znalazł się na celowniku łowców nagród, gangów i drobnych cwaniaczków. Wiecznie ścigany, zawarł pakt z byłym egzekutorem Śmieciarzy o pseudonimie Wieprzu, który niechętnie zgodził się zostać jego osobistym ochroniarzem w zamian za połowę udziałów w łupach.

Ostatecznie Złomiarz i Wieprzu opuścili australijski busz i rozpoczęli przestępczą wędrówkę po świecie, siejąc szaleństwo i spustoszenie wszędzie, gdzie tylko się pojawią.

Wieprzu

Rola: Tank
Prawdziwe dane: Mako Rutledge, Wiek: 48 lat
Zajęcie: były egzekutor gangu, ochroniarz
Dawna baza operacyjna: Junkertown w Australii
Przynależność: były członek Śmieciarzy

Umiejętności

Szmelcownica
Szmelcownica Wieprza wystrzeliwuje na krótką odległość kawałki metalu w postaci potężnej salwy o dużym rozrzucie. Może też strzelać kulami kartaczowymi o nieco większym zasięgu, które po trafieniu eksplodują metalowymi odłamkami.

Odsapnij
Wieprzu poświęca chwilę, aby odzyskać część swoich punktów zdrowia.

Hak na Łańcuchu
Wieprzu ciska łańcuchem w stronę wroga, a jeśli trafi, przyciąga cel do siebie.

Świniak – Superzdolność
Wieprzu montuje na swojej Szmelcownicy ładownicę lufową, przez którą wsypuje do środka amunicję, po czym może przez chwilę ostrzeliwać wrogów odrzucającym do tyłu strumieniem odłamków.

Fabuła

„Apokalipsa… to ja!”

Wieprzu to bezlitosny morderca, który zapracował sobie na reputację okrutnika i bezmyślnego niszczyciela.

Mako Rutledge był jednym z mieszkańców australijskiego buszu, którym odebrano ziemię pod budowę omnium. Jednak po kryzysie omnicznym, w nadziei na zbudowanie długotrwałego pokoju, rząd podjął kontrowersyjną decyzję o przyznaniu tych ziem omnikom, które nieomal nie zniszczyły całego kraju. Umowa ta oznaczała ostateczne wysiedlenie dla Mako i większości okolicznych mieszkańców: zbieraniny desperatów usiłujących za wszelką cenę przetrwać, rolników wykorzystujących energię słoneczną i innych, którzy chcieliby po prostu, aby pozostawiono ich w spokoju.

Gniew wywołany utratą domów stał się zarzewiem gwałtownego buntu. Mako i inni mieszkańcy stworzyli Front Wyzwolenia Australii i zaatakowali omnium oraz zamieszkujące je roboty, z zamiarem odzyskania bezprawnie odebranych terytoriów. Eskalacja konfliktu narastała do czasu, kiedy członkowie FWA uszkodzili rdzeń fuzyjny omnium, wywołując eksplozję, która je zniszczyła, napromieniowując całą okolicę i rozrzucając po buszu powyginane kawałki metalu i szczątki na wiele kilometrów od źródła eksplozji.

Mako widział na własne oczy, jak jego ojcowizna zamienia się w post-apokaliptyczne pustkowie. Jego też zmieniło to na zawsze.

Przystosowując się do nowych warunków, przywdział maskę i zaczął patrolować na swoim zdezelowanym motocyklu zniszczone autostrady. Stopniowo umierało w nim człowieczeństwo. W końcu zatarły się ostatnie wspomnienia po Mako i tak narodził się bezlitosny morderca: Wieprzu.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

ZOBACZ NOWĄ STRONĘ