Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » News » Bungie odłączyło się od Activision. To samo może zrobić Blizzard?
News

Bungie odłączyło się od Activision. To samo może zrobić Blizzard?

Może nie ma to związku z Overwatch, ale i tak wszyscy z niepokojem patrzymy na współpracę Activision i Blizzard, więc każda informacja w temacie jest na wagę złota.

Bungie odłącza się od Activision

Oficjalnie w czwartek Bungie powiedziało papa Activision, odłączając się i zatrzymując Destiny przy sobie.

Tym samym Acti chce skupić się na swoich tytułach, rozwijając się do jak najmocniej. Efekty mogą być różne. Wszyscy wiemy, że obecnie w Blizzardzie dzieje dość słabo. Roszady wśród zarządu, co chwilę odchodzą i przychodzą nowi pracownicy na wysokich szczeblach, a wydarzenia związane z e-sportem pokazują ewidentny brak komunikacji w sercu niebieskich.

Z jednej strony Activision może pomóc ogarnąć tę sprawę, z drugiej strony nie wiadomo w jaki sposób i czy w tym wszystkim nagle nie będziemy mieli więcej Activision, niż Blizzard.


Na dzień dzisiejszy wiele osób pokłada nadzieje w decyzji Bungie, że być może niebiescy również planują taki ruch. Zatrzymaliby wtedy niezależność i możliwość rozwoju ich w sposób, który najbardziej im odpowiada.

Jak myślicie, może dojść do takiego rozłamu?

17 komentarzy

Dodaj komentarz

  • Blizzard raczej od tak sobie nie może odejść bo acti jest chyba ich właścicielem, tak jak take two jest właścicielem rockstar games i muszą robić wszystko pod ich dyktando, Bungie pewnie miało tylko umowy wydawnicze, tak jak io interactive, twórcy hitmana, najpierw ich gry wydawało square enix a teraz warner bros games, oczywiście nie wiem jak to z tym wszystkim jest, to tylko moje domysły

  • Bądźmy realistami. Nie ma szans na to by Blizzard poszedł tą samą drogą. Po dość burzliwym rozstaniu się Bungie włodarze Activision na pewno nie pozwolą sobie na utracenie drugiego partnera. Za pewne same umowy są inaczej skonstruowane i w przypadku Blizzarda jest ona na pewno dużo bardziej skomplikowana. Bungie działało jako partner biznesowy tutaj mamy coś na zasadzie fuzji obu firm. Zresztą w takim burdelu jakim obecnie działa Blizzard nie wiem nawet czy wyszło im by to na lepsze niech uporządkują sprawy z zarządem i pracownikami wtedy na spokojnie mogą uciekać.

    • Też się zastanawiam. Gdyby musieli zabrać Destiny 2 z Battle.net, naraziliby się na skargi graczy, tych co kupili i tych co dostali za darmo od firmy, chyba że Bungie jakoś graczom zwróci. Moim zdaniem ilość graczy do obsłużenia byłaby dla Bungie za wielka.

  • A pomyślmy sobie chwilę co odejście zamieci zmieniłoby w kwestii Overka…. dokładnie NIC!!! ponieważ nie wprowadzą oni nagle nowych wydarzeń, klanów i innych cudów nie z tej ziemi. Kochani gracze nie wyobrażajcie sobie że okrutne Activision zabrania kochanemu blizzardowi troszczyć się o graczy i zakończenie współpracy tych firm to nie będzie żadne zbawienie.

  • To raczej Activision pozbyło się Bungie nadal tnąc koszta. Destiny okazało się niewypałem i jest to kolejna gra jaką sami nie chcą wspierać a Bungie najwyraźniej chce wiernie przy niej pozostać. Blizzard rezygnuje z wspierania gier w pewnym zakresie. HOTS już wiadomo, że nie będzie wspierany zwłaszcza jeśli chodzi o e-sport. Ostatnio Blizzard dał ankietę graczom Hearthstone jasno sugerując, że rozważają rezygnację z e-sportu też tej gry i nie chodzi o to, że e-sport z Hearthstona zniknie, znikną zwyczajnie turnieje organizowane przez Activision Blizzard. Zastanowiłbym się nad przyszłością Overwatch League, jeśli ten sezon Overwatch League nie będzie odpowiednio dochodowy, to może dojść do sytuacji, że i tutaj zrezygnują z wsparcia e-sportu a patrząc na styl organizacji Overwatch League, to całość musi być dość kosztowna. Pytanie czy sytuacja finansowa w Activision Blizzard faktycznie jest tak fatalna? czy może jednak mają zamiar zmienić politykę i wydawać nowe marki na które potrzebują środków. Activision zaczęło zabijać marki jakie symbolizowały Blizzarda i szczerze, też chciałbym by Blizzard odłączył się od Activision, tworzył swoje gry z myślą o graczach a nie aby jak najwięcej zarobić… Jak gry spełnią oczekiwania graczy to przełoży się to też na pieniądze. Kto wie, może jednak chodzi o rynek mobilny i Activision Blizzard tu szuka środków? W każdym razie porzucanie gier, zwalnianie pracowników, rezygnowanie z wspierania e-sportu to jasno sugeruje, że coś się za tym kryje.

  • Nie sądzę. A nawet jeśli to co to da? Kurde no, odłączy się i to właściwie tyle. Overwatchowi to za wiele cudownych zmian nie przyniesie. Tak samo Blizzardowi nie przyniosłoby to dużych korzyści. Nawet nie jestem pewna czy jakiekolwiek by przyniosło. Na pewno nie w ich obecnej sytuacji, która na razie nie wydaje się poprawiać.

ZOBACZ NOWĄ STRONĘ