Dołącz do naszej grupy!
Rocznica 2019!
Strona główna » News » Czas na przejmowanie punktów skrócony!
News

Czas na przejmowanie punktów skrócony!

Czyli zmiana, która mogła umknąć, a o której warto wiedzieć.


Wczoraj wszyscy żyliśmy nowym bohaterem, który okazał się być chomikiem. Zrobiło to tak ogromny szał, że wiele zmian przeszło zupełnie bez echa. Jedna z nich jest szczególnie ważna i warto ją zaznaczyć osobno. Przynajmniej według mnie.

Skrócony czas na przejmowanie punktów

Blizzard postanowił się pochylić nad długością meczów i czasem walki o drugi punkt. Póki co zmiany dotyczą PST.

Mapy typu Szturm

  • Skrócono czas zajmowania celów z 5 do 4 minut w każdym punkcie kontrolnym w Szybkiej grze/Salonie gier.

Komentarz twórców: Skróciliśmy ogólny czas gry na mapach typu Szturm w Szybkiej grze/Salonie gier. Gracze mają teraz cztery minuty na zajęcie każdego punktu zamiast pięciu. W niektórych grach punkt A był zajmowany szybciej, co skutkowało długą walką o punkt B, który jest łatwiejszy w obronie, przez co czasami obrońcy mogli odpierać ataki przez cały pozostały czas gry – potencjalnie nawet 8 lub więcej minut. Uznaliśmy, że to zbyt długi impas dla obu drużyn – obrońców i atakujących. Zmiana ta odpowiada sytuacji w trybie Rywalizacji, gdzie zarówno atakujący, jak i obrońcy mają odpowiednią ilość czasu i mamy nadzieję, że sprawi, że gracze nie będą mieć wrażenia, że toczą walkę z czasem, a nie przeciwnikami.

Faktycznie, niektóre gry były dość sztucznie przedłużane i mieliśmy wrażenie walki w nieskończoność. W końcu bicie się około 8 minut o jeden punkt potrafi doprowadzić do czerwoności nawet najspokojniejszych graczy. Z drugiej strony to spora zmiana, Aż o minutę. Teraz mecze będą się klarować o wiele szybciej. Wydaje mi się, że ta minuta naprawdę dużo zmieni.

Często miałam mecze, w których atakujący brali punkt A w ostatnich sekundach. Teraz nie będzie kilku szans na ładowanie ulta, będziemy musieli działać precyzyjniej i szybciej.

Jak oceniacie tę zmianę?

ZOBACZ NOWĄ STRONĘ