Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » News » Dlaczego Blizzard nie korzysta z pomysłów społeczności na skiny?
News

Dlaczego Blizzard nie korzysta z pomysłów społeczności na skiny?

W ciągu tygodnia, a nieraz nawet dnia, społeczność Overwatch tworzy kilka konceptów skinów, jakie mogłyby wejść do gry.


Społeczność Overwatch jest niesamowicie kreatywna. Na przestrzeni ostatnich tygodni publikowaliśmy wiele propozycji przedmiotów kosmetycznych, które mogłyby zostać wprowadzone do gry.

Niestety, prawdopodobnie nigdy nie doczekamy się ich wprowadzenia. Dlaczego?

Skiny tworzone przez społeczność

W historii mieliśmy kilka przypadków wprowadzenia pomysłów graczy. Tak było przy basenowej skórce Torbjorna. To jednak odosobniony przypadek – a szkoda.

Dlaczego w takim razie twórcy nie sugerują się w żaden sposób tym, co proponują gracze? Powodów może być kilka. Głównymi, jakie przychodzą do głowy są takie rzeczy, jak:

 • Prawa autorskie do wykonanej pracy
 • Inne pomysły twórców
 • Chęć zminimalizowania wpływu przedmiotów kosmetycznych na grę

Tyle, że praktycznie każdy ten punkt był mieciony przez inne produkcje. Przykładowo w Fortnite organizowane były konkursy na skórki, których autorzy przekazywali prawa autorskie Epic Games. Coś podobnego było nawet w Blizzardzie, dokładnie w Japonii. I choć skórki były świetne, to nie weszły do gry.

Odmienne pomysły też można łatwo skontrować. Przecież nic nie stoi na przeszkodzie, by zamiast skupiać się na nowych pomysłach, stworzyć event społecznościowy. Zebrać najlepsze prace z 3 lat i wypuścić skiny tak po prostu, jako dodatek do zwykłych skrzynek.

Wydaje nam się, że najważniejszy jest tutaj ostatni punkt. Blizzard swoimi ruchami pokazuje, że skiny nie mają być główną częścią gry. Jest to o tyle dziwne, że przecież elementy kosmetyczne to coś, co wywoływało przez te wszystkie lata największe emocje.

Tagi

11 komentarzy

Dodaj komentarz

 • Jeśli blizz nie chce by kosmetyki były ważną częścią gry, to powinien bardziej rozwijać inne elementy gry a nie tylko ograniczać kosmetyki… A i nie wiem jak innym ale mi dzięki nagrodom za granie mniej popularnymi rolami znacznie szybciej zdobywam kosmetyki.
  Ps: Jeff kiedy złote bronie będzie można zdobyć za granie nie tylko rankedów?

  • Też bym tego chciał :) myślałem nawet ostatnio że mogliby zrobić prosty myk, dodać diamentowe bronie ( kolor Ala diamentowa ranga) i dać to po 6 tys tych punktów, myślę że odzew byłby bardzoooo, pozytywny.

   • Według mnie właśnie powinni kilka takich wersji broni dodać, ew. jak na 1 koncepcie było, że za ileś tam punktów rankingowych było można sb zrobić własny re-colorek i szczerze brałbym w większości to drugie niż same złote bronie. :p

 • Obstawiam raczej, że to jest na takiej zasadzie.
  Duma im nie pozwala sięgnąć po lepsze pomysły na skiny, niż ich w większości badziewne pomysły.

  Jak ja bym miał grę typu overwatch, to bym robił co parę miesięcy konkurs. Typu: Stwórz skina i wygraj nagrodę, żeby gracze mieli dodatkową frajdę.

 • A Mi się wydaje że blizzard może i dba o tytuły przez dłuższy czas, ale robi to na odpierdziel, ma to w tyłeczku…. prace ciągną się jak mucha w smole, kojarzę że wakacje miały być POWALAJĄCE, pełno nowości a co mamy? Tylko i aż 2/2/2 które powinno być na starcie gry, może teraz gra dalej by błyszczała, nie wspomnę o balansie w którym to Zarya została wystrzelona na taki poziom, że widzę ją w 75% meczy, kolejna sprawa to potg 2.0 też miało być w wakacje :) yhyyy…. a nie ma co liczyć na blizzcon bo dostaniemy tam również jedno wielkie G, w najlepszym wypadku będzie to właśnie potg 2.0 i jakąś bezużyteczną animacje która owszem, ucieszy nas na 5 minut ale nie popchnie gry do przodu! Miłego ! :)

  • No jeszcze te trzy tygodniowe wyzwania podczas eventu. A potg 2.0 miało być w wakacje… ale 2017, mniej więcej kiedy pojawiło się zapisywanie replay.

   • No te trzy tygodniowe wyzwania mogą sobie wsadzić w… bo są za proste :) praz polegają ciagle na tym samym.

 • a i pamiętacie koncept tary? ja też, a z tymi skinami mi się nie chce bo jak pokazuje się event, to nie wiemy jakie skiny będą, a jak będziemy wiedzieć, to będzie nudny event

 • Skoro ktoś robi koncept skina do postaci i publikuje go to automatycznie daje prawa autorskie blizzardowi. Przynajmniej ja tak to odczuwam

 • Ej serio, kto pisze te głupoty? :D Poważnie pytam. ”
  Przecież nic nie stoi na przeszkodzie, by zamiast skupiać się na nowych
  pomysłach, stworzyć event społecznościowy. Zebrać najlepsze prace z 3
  lat i wypuścić skiny tak po prostu, jako dodatek do zwykłych skrzynek.”
  No pewnie że nic nie stoi na przeszkodzie, to ja proponuje żeby właściciele tej strony złożyli się na fundusze dla dodatkowych developerów którzy będą robić te skiny. A nie chwila, nie stać was a pieprznęliście tak tylko dlatego że się nie znacie i myślicie ze skiny biorą się z powietrza a nie z czasu,pracy i pieniędzy za tą prace ;) „fOijnY skIN, zRUpcIe zA tyDzieŃ jUsZ!”

ZOBACZ NOWĄ STRONĘ