Dlaczego jeszcze nie ma systemu powtórek?


System powtórek przewijał się w naszych newsach już kilkukrotnie, dlaczego dalej go nie ma?


Blizzard na Overwatch League przygotował cały zestaw narzędzi, pozwlających wycisnąć z Overwatch wszystko, co najlepsze. Poijawiła się mapka 2D oraz coś, co nosi nazwę natychmiastowych powtórek. Podczas wywiadu z Jeffem Kaplanem zadano mu pytanie odnośnie udostępnienia tych narzędzi szerszej publice i dostarczenia w końcu systemu powtórek.

Chcielibyśmy, ale…

Blizzard ma wiele takich małych rzeczy, które chciałby wprowadzić, ale zwyczajnie jeszcze nie jest na takim etapie, by móc to zrobić. Dokładnie tak jest z systemem powtórek. Jeff mówi, że jest on praktycznie gotowy, ale został przygotowany dla małego środowiska i nie byłby on najlepszym doświadczeniem dla normalnych graczy. Oznacza to tyle, że jest przygotowana wersja pod rozgrywki esportowe, nie pod zwykłych zjadaczy chleba. Coś, co działa w esporcie, niekoniecznie sprawdzi się w szerszym zastosowaniu.

Dobra, to są jakieś ogólniki. Konkrety panie, konkrety. Blizzard doskonale zdaje sobie sprawę z tego, czego chcą gracze, czyli:

  • Możliwość zapisywania swoich meczów lokalnie, lub w kliencie,
  • Możliwość odpalania swoich meczów w późniejszym czasie,
  • Możliwość wprowadzania zwolnionego czasu i innych efektów na powtórkach.

Studio mówi krótko: Nie jesteśmy gotowi, nasza optymalizacja nie jest jeszcze na takim poziomie, by spokojnie wprowadzić to dla 35 milionów graczy. Obecne ograniczenia są na tyle duże, że żeby to wszystko działało, to musi się zgadzać wersja gry. Stąd, gdyby to obecnie wprowadzić dla wszysktich, to z każdą aktualizacją, taki system przestawałby działać, bo gracze potrzebowaliby klienta z określoną wersją Overwatch.

Jednocześnie zostaliśmy zapewnieni, że ten temat przewija się w Blizzardzie i nie został pogrzebany. To się wydarzy, ale jeszcze nie teraz. Niebiescy już od jakiegoś czasu unikają podawania jakichkolwiek dat. Podobnie, a raczej tak samo jest w tym wypadku. Kiedyś. Tyle musi nam na dzień dzisiejszy wystarczyć.

Gdyby była możliwość zapisywania meczów, to skorzystalibyście z niej?

zvr
Twoja reakcja

Cześć!

Zapomniałeś hasła?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Zamknij
z

Ładowanie...