Dołącz do naszej grupy!
Rocznica 2019!
Strona główna » News » Dzisiaj wiemy, że w samym Blizzardzie pracę straciło 200 osób!
News

Dzisiaj wiemy, że w samym Blizzardzie pracę straciło 200 osób!

Pamiętacie masowe zwolnienia? Teraz pojawiły się konkrety.


Przede wszystkim już wiadomo, jak rozłożyły się zwolnienia w Activision, a jak w Blizzardzie. W samej Zamieci robotę straciło trochę ponad 200 osób. Kto oberwał najbardziej? Zdecydowanie dział IT, który pożegnał 41 osób, potem marketing i doradztwo.

Overwatch też poraniony

Działy Battle.net, obsługa klienta, wydawnictwo, według przedstawionych informacji oberwało się także Overwatch, z którego ostatnią wypłatę miało wziąć kilkadziesiąt osób (około 22). Tutaj jednak nie wyszczególniono, o jakie działy chodzi. Prawdopodobnie tyczy się to głównie e-sportu. To słabo, naprawdę słabo. Niby to ogromna spółka, ale w tym momencie, kiedy system powtórek był robiony głównie przez jedną osobę, to każda para rąk jest na wagę złota.

I niby jest lepiej, niby nowa postać przyciągnęła ponownie wiele osób, ale to tylko chwilowe skoki, które ogólnie nie przekładają się na sytuację Overwatch.

Czekamy na dalsze informacje o tym, czym mają się zająć pozostali w Overwatch Team pracownicy i jakie dalsze kluczowe decyzje będą podejmowane przez Activision Blizzard.