Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » News » Gracze chwalą Blizzarda za balans Baptiste!
News

Gracze chwalą Blizzarda za balans Baptiste!

Baptiste jest już na normalnych serwerach na tyle długo, by gracze wyrobili sobie o tym bohaterze opinie. Co sądzi społeczność?


Opinie o balansie Baptiste są naprawdę dobre. Pokazują to tematy na oficjalnym forum, ale także na reddicie. Zdecydowana większość osób uważa, że Blizzard wykonał kawał dobrej roboty i długie czasy odnowienia umiejętności sprawiają, że postać nie jest przesadzona.

Po Brigitte każda nowa postać sieje trochę grozę wśród społeczności. Nawet, gdy Burzyciel i Ashe byli naprawdę dobrze zbalansowani. Teraz takie same opinie pojawiają się o Baptiste.

To cieszy, bo opinie na początku były bardzo różne. Baptiste posiada umiejętność, która jest idealną kontrą na część ultów. Po prostu rzuca pole, które daje mu nieśmiertelność. Natomiast ilość życia „urządzenia” oraz czas odnowienia wydają się dobrze balansować tego skilla. Społeczność podkreśla również, że bohater dobrze współpracuje z innymi healerami, przykładowo z Łaską. Dzięki temu wiele osób na nowo zechciało nią grać. Wiadomo, pierwsze dni po wydaniu postaci to instalock, dlatego wiele osób może sobie pokombinować, z jakimi bohaterami Baptiste działa najlepiej.

A co Wy sądzicie o Baptiste? Jest dobrze zbalansowany?

20 komentarzy

Dodaj komentarz

 • Oh hell no. Chciałbym zauważyć, że to jest postać której dzięki jej skillom można liczyć z jakieś 500 hp (jego własne + leczenie + nieśmiertelność dopóki nie rozwalisz robocika) i obrażeniami z karabinu na poziomie żołnierza. Jak dla mnie mógłby żołnierza na spokojnie zastąpić. Dodać do tego jeszcze możliwość ustawienia robocika od nieśmiertelności za winklem przez co nie idzie go rozwalić z dystansu i wuala.

  • Problem z 76 jest taki że jako meta-pick jest w zasadzie martwy. W momencie gdy jest tak dużo burst heala w grze postać jego typu nie ma sensu. Nie wiem czy nie należy spodziewać się jego reworka, bo od dłuższego czasu po prostu się nie sprawdza. Więc owszem, Baptiste jest dobrze zbalansowany jeśli porównuje się go do normalnie zbalansowanych postaci.

   • Soldier byłby o wiele lepszy, gdyby nie bawili się tak w animacje. Ta postać potrzebuje płynnego przejścia ze sprintu w tryb statyczny i odwrotnie. A nie, że ja muszę przeczekać animacje. Szczerze, gdybym miał wytypować postać, to właśnie żołnierzowi dałbym pasywną umiejętność, blokującą wszelkie CC na nim :3

    • Ostatnio przecież zmniejszyli delay po biegu (można strzelać wcześniej), ale serio nawet odporność na CC nie byłaby rozwiązaniem. Zbyt wiele postaci go zabija, zbyt szybko. Czy użyje healing-field czy nie.

 • Ashe zbalansowana xD haha ta szczególnie jej dynamit, kwitesencja balansu. Co do balansu Baptiste, to nie ma co oceniać, on dopiero wyszedł. Dopiero na rankedach wyjdzie jego test.

 • Całkiem fajnie się nim gra, fajnie że udało się tak postać zbalansować mimo tego, że serwer testowy nie daje pod tym względem żadnych informacji

 • Yep, o tym samym rozmawiałem z swoimi znajomkami, jest mega balans, tylko ten ult jakiś taki słaby, jedyne co to się szybko ładuje, powinien być większy lub dłużej trwać, nie zrozumcie mnie źle dam pomysł ulta jest super, jednak jego używanie zamyka się do początku teamfightu, gdzie przeciwnicy oraz sojusznicy jako tako są przy nas, ewentualnie w teamfighcie jak nasz tank dostaje konkretne dps żeby go szybciej podleczyć. Mimo wszystko jedna z najlepiej zapowiadających się nowych postaci pod względem balansu, bo to okaże się na 100% jak wejdzie na rankedy. Jeśli macie jakieś pomysły w jaki sposób używać ulta, dawajcie znać !

  • Sombra idzie na zwiad daje info kiedy i gdzie użyć ulta wszyscy się tam skupiają Sombra robi backup i teamfight wygrany gg

 • jak dla mnie baptist jest bardzo z nią postacią grałem dzisiaj na salonie gier i naprawdę grało mi się nim bardzo dobrze miał chyba 12000 wyleczonych obrażeń i Jasień i naprawdę super polecam nim grać i to będzie mój nowy mail szkoda tylko że nie można nim grać na rankedach ale nie wiem dlaczego tak nie można bardzo mnie to zastanawia

 • Nie dość, że jest dobrze zbalansowany, to daje dodatkową wartość dla postaci rzadziej wybieranych, takich jak Sombra, Doomfist czy Hammond, którzy są względem niego świetną kontrą.
  Cieszy mnie wejście takich postaci do gry.
  Ogólnie ostatnia aktualizacja bardzo na plus.

 • A widzieliście co zrobili z Mei ?? Jako main tej postaci uważam, że jest to teraz postac jeszcze bardziej diabelska niż była. No i świetna kontra na babtiste. Jej ult to zjada na sniadaśni wszystkie jego umiejętności. :P

 • Cieszy mnie to, jak dobrze kontruje postacie z Goats, heal obszarowy, na dystans, ucieczka, blokowanie ultów, I ABSOLUTNIE FENOMENALNE kontrowanie Gravitonu za pomocą PPM i Matrycy. Ale z broni strzela się BARDZO opornie

ZOBACZ NOWĄ STRONĘ