Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » News » Za granie supportami dostaniecie mniej punktów na rankedach! Jeszcze gorzej!
News

Za granie supportami dostaniecie mniej punktów na rankedach! Jeszcze gorzej!

Naprawdę dziwna sytuacja właśnie ma miejsce w Overwatch.


Pisaliśmy swego czasu o tym, że supporty w Overwatch są zbugowane i granie nimi jest zwyczajnie nieopłacalne. Dzisiaj ta kwestia powróciła. Okazuje się, że jest jeszcze gorzej, niż było. Healerzy dostają zdecydowanie mniej punktów na rankedach i są niejako zmuszeni do marnowania swoich ultów.

Chodzi tu głównie o Łaskę. Za utrzymywanie swojej drużyny żywej i za-mei-biste leczenie dostaje się średnio 15 punktów. Przy czym należy pamiętać, że na te punkty bardzo mocno wpływa bycie w płomieniach. By podnieść sobie ten poziom obecni gracze na Łasce muszą dosłownie marnować umiejętności specjalne na jedną osobę, ewentualnie pozwalać drużynie ginąć SPECJALNIE.

Dotyczy to także Zenyatty.

Kuriozalna sytuacja

Sprawa wygląda naprawdę słabo. Wczoraj jeszcze w komentarzach z wami rozmawiałem i potwierdziliście te słowa. Nadal coś jest bardzo zepsute przy bohaterach wsparcia. Grając nimi zdobywa się średnio 15-20 punktów za wygraną oraz traci 27-30 za przegraną. Żeby w ogóle iść w górę w rankingu trzeba się nie lada natrudzić.

Mamy tu osoby grające supportami?

54 komentarze

Dodaj komentarz

 • Only Mercy i jakoś nie narzekam po 25-35 punktow za win, -10 do -15 za przegraną więc ja takiego problemu nie mam

 • Jest tak już od dawna, grałem Zenyattą cały trzeci sezon i obecny i za wygraną dostaję maks 24 pkt, czasami mniej, nawet przy winstreakach nie przekraczam 30. Za porażkę równo 30, jakoś się trzymam w platynie, ale to tylko dlatego że winrate Zenem mam 55%, teoretycznie powinienem iść w górę, a wegetuję w miejscu przez dysproporcję

 • No cóż…jeśli sam blizzard hejtuje w ten ssposób graczy supporowych, to ja nie mam pytań :D

  A tak poważnie – w 4 sezonie mam łaską 12 godzin na liczniku i srednia 59% zwyciestw. Najwiecej punktów za mecz dostałem 27, ale byl to odosobniony przypadek, przeciętnie dostaje 14-21 do góry a za porażkę od 17 do 30 w dół. Efekt? Ciągle bujam sie w okolicy 120-80 punktów mniej, niz obecny rekord sezonu, gdy D.Vą sobie wykrecilem rangę.

  Smuteczek :D

 • Nie mogą czegoś takiego zrobić aby każdy z drużyny dostawał tyle samo pkt? Przecież gra się aby wygrać jako drużyna.

  • Też o tym myślałem, ale ten system byłby trochę niesprawiedliwy. Mój brat będzie doskonałym przykładem. Ostatnio zaczął grać placementy. Niestety, wrzucało go do drużyn z 25 czy 30, podczas gdy przeciwnicy byli dużo bardziej doświadczeni. W jednym meczu na Volskayi Zarią razem ze Złomkiem i od czasu do czasu Łaską powstrzymywali niemalże samodzielnie atak szóstki wrogów. Symmetra z jego drużyny nawet nie rozstawiła wieżyczek, a kiedy wymęczyła ulta postawiła telepę w tej budce na punkcie. Jedyny powód, dla którego przeżył to to, że „młody” nie przepuścił nikogo przez bramę. Inny przykład, klasyk. Grali klasycznym compem, 2:2:2, ale coś nie szło. Był chyba tankiem, a kiedy tylko on umierał przeciwnicy bawili się w najlepsze. No to repick na Gengusa, pyk pyk, spacja spacja leftclick rightclick i 5 zabitych ultem, podobna sytuacja utrzymana do końca meczu i win. Nawet nie potrzebował leczenia. Przy takich solo carry zwyczajnie niesprawiedliwe by było, gdyby ta Symmetra czy ktoś do niej podobny dostał tyle ru (tak to się nazywa?) co osoba, która niemal sama zapewniała drużynie zwycięstwo.
   No ale z tymi suppami to faktycznie dziwna sprawa

 • Dlatego mainuje Genjego, Reinhardta i Hanzo, ale raz sprubowalem zagrac Aną – za wygraną dostałem 7 pkt ?

 • Mimo iż mainuje dpsy, na rankedach gram tylko supportami i problem faktycznie występuje. Po wspaniałym meczu grając Łaską nie musiałem nikogo wkrzeszać – 13 punktów za wygraną…

 • Jestem tank/support mainem i po updejcie przegralem 2 razy grę, a potem wygrałem dwie kończąc wyżej, niż byłem, przy czym na obu wygranych meczach grałem Luciem i Mercy.
  Czyli mala ilość punktów moze byc spowodowana bugiem po zmianach przy win/lose streakach (teoria)

 • Znowu biedne supporty, i nie dziwie się teraz ze dochodzi do takich sytuacji na rankedach, jak miałam wczoraj, że nikt nie chciał mi pomóc healować, wiec graliśmy na 1 supporta.

 • Chciałbym wbić diament ale jak skoro gram łaską. Jest to mój main więc liczę na poprawę.

 • Gram tylko Żniwiarz/Zaria/Smuga ,dostaje poniżej 20 pkt za win ,tymczasem gdy znajomi grający supportami 30-50….

 • ja za 2 wygrane mecze zenyata dostałem 30 sr … Blizzard to jest po prostu wstyd ! Takie błędy powinny być usuwane prawie ze od razu

 • Ostatnio było trochę lepiej, ale chyba muszę zmienić meina.
  Szkoda, bo sobie akurat złotą broń do Łaski kupiłam ;_;

 • i tak juz jest lepiej, wczesniej bylo:
  – win, win. win, lose, lose,lose,lose.

  a teraz
  – win, lose, win, lose, win :P

 • Ja głównie gram supportami, głównie Mercy i jest to naprawde smutne. Przecież support ma leczyć, pomagać drużynie, a nie zabijać.

 • Nie wiem jak to jest z Aną ale jeszcze przed updatem było ok, to znaczy 30 albo troszkę więcej za wygraną i 20 albo mniej z rzadka więcej za przegraną. Cóż jeśli faktycznie będę dostawał mniej punktów to i tak chyba maina nie zmienię. Liczę że wszystko będzie ok.

 • u mnie jest to samo 30 pkt tracę za przegraną a zyskuje max 20 ale wczoraj udało mi się jakoś o 200 do przodu podskoczyć przy długim ładowaniu bo czekam na graczy ponad 3 min

 • Najczęściej gram support ami bo nikt inny nie chce spaść do takiego poziomu by grać supportem, tfu! A poza tym jest zlomiarz co nie ;)

 • Ten nowy system punktowy to jest jakaś tragedia pod wieloma względami. A jak ciągi przegrana/wygrana były tak są…

 • Miałem to co wy w 2 sezonie jak się sporo gra to sr się unormuje. Jeśli system uważa że jesteś tam gdzie być nie powinieneś to manipuluje ilością sr które dostajesz np. tak jak jest z dobijaniem do season peak.

ZOBACZ NOWĄ STRONĘ