Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » News » Hanzo dostanie lekkie nerfy!
News

Hanzo dostanie lekkie nerfy!

Okazuje się, że Hanzo jest trochę za mocny.


Blizzard cały czas testuje postacie, które przeszły niedawno rework. Według niebieskich, Hanzo jest obecnie trochę za mocny i na normalnych serwerach sieje zbyt duży pogrom. Stąd w jednej z ostatnich aktualizacji na PST pojawił się nerf.

Strzały burzowe

 • Czas trwania skrócony z 6 do 5 sekund
 • Czas odnowienia umiejętności zwiększony z 8 do 10 sekund

Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że to nie koniec, a same zmiany będą kontynuowane.

To lżejsze poprawki

Poprawki to zapewne odpowiedź na głosy społeczności, o których pisaliśmy jakiś czas temu:

Jeżeli byłeś słabym Hanzo, to naprawdę byłeś beznadziejny. Nowa wersja to takie trochę – gram od miesiąca? Nie ma problemu, przytrzymam „E” i LPM, mam 6 strzał, ktoś pewnie umrze.

Wiele osób wskazywało, że Blizz trochę poleciał z tym reworkiem, który całościowo jest okej, ale trzeba pobawić się numerkami. Takie zdanie czytaliśmy w komentarzach od Reiko Vallerie, czy LT. Narcyzek pokusił się nawet o stwierdzenie, że „wszystko co OP, jest popularne” w kontekście nowego Hanzo i trudno się nie zgodzić.

Pytanie tylko, dokąd ta zabawa zaprowadzi niebieskich i w którym momencie stwierdzą, że wystarczy.

23 komentarze

Dodaj komentarz

 • Wallhack Hanzo powinien pokazywać wrogów tylko jemu, nie całemu teamowi.
  Hanzo ma super słuch niczym nietoperz i strzelając strzałą soniczną z odbijających się fal dźwiękowych lokalizuje przeciwników. Spoko. A reszta jego teamu to co? Telepatycznie im przekazuje w czasie rzeczywistym gdzie są wszyscy wrogowie? Nie ma to najmniejszego sensu.
  Zamin ktoś tu będzie chciał zgrywać bystrego, mówiąc, że to tylko gra, to od strony balansu też wallhack dla całego teamu na zwykłym skillu nie ma sensu.

  • Tak samo z ultem Wdowy. Ona widzi wszystkich za pomocą swojego sprzętu, jakim cudem reszta osób też widzi wrogów?

   • Idac waszym tokiem rozumowania jakim cudem wieprz jest w stanie przyjac tyle pociskow na goly brzuch? Czym do cholery jest bron laski. Jakim cudem pociski Any raz lecza a raz zadaja obrazenia? I jakim cudem Zenyatta lewituje?

    • Ja wiem, ale to jest akurat co innego. Rzeczy, które wymieniłeś są „logiczne”, natomiast strzała soniczna Hanzo i ult Wdowy „działa nielogicznie”.

     • A czym te przyklady sie roznia od twoich? Dzialaja tak samo nielogicznie, na potrzeby gameplayu.

   • Lepiej nie narzekajcie na takie rzeczy, bo po ostatnich reworkach można się wszystkiego spodziewać. Dadzą jej ulta jako zwykłą odnawialną umiejętność widoczną tylko dla niej, a na nowego ulta coś co nie pozwoli ci nawet ze spawnu wyjść

   • Akurat myślę, że skoro jest to ult to zasługuje na specjalne traktowanie :) Powiedzmy, że jej noktowizor wysyła sygnały z pozycjami przeciwników do swoich sojuszników :D

  • Pamiętam że jak przyczepilem się do korbacza bagiety że to nielogiczne to się ludzie na mnie rzucili. I o ile z soniciem hanzo nie mam problemu bo dla mnie to postać Fantasy wrzucona do tego świata, tak korbacza nie przeboleje. Dlaczego? Bo samoleczenie na podstawie ataku jest wyjaśnione w 2 przypadkach. Oba oparte o badania moiry i to ma sens. Ale bagieta jak?

 • Pisałem do niebieskich jakieś 2dni temu bo zragequit’owlem i napisałem coś w stylu

  Witam, czy moze mi pan powiedzieć czemu w każdej grze jest hanzo ktory mnie onrshotuje bo jak nie trafi strzała to ma jeszcze swoje e i wtedy umieram
  ..dodam ze próbowałem grac kontrami na niego i wkońcu i tak kończyło sie to moja śmiercią, potem grałem supportami ale jeszcze gorzej… I tak w każdym meczu, nie ukrywam że mnie to irytuje

  Dostakem odpowiedz.. Niestety nie mamy jak ci pomóc w tej sprawie

  😊 😊

  Szkoda tylko ze ten nerf nic nie zmieni. .2 sekundy dłużej to praktycznie nic, tak samo jedna strzala mniej

  • Powinni odpisac cos w stylu „trzeba bylo nie plakac z kolegami na poprzednie E”

  • Jakiej innej odpowiedzi się spodziewałeś? Support ci nic nie pomoże z takimi problemami, bo to support i nie miej im tego za złe lol. Jeśli chodzi o nerfa, to z pewnością coś zmieni np. nie będzie tak skutecznie niszczył tarcz i tanków.

 • Czasem zagram hanzo , jednak po zmianach stał się on bardziej wkurwiajacy jak był tak jak mówiłem .

 • „Okazało się, że Hanzo jest trochę za mocny”
  Naprawdę? Jest tylko w 90% moich gier XDD

  • I od samego początku wszyscy mówili że jest za mocny ale nieee. Chociaż bagieta dalej prawie niezmiennie mimo próśb

 • Przecież największym problemem Hanzo jest jego buff do szybkości strzał, pomijając rework strzały rozpryskowej. To właśnie to spowodowało, że trafianie Hanzo stało się łatwiejsze, strzały szybciej dochodzą, trudniej je uniknąć a trajektoria lotu nie zdąży się właściwie zmienić po strzale, bo strzała leci tak szybko, że nie ma na to czasu. Tu jest problem. Ten buff zupełnie był zbędny, trzeba było zostać tylko przy reworku a nie dawać mu dodatkowe buffy.

  • O właśnie. Dokładnie tak. Było by ok ale nie wiedzieć czemu dali mu jeszcze ogromnego buffa, zwiększona szybkość strzał. Wielkie WTF jak dla mnie

 • Ja was nie rozumiem, najpierw narzekacie jaki to hanzo chujowy a teraz płaczecie że jest za mocny. Nie da się zbalansować idealnie tej postaci bo zawsze znajdzie się ktoś kto będzie dobrze nim grał mimo jakichkolwiek zmian.

ZOBACZ NOWĄ STRONĘ