Dołącz do naszej grupy!
Wydarzenie Zimowa Kraina Czarów!
Strona główna » Newsy » News » [HOT] Rozkodowane pliki zdradzają nowe mapy w Overwatch! Maunganui i Utopia!
News

[HOT] Rozkodowane pliki zdradzają nowe mapy w Overwatch! Maunganui i Utopia!

Gracze rozkodowali pliki Overwatch i znaleźli prawdopodobnie dwie nowe mapy!


Redditor o nicku RichardGryffon już wcześniej pokazał, że umie znajdować ciekawe rzeczy. To właśnie dzięki niemu świat Overwatch dowiedział się o ikonach gracza na Letnie Igrzyska 2017. Tym razem odkrył prawdopodobnie nowe mapy!

Skąd ta pewność? Jako pierwsza mapa w plikach widnieje Horizon Lunar Colony (Księżycowa Kolonia Horyzont), także skoro obok niej znajdują się jeszcze dwie, to jest duże prawdopodobieństwo, że to niewypuszczone lokacje!

Mapa pierwsza Overwatch – Maunganui

Maunganui

Nazwa pliku: maunganui_es

 

Maunganui to miasto w Nowej Zelandii. Dopisek ES oznacza, że będzie to mapa typu eskorta. Sama lokacja w rzeczywistości wygląda tak:

Pchanie ładunku po górze? To byłoby coś!

Druga mapa w Overwatch – Utopia

Utopia

Nazwa pliku: utopia_c

 

Utopia byłaby idealnym strzałem, bo ta mapa została niejako potwierdzona już wcześniej. No, może nie potwierdzona, ale jej prawdopodobieństwo pojawienia się było duże. Utopia to miasto w Indiach, stworzone przez Vishkar Corporation po Kryzysie Omnicznym. Jedna z wielu samowystarczalnych miejscówek do podtrzymania życia. Warto również wspomnieć, że to właśnie stamtąd Symmetra.

Jedyne zdjęcie, które mamy:


Zrobiło się dość ciekawie. Obie miejscówki są bardzo obiecujące. Szczególnie Maunganui, bo to przecież olbrzymia góra. Cały czas mam przed oczami obraz, jak pchamy ładunek gdzieś po górach. Druga lokacja też zapowiada się mega ciekawie. Oby to się sprawdziło!

Co myślicie? Chcielibyście takie mapki?

 • Myszu

  A kiedy Polska?

  • Polski Pacio

   Dobre pytanie :P

  • Maru

   Oby nigdy.

  • Kamil

   Nie ma polskiego bohatera w grze, więc i polskiej mapy nie będzie.

   • Luc78

    Jest Ilios, Grecja, ale jakoś greckiego bohatera nie ma… I co teraz powiesz?

    • Luka Wyży

     Lucio XD (nie,nie mówię na serio)

    • Asada

     doomfist! xD

   • Crazen

    Szkoda…:'(

   • Myszu

    To niech dodadzą! Najlepiej żeby kiedy zginie wróg krzyczał „ale urwał!”

   • Kamikane

    Jest mozliwosc ze moga zrobic ale jak mowilem wyzej: Bylo powiedziane ze nie jeden bohater do 1 kraju tylko ze jest mapa i niewazny jaki kraj to ma tam jakis zwiazek z danym bohaterem

  • luki9914

   Wspominali coś jakiś czas temu, że chcą zrobić mapę i postać dla każdego kraju więc pewnie sie doczekamy ale raczej jako ostatni -.-.

   • jajo ojaj

    dla każdego regionu. Dla polski raczej nie będzie. Gdyby tak było to nie mieliby czasu na robienie kilku bohaterów tej samej narodowości (Niemcy, (prawdopodobnie) Rosja)

    • Koordy

     Nie chodziło ci czasem o USA i Japonię, czy może masz jakiś inny zestaw bohaterów w Overwatchu niż ja?

     • Kamikane

      Bylo powiedziane ze nie jeden bohater do 1 kraju tylko ze jest mapa i niewazny jaki kraj to ma tam jakis zwiazek z danym bohaterem

     • Luc78

      Polska ma związek z Aną przez nanotechnologię. Jesteśmy w tym pionierami i Blizzard to pokazał w jej fałszywej tożsamości.

   • Kamil

    Nie dla każdego kraju, a dla każdego kraju bohatera, czyli np. będzie szwedzka mapa Torbjorna

   • Koordy

    198 map i postaci o/

   • Nawet mars będzie przed nami :( :D

   • Mateusz Goik

    ciekawe kiedy państwo islamskie dostanie swoją postać XD a poza tym to jak mieli by zrobić prawie 200 postaci dla karzdego kraju wydając 3 na rok

  • jajo ojaj

   Polska ma zbyt słaby *charakter”, żeby stworzyć oryginalną postać. No chyba, że znowu chcecie się cofać do Husara na koniu…

   • Narcyzek

    Polska ma zbyt słaby charakter Haha dobre żarty .

    • Koordy

     No to rzucaj pomysłami na coś na tyle ikonicznego, że byłoby na pierwszy rzut oka kojarzone z Polską i pasowało do realiów. Wspomniany Husar na koniu nie będzie pasował. Czekam.

     • Hige

      Janusz w latajacym fotelu rzucający pustymi butelkami po piwie?

     • Koordy

      I myślisz, że ktokolwiek na świecie kojarzy coś takiego z Polską? Sorry, taki stereotyp to ma tylko banda dzieciaków czytająca kwejki i inne gówno-memy.

     • Hige

      Psst. Wiesz co to ,,żart”?

     • Luc78

      Koordy. Osobiście widziałbym Polaka jako odkrywcę i wynalazcę. Historia to udowadnia licznymi sukcesami, a to daje Blizzardowi szerokie pole do popisu w przyszłości jakim jest Overwatch.

     • Enlif

      Po co postać skoro może być mapa, którekolwiek miasto z czasów wojny. Klimat typowy dla strzelanki ale przy pomysłowości blizzarda na pewno byłoby ciekawe. Problem z głowy, a poza tym co mają powiedzieć inne państwa. Austrii też się dobrze wiedzie ale zawsze wszystko jest niemieckie.

     • BeFur

      Się zdziwicie xD Jeżeli Polska w świecie OW ma już być ruiną którą nawet Bastion omija szerokim łukiem to można wymyślić coś nowego co z obecną/dawną Polską się w ogóle nie kojarzy.

     • Narcyzek

      Chodziło Mi o sam Charakter , mamy silny . Wystarczy wpisać w Google a ludzie mają pomysły , poza tym ja nie jestem od wymyślania tylko blizzard , Niemca , ruska mamy to czemu nie Polaka skoro kiedyś się im oparliśmy i udowodniliśmy że jesteśmy silniejsi . Ludzie mają pomysły z unowocześnionym rycerzem , Pilotem , nawet kapłana http://blizzone.pl/files/overwatch/Ojciec-Mateusz.pdf

     • Koordy

      >”udowodniliśmy że jesteśmy silniejsi”

      Co przez to rozumiesz? Że przyszli alianci i nas tak wyzwolili, że z niemieckiej okupacji trafiliśmy pod rosyjską, z której ledwo co się wyrwaliśmy? Oczywiście nie neguję tego, że Polacy dzielnie walczyli itd, ale faktem jest to, ze Polska została dosłownie zniszczona, rozgrabiona i zniknęła z mapy – dwukrotnie! Możesz sobie być patriotą jakim tylko chcesz, ale głosząc takie bzdury okłamujesz sam siebie. Fakty są inne. Polecam uważniej studiować historię następnym razem.

     • Narcyzek

      Jeśli twój Dziadek /Babcia może Mama/Tata pamiętają jak było kilkanaście lat temu i maja zdrowo na rozumie to wiedza ze rozwijamy się szybko jak nikt owszem mamy do nadrobienia ale nadrabiamy to bardzo szybko dlatego jesteśmy silni zobacz na rusków nadal 100 lat za murzynami . Nie zmienia to faktu ze dałem pomysły na postacie , nie zamierzam z tobą dyskutować bo jesteś za toksyczny . Tak owszem jestem Patriotą a to ze wypisujecie takie głupoty to się żygać chce … ze niby my charakteru nie mamy ?kogo Piloci niszczyli wszystkich I każdy nam zazdrościł pilotów ? Nie jest ważne że zniknelismy ważne ze wróciliśmy na Mapę i mamy swój język . Milego dnia nie zamierzam już dyskutować . Jak można być Polakiem i mieć tak niską samoocenę leć do USA i staraj się o obywatelstwo gdzie co 2 jest jak balon tłumacząc się że to grube kości . Leć do Niemiec gdzie mają okropny język , niedobre jedzenie tylko piwo mają . 3 maj się i wyluzuj ;) bo bardzo mocno się denerwujesz przy niedzieli

     • Koordy

      Zupełnie nie zrozumiałeś mojego postu. Nigdzie nie powiedziałem, że nie mamy charakteru, ale ty twierdziłeś, nie wiadomo na jakiej podstawie, że mamy go więcej niż inni. Z tym się nie zgadzam. Oczywiście, że patrzysz na Polskę inaczej niż na inne kraje, bo tu się urodziłeś i to twoja ojczyzna, ale trzeba znać granicę. Szacunek do ojczyzny to nie zakłamywanie rzeczywistości. Różnica jest taka, że ja staram się patrzeć obiektywnie, ty nie – patrzysz bardzo subiektywnie.

      Co do „rozwijania się” to znów się nie zgodzę i to bardzo stanowczo. Po pierwsze sam pamiętam jak było kilkanaście lat temu, bo mam 30 lat i to była moja rzeczywistość dorastania. Rozwijać to my się dopiero zaczynamy, od może 2 lat, bo wcześniej nasz kraj to była jedna wielka korupcja, czyli coś co jest przeciwieństwem rozwoju. Chcesz przykład kraju który się rozwijał? Zobacz sobie jak wygląda Korea Południowa – w Drugiej Wojnie Światowej zniszczona nie mniej niż Polska. Porównaj sobie jak wygląda ich kraj, a jak nasz. Ale nie, to my mamy „charakter”, bo znalazło się kilku bohaterów wojennych. Tam myślisz ich nie było? Tylko Polacy walczyli o swój kraj? Tylko Polska była okupowana? I nie mam zamiaru tu nikomu umniejszać i tych polskich bohaterów bardzo szanuję i jestem im wdzięczny za ich poświęcenie, ale nie można tak jednostronnie patrzeć na historię, bo akurat się urodziłem Polakiem, to będę twierdzić, że Polska była najlepsza. Fajnie by było, ale Polska armia została zniszczona w jakiś tydzień. Tacy byliśmy „silni”. Ci walczący zostali wcieleni do armii innych krajów. Myślisz, że ci piloci to latali w polskich samolotach?

      I powiedź mi co takiego było toksycznego w moim poście, bo chyba nie to, że mam na ten temat inne zdanie niż ty?

     • Narcyzek

      Ogólnie napisałeś tamten post bardzo agresywnie w moim odczuciu ten Mi się podoba i w 90% się z nim zgadzam , też patrzę obiektywnie – nauczyłem się tego przez lata – jest wiele rzeczy których możemy zazdrościć innym krajom . Co nie zmienia faktu ze mamy taki sam potencjał jak Niemiec czy rusek który jest już w grze ;) bardziej chodziło Mi o to że nie odbiegamy zbytnio od tych krajów co są już w grze

     • A co jeśli Bastion jest z polski :D

     • Narcyzek

      Ale by było haha

     • Michal Woelke

      Buuuuu

     • pierdoła

      Unowocześniony rycerz już jest.
      Pilot, bo kiedyś w czasie wojny mieliśmy dobrych pilotów? Trochę się kupy nie trzyma, większość świata nawet by nie wiedziała o co chodzi, a jeszcze więcej ludzi miałoby gdzieś historię „a gdzieś tam na prawo w Europie to nawet dobrych pilotów mieli 70 lat temu”.
      Kapłan byłby całkiem śmieszną naklejką „a Polska jest krajem fanatycznych katolików”, tak jak już nas ludzie na świecie postrzegają.
      I nie, Zarya jest ikoniczna, wystarczy pooglądać jakiekolwiek zawody sportowe z ubiegłego wieku. Kochani SJW domagali się nieco bardziej męskiej kobiety, Rosja pasuje jak ulał.

      Nie jestem w stanie wymyślić postaci, która jako-tako pozytywnie charakteryzowała nas jako kraj. Cała Europa Środkowo-Wschodnia jest do siebie podobna. Nie ma większych różnic pomiędzy chociażby Polską a Ukrainą, czy Białorusią i Słowacją. Chyba, że chcesz latać jako księżulo strzelającym z krzyża, to możesz pisać do Blizzardu, świat będzie nas miał za jeszcze większych idiotów.

      Och, albo takiego współczesnego szlachcica, co to tylko swój kraj zachwala cały czas machając szabelką. Brzmi znajomo?

     • Narcyzek

      O to Mi chodziło między innymi ze cała Europa jest do siebie podobna równie dobrze złomiarz mógłby być Polakiem Ps nie wiem z jakiego kraju jest złomek

     • Saitma

      Z Australii

     • Michał Grabowski

      Chociażby kolejny żołnierz, który by służył z fara. Do tego polskie emblematy, kolory. Postać byłaby wzorem żołnierza, komandosa z gromu. Inna opcja mógłby być haker ale tych już mamy. Ewentualnie mamy mistrzów w robotyce sterowanej, mógłby sterować czymś jako jedna z umiejętności, które coś jak opona junka. Ogólnie dużo zostało wymyślone i zaimplementowane, więc ciężko wymyślić postać, która nie dość, że ma być unikalna w skali overwatch, to jeszcze ma mieć unikalność narodowa. Może onr coś by wymyślił? ;)

     • Raffer

      kucharka/kucharz rzucający healujące pierogi :D
      atak z wałka albo patelni, granat z wódki.

   • Mateusz Goik

    polska postać miała by 2 miecze. pierwszy na n00bów a drugi na smurfów

  • Michał Kuklowski

   Wątpię że kiedykolwiek dodadzą Polską mapę.

  • Mohehe

   Nigdy, Polska był ciemnogrodem, jest i będzie.
   Polska nie umie wymyślić własnego konceptu.
   Mapa Polski? BITWĘ POD GRUNWALDEM??? XDDDDD

 • gość

  Warto wspomniec że nazwa utopia odnosi się do idealnego państwa, wymyślonego przez Tomasza Morusa jeszcze w Renesansie.

  • Kamil

   Co by pasowało do Symmetry „idealna harmonia”

   • Luc78

    To nie jest jej winą, że Vishkar wpoił jej te zasady prefekcji.

   • Crazen

    racja

 • Maru

  To Maunganui może będzie nawiązywać jakoś do Wieprza? W końcu on pochodzi z Nowej Zelandii.

 • Mapa na której trzeba pchać wózek na górę to jedna z rzeczy na którą najbardziej czekałem w Overwatchu. To jest idealne nawiązanie do jednej z moich ulubionych map w Team Fortress 2 – Thunder Mountain, która polegała dokładnie na pchaniu payloada na wysoką wieżę przez góry ;d.

  • aro230

   Wspaniałe wspomnienia :)

 • Hanzo main

  Nie moge się doczekać Maungauni . Utopia nie brzmi aż tak obiecuj, ale i tak się ciesze

 • Hanzo main

  Znowu nie ma NIC o Polsce :D
  Ahh Blizzard,Blizzard:)

  • Czekają aż będzie mniej cebuli bo mapy farmy cebuli nie chcą :DDD

  • Autistic Kid

   tak bo polska jest najważniejsza na świecie i powinni dodać wszystko związane z polską. Ow ma polski dubbing, co jest już wyróżnieniem

 • Miczel

  Maunganui to byłoby coś i do tego eskorta, bajecznie. xD

  Tutaj chyba Wam coś zjadło: „Warto również wspomnieć, że to właśnie stamtąd Symmetra.”

  Pozdrawiam

 • Arek Królak

  Eskorta przez całą góre . Będzie co zwiedzać i podziwiać , mam taką nadzieje .

  • Crazen

   I będzie jak zrobić epicką pułapkę :D

 • Nux x

  Blizzard chce wkrótce, żeby każde państwo miało coś dla siebie, więc robi nieistniejące lokacje, albo mapę na księżycu. Na dodatek jest kilka państw które mają i mapę, i bohatera, takie Niemcy: Ana, Reinhardt, Eichenwalde.
  Ps. wczoraj se z ciekawiści ustawiłem mowę postaci na angielski (ustawienia <ustawienia gry <Overwatch <język dubbingu) i wam też polecam, napisy macie po polsku ale dużo lepszy głos mają angielscy aktorzy, szczególnie Athena.

  • Luka Wyży

   Pps.: Ana jest Egipcjanką :)

   • kubasek03

    Ps: fara tez

    • Luka Wyży

     Wiem, ale napisał, że Ana jest z Niemiec :P

  • aro230

   Jak dla mnie polski dubbing jest fenomenalny ;)

   • Narcyzek

    Dla mnie też , włączyłem na pare godzin po angielsku .. i tak Mi się nie podobał . Narzekają że nie mają postaci , mapy a grają po Angielsku gdyby nie było polskiego dubbingu narzekaliby że nie ma .

 • Luka Wyży

  Nazwę Maunganui skojarzyłem z Madagaskarem

  • Crazen

   a ja z grą na android „manuganu” XDDD

 • Crazen

  Ale Maunganui to by było coś!

 • Tobiasz Strzeszewski

  Błąd „że to właśnie stamtąd Symmetra.”

 • Slasher

  Jakby nie patrzeć Eichenwelde iest nieco pod górę, więc myślę że nie będzie tego nawet specjalnie czuć

 • Darek Książek

  Wszyscy się podniecają że będzie góra a co zrobi Blizzard:
  -Walnie tunel
  -Coś pod wodą
  -Cała góra będzie skolonizowana i nie będzie żadnego krajobrazu.

  • Narcyzek

   Tez nie wierze w górę przy eskorcie bo to oznaczałoby ze jedna drużyna jest na górze a druga na dole … i byłby problem jak to zwykle .

 • Natchuz

  To utopia będzie kontrolą 1 punktu skoro jest dopisek c?

  • Koordy

   Jak jednego? 3, jak pozostałe mapy.

 • Kajetan Stolarczyk

  Spadłem z krzesła.

  • Adam Krzesło

   Ja też.

 • Mike Canion

  Ale super!

 • jajo ojaj

  Maunganui – pchasz pod górę. Kiedy nie dotykasz ładunku, ten się cofa xD

 • Adam Krzesło

  HAYPE.

 • Flesh717273

  Utopia C to może będzie kontrola?

  • Koordy

   No skoro ES to escort, to C jak najbardziej pasuje do control, tak.

 • Angry Koles

  Chyba bardziej pchanie ładunku w stronę góry przez to miasto jak już.

 • Mateusz Mikołajczak

  Nowa Zelandia jest dość blisko Australii, a z tego co kojarzę stamtąd pochodzą nasi dwaj bohaterowie. Czyżby jakaś stara baza w górze?

 • Michał Pienio

  Skoro na Letnie Igrzyska ma się pojawić flaga Nowej Zelandii to może wtedy dodadzą tą mapę?

 • gk

  „Warto również wspomnieć, że to właśnie stamtąd Symmetra.” – Poprawcie.

 • EndMan

  Ja bardzo liczę na tą górę :)

 • Mateusz Goik

  zaraz będzie na tej górze „i have the high ground”

 • Filip Milczarek

  Ja chcę”Kraków -poland” i „NEW HERO- JANUSZ”

  • Krystian Łukaszewski

   no widoków byś tam nie miał,smog by zasłaniał xD

 • Bartek overwatch

  Fajnie jak by przy tej pierwszej mapie zrobili coś takiego ze jak pchamy ładunek po górach to musza być przy nim 3 osoby bo ze niby jest on ciężki po górze xd. To by uczyło tez gry zespołowej

 • Wirla

  „Warto również wspomnieć, że to właśnie stamtąd Symmetra.” Brakuje czegoś w tym zdaniu :D

 • Mohehe

  Fajna by była mapa Bitwa Pod Grunwaldem czy jakoś takoś dla Polski.

 • Mohehe

  Maunganui to pewnie będzie z Payloadem btw.
  Z góry na dół ;)))))))))))))))))))))))))

 • Maru

  Plus skórki Tao i Islander ewidentnie nawiązują do Maorysów, czyli rdzennych mieszkańców Nowej Zelandii.

  • Astro Lord

   Jednak on jest z nowej zelandii i tylko stacjonował w Australii -_- taki błąd z mojej strony, nie akceptowalne. -_-

 • Angry Koles

  Spoczko klimat, ale szkoda ze nadal Polski nie ma.

  • Maroks

   Ech. Pewno będzie tak samo jak z polskimi czołgami w WoT. Ciągle objecują, potem przekładają. A to wszystko po to, aby przytrzymać polskich graczy.