Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » Poradnik » INSUREKCJA na legendarnym poziomie trudności! Poradnik!
Poradnik

INSUREKCJA na legendarnym poziomie trudności! Poradnik!

Prezentujemy poradnik, który pozwoli wam na przejście nowego trybu Insurekcja na najwyższym poziomie!


Faza 1 (Hakowanie #1)

Najłatwiejsza część całego trybu, nie powinna sprawiać problemów. Aby poszła sprawnie można zastosować się do kilku rzeczy:

 • Smuga: Powinna zająć pozycję na prawych schodach wewnątrz/zewnątrz garażu. Leczenie jej raczej nie będzie bardzo potrzebne.
 • Torbjorn: Wieżyczkę stawiamy po prawej stronie terminala, aby mogła obserwować wszystkie możliwe wejścia na teren hakowania.
 • Reinhardt: Łaska zada większość obrażeń, nie wychylaj się zbytnio i stój cały czas przy drzwiach.
 • Łaska: Musisz wykorzystywać swój Blaster skupiając się na przednich drzwiach. Nie zapomnij jednak wzmacniać obrażeń.

Faza 2 (Hakowanie #2)

Tu już robi się trudniej. Najważniejsze jest jak najszybsze postawienie i ulepszenie wieżyczki. Możesz chować się w budynkach, jeżeli w którymś momencie Reinhardt będzie musiał zregenerować swoją tarczę. Czas jest nieograniczony, ale im dłużej czekasz tym więcej przeciwników się pojawia.

 • Smuga: Najlepsze miejsce dla niej jest przy drzwiach katedry. Z tego miejsca może strzelać w boty z tarczą. Jeżeli potrzebuje uzdrawiania, wystarczy, że wróci do terminala.
 • Torbjorn: Najlepsze miejsce na wieżyczkę jest po prostu na wprost terminala. Rzuć pancerz dla Smugi i Łaski i zajmij się botami pojawiającymi się za plecami.
 • Reinhardt: Po prostu – TARCZA! Staraj się zablokować jak najwięcej obrażeń. Jeżeli chodzi o superzdolność, pamiętaj że tarcze botów również ją blokują.
 • Łaska: Staraj się czyścić przeciwników, którzy nadchodzą z tyłu. Wskrzeszenie zachowaj na Reinhardta, lub obu DPSów.

Faza 3 (Hakowanie #3)

Nie zaczynaj hakowania jeżeli nie zabiłeś wszystkich botów z poprzedniej fazy! To znacznie utrudniłoby przebieg całego etapu.

 • Smuga: Najlepsza pozycja – schody po prawej. Wbiegaj za boty z tarczą i spróbuj zająć się nimi od pleców. Możesz także użyć swojej Bomby Pulsacyjnej.
 • Torbjorn: Na lewym balkonie postaw wieżyczkę. Możesz się tam dostać za pomocą skrzynek. Oprócz tego produkuj tyle pancerza ile zdołasz.
 • Reinhardt: Reinhardt skupia się przede wszystkim na lewym wejściu. Uważaj na linie zasięgu, ponieważ Łaska będzie jedyną osobą przy terminalu i nie będzie mogła od niego odejść. Uważaj na swoje zdrowie i pozycje – w przeciwnym razie Łaska nie będzie w stanie cię uzdrowić.
 • Łaska: Będziesz skupiać się na terminalu na tym etapie, więc twoim zadaniem jest wspieranie sojuszników przez ich leczenie i zwiększanie obrażeń. Zwiększaj obrażenia Reinhardtowi, ponieważ on będzie jedyną osobą przy tobie. 

Faza 4 (Ładunek #1)

Musisz skupić się na uruchomieniu Ładunku. Jest to najtrudniejsza faza. Największym problemem mogą okazać się Bastiony, zespół musi skupiać się  na nich w 100%. Masz wystarczająco dużo czas na naładowanie superzdolności nawet kilka razy. Wykorzystuj je najczęściej jak to możliwe. Bastiony zaczną pojawiać się, gdy pozostaną ci 2 minuty do uruchomienia ładunku. Niszcz Siekacze najszybciej jak to możliwe. Wybuchacze są dosyć łatwe do zabicia, nie przejmuj się ich pękaniem i jeżeli to konieczne, użyj na nich superzdolności. Przy wybuchu zabierają 25% zdrowia Reinharta, ale także zmniejszają ilość zdrowia Ładunku o 25%, co też nie jest dobre.

Ładunek powinien mieć około 40-60% zdrowia, aby rozpocząć kolejny etap bez utrudnień.

 • Smuga: Musi skupić się na bieganiu od bramy do pomniku. Superzdolność można używać według własnego uznania, ale najlepiej trzymać ją na Bastiona. Łaska będzie zwiększać obrażenia, więc trzeba mieć pewność, że się jest przy niej.
 • Torbjorn: Zanim zacznie się ta faza i pojawi się ładunek, ustaw wieżyczkę na balkonie (od strony figury). Nie będziesz przy wieżyczce, aby zadbać o jej zdrowie, ale miej gotową superzolność w razie potrzeby.
 • Reinhardt: Musi głównie skupiać się na lewym wejściu. Nie używaj Szarży do czasu pojawienia się BombBotów. Użyj jej, jeżeli będą próbować się wysadzić. Trzymaj tarczę i chroń swój zespół.
 • Łaska: Zwiększaj obrażenia, ale także wykorzystuj Blaster, tak często jak to możliwe. Korzystanie ze Wskrzeszenia jest obowiązkowe.

Faza 4 (Ładunek #2)

Etap ten jest trudny, ale nie najtrudniejszy. Bastiony pojawiają się tu częściej, skupiają się na ładunku, więc musisz trzymać ich na dystans.

 • Smuga: Nie oddalaj się zbyt daleko od tarczy. Bastion-czołg może zabić cię jednym bezpośrednim trafieniem.
 • Torbjorn: Ustaw wieżyczkę na ładunku, ale nie oczekuj zbyt wiele, ponieważ pojawi się tu większa ilość wrogów. Rzucaj pancerz najczęściej jak to możliwe, skup się na wrogach.
 • Reinhardt: Tarcza ma tu ogromne znaczenie. Ma ona nie tylko ochronić cel, ale także osóby z drużyny. Blokuje obrażenia Bastionów-czołgów. Poza ochroną musisz także atakować.
 • Łaska: Musisz cały czas zmieniać między leczeniem, a wzmocnieniem obrażeń, nie ma tu czasu na przestoje. Nie oszczędzaj swojej superzdolności, jeżeli zajdzie taka potrzeba to wykorzystaj ją.

Faza 5 (Ładunek #3)

Faza finałowa, masz 5 minut na zabicie każdej Orisy. Bastiony pojawiają się często i będą odradzać się do czasu zabicia wszystkich Oris. Ukrywanie się nie ma większego sensu, jednak miej świadomość upływającego czasu. Na mapie są skrzynie, za którymi możesz schować się samemu, ale także może wykorzystać je wróg, w szczególności Bastion.

Wrogowie będą pojawiać się w nieskończoność do czasu zabicia 4 Oris. One same nie są zbyt szkodliwe, ale cały czas wykorzystują tarcze, za którymi mogą ukryć się jej sojusznicy.

Ważną strategią jest zbliżanie się do Orisy. Jest to potrzebne w celu przebicia się przez jej tarcze.

 • Smuga: Musisz skupiać się na Bastionach, staraj się mieć cały czas na sobie pancerz Torbiorna, ponieważ zmniejsza on skuteczność zadawanych obrażeń.
 • Torbjorn: Prawdopodobnie będzie w najtrudniejszej sytuacji. Tutaj nie ma miejsca na postawienie wieżyczki. Trzeba będzie co chwilę ją przemieszczać i stawiać na nowo. Pancerz ma ogromny wpływ na przebieg rozgrywki, jest on niejako kontrą na Bastiona, ponieważ znacząco zmniejsza obrażenia. Nie obawiaj się wykorzystania superzdolności bez wieżyczki.
 • Reinhardt: Tarcza ma duży wpływ na przebieg walki, ale nie pozwól na to, aby Bastion i Orisa się przez nią przebili. Nie wychodź z zasięgu Łaski.
 • Łaska: Nie będziesz mieć większych problemów, poza kilkoma małymi robotami, które pojawią się z tyłu. Musi skupić się na leczeniu Reinharta i Smugi, zwiększaj obrażenia tak często jak to możliwe, zwłaszcza gdy Smuga niszczy Bastiona.

Koniecznie dajcie znać jak wam poszło!

31 komentarzy

Dodaj komentarz

ZOBACZ NOWĄ STRONĘ