Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » News » Już jutro do Overwatch trafi dobieranie ról i 2-2-2!
News

Już jutro do Overwatch trafi dobieranie ról i 2-2-2!

Gotowi na przełomowy dzień w Overwatch? To już jutro!


Już jutro wieczorem do Overwatch trafią dwa systemy. Dobieranie ról oraz blokada 2-2-2. Wejdzie to zarówno w grach rankingowych, jak i szybkich meczach. Jednocześnie udostępnione mają zostać rozgrywki klasyczne dla osób, które nie lubią pomysłu ograniczania ich w przypadku szybkich gier.

To już jutro!

Jutro wieczorem, prawdopodobnie około godziny 20:00 na serwerach pojawi się nowa funkcja. Na Waszych komputerach prawdopodobnie już teraz pobrany jest nowy patch i tylko czeka na aktywację.

Szybkie mecze

W Szybkiej grze system dobierania ról pozwoli nam określić ranking meczowy (MMR) każdego z graczy według roli. Dzięki temu możemy dobierać Szybkie gry w oparciu o MMR każdej roli. Oprócz dania graczom więcej swobody w wyborze ról, wierzymy też, że zaowocuje to także sprawiedliwszymi, bardziej wyrównanymi, a tym samym fajniejszymi meczami.

Rankedy

Gdy dobieranie ról trafi do gry, gracze będą zdobywać trzy oddzielne rangi umiejętności (RU) – dla każdej z ról w Rywalizacji. Rangi będą miały wartość od 1 do 5000, a im wyższa liczba, tym większy poziom umiejętności. Gracze zostaną również przypisani do kategorii na podstawie swojej rangi w każdej roli – brązowej, srebrnej, złotej, platynowej, diamentowej, mistrzowskiej lub arcymistrzowskiej. Awansowanie do kolejnej kategorii jest możliwe w miarę opanowywania gry.

System trafi teraz do gry, będzie testowany przez te dwa tygodnie, a od 1 września zobaczymy go już w całej okazałości razem z nowym sezonem rankingowym (teraz będzie trwał testowy).

Wszystkie ważne informacje o blokadzie ról znajdziecie tutaj.

Tagi

40 komentarzy

Dodaj komentarz

   • Ahhh… pamiętam jak się Ashe mi się podobała (ale już wtedy wiedziałem że i tak przez kompozycje drużyny nie nagram się nią, musiałem się zadowolić jej gameplayami i fanartmi) a teraz mam na niej 7 minut (nie licząc gier z botami gdzie wchodziłem specjalnie by nią pograć). Niedługo będę miał szanse nią pograć (oczywiście najpierw popróbuje postacie łatwiejsze wymajające aima jak Ana, Zaria czy 76).

   • Co masz na myśli? Jeśli chodzi ci o długość oczekiwania na mecz to uwierz mi, wolałbym dłużej czekać niż mieć w teamie 5 dps-ów

   • Też jednak naszła mnie refleksja, co to za dps main który utknął w tej randze, śmiem twierdzić że powinien popróbować innymi postaciami

    • Utknac w tej randze to nie problem, trzeba miec 5 znajomych, zeby miec ogarniety team na rankedach. Teraz sie to zmieni i w koncu bede mial ochote, na powazne wbicie rangi :)

 • Mam wrażenie, że to będzie coś na zasadzie kończysz ten sezon z dajmy na to 2500, przegrasz 10 meczy jako dps zazwyczaj po -20 bedzie 2300, wygrasz jako heal 10 meczy bedzie 2700. Nie będzie pewnie resetu mmr, a bez tego to o kant dupy potłuc :)

     • Nigdzie nie napisałam, że będzie jedna ranga, tylko na jakiej zasadzie będzie to naliczane pisząc przy okazji, że będzie pewnie brana ranga z poprzedniego sezonu do przyznania tych nowych.

      I widzę, że dużo się nie myliłam, o ile beta się mocno nie zmieni… Rozegrałam wszystko Lucio na trollu, odpowiednio na 10 minut średnia zadanych obrażeń -1800 , wyleczone 1900 , 1 likwidacja (nie chcący kogoś smyrnęłam zazwyczaj) na koncie 2550ru + teraz za tą grę Lucio 2373ru – No sorry, jakby to miało działać jak powinno, to powinnam dostać co najwyżej brąz. Co nie zmienia faktu, że wszyscy ludzie na testowym mając diament za heal/tank mają najwyżej niskiego golda za dps

     • będzie pewnie brana ranga z poprzedniego sezonu do przyznania tych nowych

      A jak sobie to inaczej wyobrażasz jeśli można zapytać?

     • Skoro odwalam tak, że ciężko byłoby to przebić i dostaje prawie 2400, według Ciebie to ok i tak powinno to wyglądać? XD Nie wiem jak by to miało wyglądać, ale nie wygląda to super i jaki elo hell? lol

     • Czyli co, ktoś kto od miesięcy siedzi w platynie i zaczyna grać placementy i akurat mu się myszka w czasie gry rozładowała, albo ma po prostu strasznie zły dzień to ma wg ciebie do brązu trafić i się przebijać przez te wszystkie rangi od nowa?

      Skoro masz dane na temat kogoś skilla to z jakiego powodu miałabyś z nich rezygnować i zaczynać je zapisywać całkowicie od nowa, zamiast po prostu uaktualniać i modyfikować stare?

     • A dlaczego nie? Jak się trafi do brązu, a nie powinno się w nim być to system będzie Ci walił po +60 pkt za mecz do momentu w którym nie zbliżysz się do swojego pułapu… Mi chodzi o to, że przykładowo ktoś totalnie nie ogarnia gry dps/tank typowy healer main będzie się trzymał na jakimś poziomie na którym nie powinien być, zresztą jeszcze nie wiem do końca, chciałam rozegrać dzisiaj mecze dps to oczekiwanie w kolejce po pół godziny i nic, może sama ranga za heala jest inaczej oceniana

     • Bo to by była jedna wielka pajacerka zamiast matchmakingu na długie tygodnie, jak nie miesiące zanim i tak każdy by wrócił na swoje miejsce?

      Przecież równie dobrze jak ten twój przypadek, może być taki, że taka platynka ma grę życia, gdzie team gra pod niego i wszystko mu wchodzi itd. I co, teraz wrzucić typa do mastera, bo mu placementy dobrze poszły? I co wtedy taki ma dostawać po -60 i psuć wszystkim gry aż nie spadnie do swojego prawdziwego elo? Nie dzięki. Ten koleś co wpadnie do brązu i będzie dostawał po +60 tak samo przecież będzie psuł gry wszystkim innym.

      W sytuacji jak to robi Blizzard (i w zasadzie każdy deweloper) gdzie matchmaking bierze obecną rangę jako jako taki poziom wyjściowy, będzie zdecydowanie mniej przypadków gdzie ktoś dostał za wysoką (lub za niską) rangę niż jakby robić całkowity reset MMR.

      Poza tym chyba nie myślisz, że jak kupujesz całkowicie nowe konto to gra ci wrzuca rangę na podstawie tych 10 (czy teraz jak będzie 5) placementów, co nie? Bierze całą historię twoich gier, a więc MMR z quick playów aż wbijesz ten 25lvl.

     • Podsumuje to krótko, jak na razie wybór ról dla mnie nic nie zmienia, już bez różnicy na jakiej zasadzie to działa

 • Wydaje mi się, że jutro wejdzie Sigma i 2-2-2 jako beta sezon w rankedach. 2-2-2 w szybkiej grze i Sigmę w rankedach dostaniemy prawdopodobnie 1 września wraz z końcem beta sezonu.

 • Myślę że za kilka miesięcy, dużo ludzi dowie się o swojej prawdziwej naturze, dla beki taki „dps main” pójdzie queue tankiem i się okaże że lepiej mu idzie tankami i to nimi zacznie grać, mam nadzieje że dps mainy od siedmiu boleści zobaczą że powinni grać inną rolę i oddadzą wolne miejsce dps który jest dps nie tylko z nazwy.

   • Hm, wiesz ostatnio mam mega mało czasu, gram coraz mniej, ale przyznam że się zastanawiałem, czy nie pograć :D ale chyba raczej nie ekipa gra qp zresztą jesteśmy tak rozbici rangami że nawet nie dałoby i chyba bym nie chciał grać rankedów razem, bo znamy się od innej strony zmieniajac temat akurat o tobie myślałem w tym kierunku że zrobi się dla Ciebie miejsce jako dps :) Ps ostatnio przestałem grać w overwatch na jakieś 3 miesiące, teraz dzięki tej blokadzie wracam :)

    • Hehe, nie no oczywiście, że czekam, żeby pograć jako dps :P. Ale pewnie sobie kiedyś pogram jakieś gierki Mercy Main ku pamięci takiego jednego użytkownika którego już z nami nie ma [*], skoro nie będzie to już MMRa psuć :p.

     No i też będę wracał po kilku miesiacach niegrania niczego poważniejszego niż bardzo okazyjne quickplaye, więc pewnie będę się musiał znów przez platynkę przegrindować. Tym bardziej, że skoro i tak prawdopodobnie będę za miesiąc zmieniał myszkę, to nie chce mi się za bardzo farmić aima w OW już teraz ;p.

     • No, dobre podejście zaczniesz świeżo i nie będziesz się musiał uczyć aima od nowa, zwłaszcza że myszka lekka to na pewno będzie różnica, Koniecznie pamiętaj żeby dać znać jak się sprawuje :D

ZOBACZ NOWĄ STRONĘ