Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » News » Kim jest Efi Oladele, przecieki, teorie! Dziewczynka steruje pająkiem?
News

Kim jest Efi Oladele, przecieki, teorie! Dziewczynka steruje pająkiem?

Wczoraj światem Overwatcha dosłownie wstrząsnęła informacja o tajemniczej dziewczynce. Dzisiaj możemy powiedzieć o niej nieco więcej.


Wiek dziewczynki

Wywiad z Efi był przeprowadzany, gdy dziewczynka miała 11 lat. Bardzo dużo osób spekulowało, że prawdopodobnie jest to rozmowa z przeszłości i w grze otrzymamy starszą o kilkanaście lat bohaterkę.

Micheal Chu, główny projektant Overwatcha zdecydowanie zaprzeczył tej teorii na swoim koncie Twitter.

To po prostu czas „naszego realnego świata”. Wywiad ma miejsce w czasie teraźniejszym.


Przeciek i Anchora

9 stycznia na 4chanie ukazał się post, który jak do tej pory idealnie się sprawdza. Potwierdził się Rok Koguta, nowe skórki do Mei oraz to, że Doomfist nie będzie następnym bohaterem.

Widnieje tam wzmianka o Anchorze z afrykańskim akcentem. Być może Anchora było pierwszym imieniem i Blizzard je zmienił.


Efi steruje pająkiem?

Bardzo ciekawą teorię przedstawił serwis pvplive.net. Na filmie animowanym z Sombrą widzimy sieć połączeń. Gdy dobrze się przyjrzymy, dostrzeżemy tam wizerunek pająka.

Sam pająk połączony jest z rękawicą Doomfista, która jak wiemy z poprzednich wiadomości najprawdopodobniej została wykradziona. Być może Efi będzie sterować pająkiem, który tę rękawicę wykradł.

Ciekawy jest tutaj także ten wątek:

Sam wiek Efi sugeruje, że nie będzie ona bohaterką grywalną. Spekuluje się, że postać będzie stała na respie i sterowała stamtąd robotycznymi stworzeniami.


Pająk po raz drugi

Na jednym z filmów Overwatch widzimy walkę jakiegoś robota, który kształtem przypomina jakiegoś robota/pająka. Być może Efi chciała stworzyć coś, co będzie zapewniało bezpieczeństwo ludzkości, ale wymknęło jej się to spod kontroli.

Podobnego mecha widzieliśmy już podczas BlizzConu 2015. Wtedy toczyła się tam dyskusja właśnie tego typu bohaterach.

Co myślicie? Macie jakieś własne teorie?

64 komentarze

Dodaj komentarz

 • Z kolei zdjecie z pierwszym pajakowatym robotem, to chyba po prostu przedstawienie ataku omnium na rosyjskie siły, o ktorym była mowa w filmiku „Infiltracja„.

 • Skoro wywiad byl przeprowadzany w „naszym realnym” czasie czyli 2017 roku, to w swiecie overwatcha bohaterka bedzie duzo starsza. Czemu mialaby nie byc grywalna? Zanegowany byl tylko fakt, ze rozmowa byla rejestrowana w przeszlosci. Przeszlosci wzgledem dzis, ale nie wzgledem czasu w grze

  • Ehhh, teraźniejszość ale w świecie gry czyli ok. 2077. Chyba nie chciałbyś grać 71-latką?

   • Jeśli chcecie wiedzieć to w realnym świecie, teraz reinhardt mógłby mieć roczek lub 2 lata :} Bo właśnie sprawa z czasem jest chyba taka że miesiące i dni są takie same: Np komiks magia świąt dział się w święta 2076 roku a na świecie było tak samo. Mam na myśli że miesiące i dni są takie same, ale rok to 60 lat w przód. Mam nadzieje że zrozumieliście. Z tego wynika że teraz w overwatchu jest 22 lutego 2077 roku, przynajmniej według moich spekulacji.

  • Tylko, wywiad był przeprowadzony w świecie overwatch. Tam nie ma roku 2017 tylko pewnie setke później. Nie orientuje się jaki jest rok w overwatch teraz, ale na pewno taki jak mamy teraz

   • Skąd pewność, że wywiad był przeprowadzany w czasach gry? Zauważ, że w świecie overwatch roboty i zaawansowana technologia jest powszechna i prawdopodobnie łatwo dostępna. Roboty wykorzystywane są jako kelnerzy, co świadczy o tym że nie były aż tak drogie. Efi w wywiadzie mówi o robotach „które wyręczały mnie w obowiązkach i pracach domowych” bardzo ogólnikowo bez porównań i odniesień do aktualnej technologii. Jej rodzice żartobliwie nazywali ją oszustką. W świecie overwatch tego typu automatyka to codzienność, więc nikt by raczej nie użył takiego sformułowania. Jedynym odniesieniem do aktualnej (w czasie przeprowadzenia wywiadu) technologii jest nazwa OR15 która nie jest znana. Istnieje możliwość, że jest to już (w czasie overwatch) przestarzała technologia która zapewne została zastąpiona którymś z nowych wynalazków – niewykluczone ze Torbjorna. W wywiadzie Efi nie wspomniała także właśnie o Ikei, który w przypadku jej zainteresowań mógłby być jej autorytetem. Jeśli jednak faktycznie wywiad przeprowadzany był w 2017 roku Torbjorn się jeszcze nie urodził, więc nie mogła wiedzieć o jego przyszłych rewolucyjnych wynalazkach.
    Inną poszlaką może być pomysł Efi na wydanie funduszy, którego nie chciała zdradzić. Skoro od tak młodych lat miała ambicje tworzyć roboty, to niewykluczone że była przynajmniej współzałożycielką Omni. W roku kiedy powstała korporacja Efi miałaby 33 lata. To bardzo prawdopodobny wiek. W czasie gry miałaby 71 lat to fakt, ale prawdopodobnie nie jest człowiekiem. W przecieku z 4chana autor wspomina, że bohater to „female omnic”. Nie wykluczałbym możliwości, że w wyniku jej eksperymentów stała się omnikiem.

     • Mógłbyś podać jakieś źródło? Bo szukam szukam i znaleźć nie mogę. Widzę za to nagłówek tego wywiadu na oficjalnej stronie overwatch: „AN INTERVIEW WITH INVENTOR EFI OLADELE
      by Atlas News 02/21/2017”. Wydaje mi się, że atlas news to nie jest jakas rzeczywista gazeta, więc strona jest „spreparowana” na styl artykułu prasowego. Myśle, że jeśli daliby tam wczorajszą datę a umieszczali artykuł jako prawidłowy w czasie overwatch to byłoby to wielkie niedopatrzenie. Jakby się komuś nie chciało szukać: https://playoverwatch.com/en-us/blog/20580087

 • Mnie się raczej wydaje że to jest raczej zapowiedź nowej mapy lub eventu niż bohatera, blizzard nigdy tak nie zapowiadał bohaterów przecież, raczej ukrywał znajdźki, a nie „patrzcie to jest nowy bohater, tylko jeszcze nie wiemy co będzie robić huehue”

    • pamiętnik a wywiad to co innego, poza tym mei została wybrana przez onz w czasie 1 kryzysu omnicznego, teraz onz nikogo nie wybierze bo zamknęli ov. Jedynie co to szpon może zwerbować dziewczynkę, ale wierzysz w to że 11letnia dziewczynka będzie pracować dla szponu?
     skoro to jest w czasie teraźniejszym to jakoś coś watpie

     • A dlaczego nie? skoro jest mądra i inteligentna to szpon może ją obałamucić w zamian za możliwość swobodnego budowania itp.

     • Bo blizzard nie strzeli sobie w stopę, wiesz co się będzie działo jak 11letnia dziewczynka będzie złym charakterem, zaraz że promują złe zachowania wśród dzieci, przemoc itd.

 • Jak patrze na tą postać to na myśl przychodzi mi szaman z Diablo tylko te parenaście lat młodsza ;) no i też ma umiejetności pajeczaków.

 • Mam jeszcze jedna obiekcje, do tego wycieku i sprawie ze zmienionym imieniem. Pisze tam o omniku, a ta Efi raczej na omnika mi nie wyglada. Chyba wy po prostu na siłe chcecie wydłuzyc artykuł, bo nie sadze zebyscie tego nie zauwazyli.

 • ja nie rozumiem problemu z tym że Efi to 11nasto latka, Patrząc pierwszy ras na grę i widzęc d.ve myślałem że ma z 16 =niepełnoletnia=nie powinno móc się jej zabijać bo idioci się będą pruć, a ma 20 -_- A przykład Anie z lol’a jest najlepszy :) Nadal nie rozumiem czemu dzieci mają być nieśmiertelne…

 • Trzeba łączyć fakty. Pierwsze co tworzyła nasza mała geniuszka, to drony więc mowa tu raczej o obiekcie jakim Efi będzie sterować, drugą rzeczą o jakiej wspomniano jest „wyręczanie w sprzątaniu” innymi słowy, owy dron będzie za nią walczył. Jak wspomniano w artykule, wątpię aby twórcy rzucili 11 latkę w wir walki, było by to nie etyczne i wzbudziło zbyt duże kontrowersje. Dlatego bardzo możliwe, że faktycznie nasz mały naukowiec będzie sterował swoim bojowym dronem z dalszej odległości. Ogólnie jednak brzmi to bardzo dziwnie, 11 latka mimo wszystko walcząca na froncie, obojętnie czy by siedziała na respie czy sterowała dronem, dzieciak ma za zadanie zabijać. Zupełnie mi to jakoś nie pasuje. Może po prostu ona zostanie nagle porwana, jej geniusz jakoś wykorzystany przez inną postać ?

  • ale co tu takiego dziwnego, skoro chce chronić świat to raczej wie co to śmierć :) a pozatym jest geniuszem czyli intelektualnie może mieć 30 lat

   • Sądze że będzie to postać która za pomocą technologi będzieleczyła sojuszników a na ultcie będzie sterowała pająkiem coś pofobnego do mord-opony po za ultem nie będzie miała zdolności do ranienia wrogów co wy na to?

  • W wywiadzie wspomniane było że zajmuje się robotyką i SI. Sądzę zatem że nie będzie ona pilotować ani ze środka ani z respa (choć to naprawdę fajny pomysł), ani właściwie w jakikolwiek sposób. Robot, pająk czy cokolwiek otrzymamy, może mieć własną sztuczną inteligencję i działać niezależnie. A sama Efi pozostanie tylko niegrywalną postacią poboczną.

 • Ehh, mam smutną wiadomość: https://www.reddit.com/r/Overwatch/comments/5vd92u/were_probably_getting_a_new_hero_around_the_14th/
  Gość podał bardzo dobre argumenty, że dostaniemy nową postać. ZA MIESIĄC… Co trochę oznacza, że na rok będziemy dostawać nie 4 postacie co 3 miesiące, ale 3 postacie co 4 miesiące. No gorzej być nie mogło :C Ileż można czekać. I tak, uwierzyłem mu na słowo, ale także z tego powodu: http://i.imgur.com/m5oe3fO.png A to było przed tymi wydarzeniami ekhem – spoilery :]

 • „Widnieje tam wzmianka o dziewczynce o imieniu Anchora, która ma afrykański akcent. Być może Anchora było pierwszym imieniem i Blizzard je zmienił.”
  Nie, tam istnieje wzmianka o tym, że następną postacią będzie czteronoga kobieta – omnik z afrykańskim akcentem i o imieniu Anchora. Doczytajcie dokładniej następnym razem

  • Możliwe ja tam sądze że szpon porwał efi i wyprał jej mózg i mógł jej kazać zbudować omnicznom wersje doomfista i nową postacią będzie doomfist ale inny niż sie spodziewaliśmy nie koniecznie będzie to inna postać niż doomfist ale może być to inny doomfist

 • https://68.media.tumblr.com/49dd69d7d75005292e519e9797f9a962/tumblr_olr5xlEst21r3emifo1_1280.png
  https://68.media.tumblr.com/c0cff9586a34f86d144e2d66c9a47889/tumblr_olr5bgOiTr1vpiqsao1_500.png
  Czy Sombra ma związek z Efi , a może kradnie jej technologie ? Przecież Smuga przed walką ma kwestie do Sombry gdzie mówi że zna jej urządzenie ( teleporter ) i że wie że to ukradła na co Sombra odpowiada że lubi jak najnowsze technologie. A może Efi pomagałą Overwatch tylko nie brała udziału w bitwach dajcie znać co myślicie

   • To oko, to symbol „źrenicy” czyli tego co omniczni mnisi uważają za bóstwo (a to raczej ten superwirus, lub superprogram)

 • Ale napisali że toczy się w NASZYM czasie teraźniejszym A Overwatch jest sporo do przodu więc dziewczynka może mieć teraz jakieś 30 lat

 • Nie rozumiem czemu Annie może być w lidze Legend i nikomu to nie przeszkadza ,ale Efi w OverWatch to już nie?

  • Bo z tego co mi wiadomo Annie jest dzieckiem tylko z nazwy (dziecko ciemności) jest tak naprawdę demonem i się nie starzeje

    • Z lora + logik,, pokaz mi 10letnie dziecko które przyzywa niedźwiedzia z piekła i strzela ogniem xD

     Zaraz będzie „ale to tylko gra” tak ale gra która ma historie, całkiem logiczną historię.

     I dzieje się w świecie fantasy, a nie tak jak overwatch, na ziemię z przyszłości

     • Po 1. Nigdzie nie jest napisane że Annie jest demonem
      Po 2. Ten „niedźwiedź ” nazywa się Tibbers i nie jest z piekła ,jest przyjacielem Annie tylko zaklętym w pluszowym misiu .
      Po 3. Nie wiem czemu sądzisz że zabijanie dzieci w świecie fantasy jest spoko, ale zabijanie dzieci, w grze „na ziemi z przyszłości ” już nie .

      Tak poza tematem pisałeś wyżej ze zabijanie dzieci jest źle, a co o zabijaniu dorosłych ? Jest okey?

     • Tak zabijanie dorosłych jest ok, zabijanie demonów też jest ok

      A i powalcze twoją bronią, gdzie masz napisane że Annie jest dzieckiem? (poza tytułem)

 • Jako osoba bojąca się pająków, prawdopodobnie wywaliłabym komputer przy pierwszym meczu z tym robotem XD

 • Dobra powiedzcie mi jedno
  „To po prostu czas „naszego realnego świata”.”

  Świata naszego że tu i teraz, tak jak piszemy sobie w roku 2017?

  Czy świata „naszego” czyli stworzonego przez blizzard?

 • Jak dla mnie ona mogła pomóc w tworzeniu naszej sztucznej inteligencji nie do zdobycia czyli Ateny. Ogółem rzecz biorąc mogla też zrobic z Ateny robota kto wie? Najmadrzejszy komputer który posiada świadomość. Ewentualnie będzie inny robot z inteligencją. Tosz to geniusz jest więc napewno wie jak stworzyć takie cacka.

 • Tak sobie myślę, Jeff powiedział że 24 bohater nie będzie tym, kim myślimy, ale nie powiedział wprost że to nie będzie Doomfist. Większość ludzi myślała że doomfist będzie jakimś człowiekiem z głosem Terry’ego Crews’a. Co jeśli Efi stworzy omnika, który zostanie doomfistem i ona będzie nim kierować?

 • Ciekawe, że ludzie mają coś do „zabijania” małych dzieci, ale nie widzą problemu kiedy dzieci zaczynają zabijać ludzi za pomocą mechów :/

ZOBACZ NOWĄ STRONĘ