Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » News » Koniec z wyrzucaniem z rankedów podczas aktualizacji! Blizzard wyłącza tryb rankingowy!
News

Koniec z wyrzucaniem z rankedów podczas aktualizacji! Blizzard wyłącza tryb rankingowy!

Blizzard w końcu zrobił to, o co wszyscy prosiliśmy!


Pewnie wiecie o co chodzi. Gracie sobie spokojnie rankeda, a tu nagle bam i wywala Was z gry. Co się okazuje? Akurat w tym momencie, gdy graliście, Blizzard ruszył ze swoją aktualizacją. W efekcie większość grających osób albo miała ogromne problemy z łącznością, albo była wyrzucana z gry.

Z tym już koniec!

Najpierw ludzie nieźle się zdziwili widząc wyłączone rankedy. Wyglądało to dość zabawnie, bo zniknęła w ogóle karta z trybem rankingowym.

Blizzard szybko wyjaśnił, że teraz rankedy będą wyłączane na czas aktualizacji.

Wyłączyliśmy tryb rankingowy, by każdy mógł spokojnie skończyć swoje gry w nim, przed nową aktualizacją.

Ale to nie wszystko!

Wprowadzono także nową funkcję, związaną z patchami.

Dodatkowo pojawiło się małe, opcjonalne okno aktualizacji w kliencie, które informuje o dostępnej nowej aktualizacji chwilę przed tym, jak wymusimy jej instalację.

To zdecydowanie dobre i potrzebne zmiany. Koniec z wyrzucaniem i nerwami po straconych punktach przez aktualizacje.

Blizzard zaznacza, że dalej będzie działał w tym temacie i nie jest to ostatnie słowo.

4 komentarze

Dodaj komentarz

  • Wczoraj z kolegą grałem sobie salony gier i właśnie rankedy zniknęły, my myśleliśmy, że znowu coś z serwerami nie tak i musieli wyłączyć

  • Z tego co wiem, jak wchodziła aktualizacja i wyrzuciło Cię przez to z gry, to nie traciłeś punktów. Gra taki mecz wtedy traktowała jak byś w ogóle go nie rozegrał. Miałem taki przypadek grając w ekipie ze znajomymi, graliśmy dogrywkę na Junkertown i kompletnie nie mieliśmy szans by to ugrać, międzyczasie weszła aktualizacja i wywaliło mnie z serwera, pojawiła się nowa wersja gry jaką musiałem zainstalować. Byłem wkurzony, bo pomimo pewnej porażki w tym meczu, to zawsze jest inaczej gdy tracisz 20 ptk a gdy tracisz 50 ptk za wyjście z gry. Jednak gdy wgrałem aktualizacje i wszedłem do gry okazało się, że moja ranga pozostała bez zmian, nic nie straciłem ale i nie zyskałem a właściwie zyskałem, bo mecz jaki był pewną porażką i startą 20 ptk sr był u mnie tak potraktowany, jak bym go w ogóle nie grał. Znajomi nie mieli tego szczęścia bo ich z serwera w tym czasie nie wyrzuciło, musieli dograć mecz do końca i stracili 20 ptk za porażkę. Wtedy większym problemem wydaje się było to, że część graczy wyrzucało z gry a część nie, moja drużyna musiała kończyć mecz w 5-tkę i dobrze, że do takich sytuacji już dochodzić nie będzie.

    • Ja traciłem punkty i byłem traktowany jak ktoś kto celowo wyszedł z gry, potem aktualizacja ruszała. W dodatku kiedy zgłosiłem to do blizzarda to powiedzieli sorry przykro nam ale za warny i bany odpowiada automat i może po prostu upewnij się przed zaczeciem rankedu czy nie zaczyna się aktualizacja (sic!). Profesjonaliści.

ZOBACZ NOWĄ STRONĘ