Kupowanie postaci w Overwatch? Blizzard musiał walczyć, by tak nie było!


Wielka kasa przy okazji startu Overwatch League i płatne skórki wywołały sporą dyskusję wokół monetyzacji Overwatch.


Overwatch League zapewnia ogromne nagrody, ogromne wypłaty dla graczy i spore korzyści dla samego Blizzarda. Przykładowo, Twitch pokusił się o kupienie praw do transmisji Overwatch League za 90 milionów dolarów. Gdy wyszły dodatkowo płatne skórki, ludzie zaczęli patrzeć na to trochę mniej przychylnym okiem.

„Czyli oni nie zarobili wystarczająco na samej sprzedaży gry?”

Takie pytania zaczęły się pojawiać w wielu miejscach w sieci, także na twitterze znanego youtubera – TotalBiscuit. Z jednej strony to irytujące, z drugiej fajnie, bo przynajmniej dowiedzieliśmy się czegoś ciekawego. Okazuje się, że Blizzard był poważnie zaniepokojony modelem biznesowym Overwatch.

Nie zdradzę, kto z Blizzarda mi to powiedział, ale przy starcie Overwatch, studio było poważnie zaniepokojone, że pieniądze się skończą, a my będziemy się zmagać z płatnymi postaciami. Blizzard musiał rzeczywiście walczyć o skrzynki z samymi przedmiotami kosmetycznymi z ludźmi od biznesu.

 

Czyli niewiele brakowało, żebyśmy mieli coś w rodzaju League of Legends, gdzie zbieralibyśmy kasę i za nią odblokowywali kolejne postacie. Ewentualnie za normalny hajs.

To by było straszne

Nikomu nie trzeba mówić, że takie rozwiązanie byłoby okropne. Nie jestem w stanie sobie wyobrazić meczu, w którym potrzebna jest jakaś jedna, określona postać, a dany gracz jej po prostu nie ma.

Może ktoś wziąć drugiego healera?

Sory, ale ktoś już gra Łaską, a nie kupiłem innych postaci.

Takie rozmowy byłyby na porządku dziennym i na szczęście nas to ominęło. Overwatch League jest oczywiście wielką okazją do zarobienia dużej kasy przez Blizzarda, ale też częścią wcześniej założonego planu, dzięki któremu studio mogło ograniczyć się jedynie do skrzynek i to z przedmiotami kosmetycznymi.

Też uważacie, że płatne postacie byłyby głupim rozwiązaniem? A może właśnie to by się lepiej sprawdziło?


Podziel się ze znajomymi!

83 comments, 237

Cześć!

Zapomniałeś hasła?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Zamknij
z

Ładowanie...