Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » News » „Lubimy nie musieć wyjaśniać całej historii Overwatch” – mocne słowa Blizzarda
News

„Lubimy nie musieć wyjaśniać całej historii Overwatch” – mocne słowa Blizzarda

Oho, chyba ktoś powiedział to, co wszyscy myślą.


W pewnym momencie rozwoju Overwatch wszyscy chyba czuliśmy, że historia zeszła na dalszy plan. Nie chcę niczego sugerować, jednak zbiegło się to mocno z Overwatch League. Wszyscy chyba czekamy na wyjaśnienie niedokończonych wątków, rozwój fabuły i objaśnienie historii bohaterów.

Mamy mnóstwo do opowiedzenia, ale…

Matthew Hawley wyjaśnił, że Blizzard ma całą masę historii do opowiedzenia i na pewno będzie to robił. Jednak trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że Overwatch to przede wszystkim strzelanka 6vs6. Bardziej dobitnie:

Naprawdę lubimy nie musieć wyjaśniać całej historii w bardzo kompetytywnej strzelance 6vs6 z mnóstwem akcji. Wydaje mi się, że niektóre wprowadzone elementy historii działają bardzo dobrze, ale nie będziemy w stanie zrobić czegoś takiego, jak Ostatni Bastion i opowiedzieć tę historię w kontekście strzelanki PvP. Gdzie to ma sens, będziemy dalej eksplorować i robić takie rzeczy. „

Czyli niby tak, ale nie do końca. Historia będzie, ale nie wiadomo kiedy, nie wiadomo o czym, nie wiadomo jaka.

Zadowala Was to?

35 komentarzy

Dodaj komentarz

 • A szkoda naprawdę chcę trochę historii chociaż jakąś historie mapy np. Mapy od cTF albo petry

 • Ja mam nadzieje że Blizzard ujawni całą historię w formie długiego filmu animowanego. Tak żeby można było pójść do kina i obejrzeć film o OW.

   • Z tym problemem co do przeczytania 10 zdań, to tak bardzo to znam xD Tyle, że u mnie to po prostu jest zależne od tematyki książki.
    W pełni zgadzam się z twoją wypowiedzią. Zapychają grę milionem przedmiotów kosmetycznych, jednocześnie zatracając „duszę” gry. Przecież serio, ukrycie w takich pierdołach, choćby odrobiny lore nie byłoby jakimś wielkim wysiłkiem. Skoro twórcy traktują Overwatch jako zwykłą strzelankę, to po kiego w ogóle dawali te filmy animowane, komiksy etc. Po co zaczynali jakieś wątki, skoro nie zamierzają ich doprowadzać do końca? Po co przy wprowadzaniu postaci, dają również jej historię? Skoro to ma być tylko shooter nastawiony pod rywalizację, to po co to wszystko :P

    • Dlatego boli mnie aktualna tematyka skórek. Na przykład odette do widow to skórka nawiązująca do tego że widow była baletnicą w paryżu. A te nowe nie mają takich smaczków.

   • Mnie wkurzają książki z wowa pod tym względem, że mają trochę zmienioną historię (według mnie dużo lepszą niż w oryginale) co potem strasznie miesza w głowie :/ Illidan i Durotan chyba najbardziej mi się podobały, ale czytałam tylko kilka z całej serii, więc trochę nieobeznana jestem :D

 • Chyba raczej „nie chce nam się ustalać fabuły bo wyjdzie na jaw że nasze eventy nie mają sensu a my będziemy musieli wprowadzać postacie i mapy zgodne z lore którego na razie nie ma co nam pasuje”.

 • To może zamiast ucinać „ostatnie zdanie” w prawie każdym filmie, komiksie etc niech je dopiszą i mają spokój?
  Serio, podczas oglądania animacji czy czytania komiksów zawsze pod koniec mam wrażenie jakby mi ktoś wyłączył prąd dwie minuty przed poznaniem zakończenia historii w którą przez pewien czas się zagłębiałam.
  Edit: Jak lore jest dla nich takim problemem w tej MOCNO KOMPETYTYWNEJ GRZE to po co w ogóle je rozbudowywali od samego początu zamiast dać prostą i krótką historię. Z tego co kojarze OW w zamyśle miał być grą e-sportową i mocno kompetytywną. Ach, blizzard.

  • Te gry z fanami kończą się w taki sposób, że na forum blizzarda dot. Overwatch pojawia się (strzelam) ok. 100 postów dziennie na temat tego, żeby dokończyć fabułę i pozamykać pewne wątki.
   Co do samej historii OW, ot taka historyjka momentami głupia i dziecinna; chociaż niektóre wątki są ciekawe i intrygujące. Ja od strony Blizzarda na nic nie liczę, dla mnie ta firma już po tym co się działo z diablo 3 i hs dawno straciła odznakę „Blizzard = Jakość”.
   A poza tym: Co jest do cholery? Czy te ziomeczki od progoramowania co piszą sobie kod do gierki piszą też historię Overwatch? Czy graficy tworzą tę historię? Czy organizatorzy OWL tworzą historię tej gry? Jezus maria, blizzard, proszę Cię. xD Oni mają ludzi od fabuły. Mogliby nawet teraz pozamykać te wszystkie niedokończone i intrygujące lub mniej intrygujące wątki, ale oni po prostu nie chcą.
   Edit: A później mają problem, że ludzie ich męczą o dokończenie historii. Aj Blizuś.

   • Ciągle mam wrażenie że ci ludzienic nie robią, tak jak pokazują zrobienie animacji 10h ok to tylko czemu w grze jest tak mało animacji a od tego jest cały dział? Historia to jest prosta sprawa do przdstawiania tylko trzeba chcieć… Nieogarniam ich motoryki pracy bo wygląda jak by tam pracowało z 10 osób a reszta tylko dyskutowała i piła kawę!

 • A ja glupi myslalem Ze jednak czasem blizz myśli o ow bardziej jak o dziedzku z niedopowiedzianą historią niż o zwyczajnej strzelacne z nadziejami ze naglym wzrośnie na popularnosci 😓

    • Widać, że na idiotę wychodzisz, autorowi tego komentarza nie chciało się pisać polskich znaków, szczególnie zgaduje, że był na telefon. Poza tym „myslalem” (przykład zawarty w tekście) mimo iż nie ma polskich znaków, wiemy że autor komentarza wie jak coś napisać.

     • Mam totalnie gdzieś jego ortografię i interpunkcję. Chcę tylko wtrącić, że brak polskich znaków w niektórych przypadkach powodować nieporozumienie. Przykładem może być NIĆ a NIC.

    • Nie muszę pisać polskimi znakami bo ludzie i tak zrozumieją. Co innego gdybym robił błędy ortograficzne 😘

 • Co ku*wa… Ta historia wyróżniała overwatch na tle innych strzelanek. Ta historia była silnikiem tworzącym hype! Ośmielę się stwierdzić, że była jednym z największych atutów overwatcha. A blizzard spieprzył ten potencjał po całości.
  #totylkomojezdanieiniemusiszsieznimzgadzać

ZOBACZ NOWĄ STRONĘ