Dołącz do naszej grupy!
Rocznica 2019!
Strona główna » News » Nadchodzą masowe zwolnienia! W Overwatch gra coraz mniej ludzi!
News

Nadchodzą masowe zwolnienia! W Overwatch gra coraz mniej ludzi!

Naprawdę słabo, naprawdę.


Żarty się skończyły. Cały świat trąbi i nadchodzących w Blizzardzie masowych zwolnieniach. I nie chodzi tu o jeden dział kilkunastu osób, a setki ludzi. Wszystko ma się dziać przez słabe wyniki i chęć poprawienia sytuacji finansowej. Tylko czy to aby na pewno dobry sposób?

Akcje spadają, a rady na to nie ma

Akcje Activision Blizzard lecą niesamowicie szybko w dół. Dzisiaj dorwiecie je w okolicy 40 dolców. Oczywiście mało osób wie co się z tym wiąże, więc najlepiej ująć to jednym słowem – katastrofa. Rok 2018 był po prostu słaby, końcówka miała być najgorsza.

Studio w 2017 roku zatrudniało prawie 10 tysięcy osób. Teraz część może zacząć szukać nowej pracy, o ile jeszcze tego nie zrobili. Wygląda to bardzo źle, a informacje od bloomberg wprowadzają nową dawkę niepokoju. Pisaliśmy niedawno o znikających ofertach do pracy przy Overwatch. Może się okazać, że po prostu ucięto na nie kasę.

Twórca gier, jeden z największych na świecie przyznał na listopadowej konferencji, że kluczowe tytuły jak Overwatch i Hearthstone nie rozwijały się i traciły graczy – Czytamy.

To ma prowadzić do masowych zwolnień, które pójdą prawdopodobnie w setki osób. Smutne to informacje i na pewno nie tego się spodziewamy po tak niesamowitej grze, jaką jest Overwatch. Nie ma co jednak zakrzywiać rzeczywistości i pisać, że społeczność rośnie. Nie rośnie, maleje i sam wydawca o tym mówi.

Tagi
ZOBACZ NOWĄ STRONĘ