Dołącz do naszej grupy!
Wydarzenie Zimowa Kraina Czarów!
Strona główna » Newsy » News » Nadchodzi zmiana mety i nikogo to nie powinno dziwić! Moira genialnie przyjęta!
News

Nadchodzi zmiana mety i nikogo to nie powinno dziwić! Moira genialnie przyjęta!

Praktycznie wszyscy zwiastują znaczną zmianę mety.


Osłabienie Łaski, wzmocnienie Any i nowa postać, która dosłownie zamiata. Co to oznacza? Zmianę mety na rankedach.

Moira genialnie przyjęta

Ta bohaterka chyba rzeczywiście wyszła Blizzardowi. Na forach nie widać jakiegoś większego narzekania, chociaż rzeczywiście, Moira obecnie jest bardzo silna. Powiedziałbym nawet, że niejednokrotnie można zapomnieć, że jest to support. Czymś zupełnie normalnym są złote medale w likwidacjach, leczeniu i obrażeniach w jednej gierce.

Jestem pewny, że będzie to bardzo często grana postać. Chyba, że Blizzard nagle postanowi ją jakoś poważnie znerfić. Pożyjemy, zobaczymy.

Łaska znerfiona, ale o tym króciutko

Krótko, bo o Łasce to już za dużo pisaliśmy. Postać mocno oberwała i tyle. Jej popularność na pewno spadnie koniec kropka.

Ana z buffem

Ana dostała buffa, na którego zasługiwała już od dłuższego czasu. W pewnym momencie praktycznie o niej zapomniałem. Zenek zdobył dużą popularność, Łaska tradycyjnie była gdzieś na szczycie, Lucek jeździł po ścianach, Symmetra to Symmetra, a Ana rzadko kiedy była wybierana. Teraz powinno się to zmienić.

To wszystko oznacza więcej ruchu. Ana zawsze kojarzy się z agresywną kompozycją. Bohaterka idealnie nadaje się do leczenia sojuszników z większej odległości i zapewne ponownie będziemy mogli pograć trochę takim tradycyjnym Dive Compem. Moira też jest bardzo mobilna, więc nic tylko się wbijać w przeciwników.

Z niecierpliwością czekam na moment, kiedy Moira zawita na rankedach i pierwsze zestawienia jej wyników popularności na tle innych supportów.

 • walawa

  Według mnie powini znerfić selfhealing na ulcie

  • Maciej Jan Kulińsky

   Też tak myślę.

  • Mike Canion

   No, to jest chyba jedyna rzecz za mocna. Jedyny sposób na overdamaging tego to 3 vs 1 na Moire.

   • Wirla

    Właśnie dlatego one-hitowcy są bardzo ważni przeciwko niej ;)

 • KINAJ

  Panie Jeff. Proszę mi jej nie tykać !!!! Ona jest idealna. Właśnie stwierdziłem że będzie ona moim nowym mainem

  • Michał Kacała

   Do nerfa, Panie Jeff, do nerfa

 • flying cuRe

  Jak wskoczy do mety i będzie dużo grana to pewnie tradycyjnie „społeczność” zażąda nerfa co może znowu namieszać i urozmaicić grę ale to takie nudnawe już się robi… :) Jest mocna. A jej bardzo drapieżny i ofensywny charakter podkreśla to, że musi atakować by leczyć. Nie jet moim zdaniem szczególnie trudną postacią do opanowania i ma ciekawy styl gry. Na ulcie zmiata przeciwników i sprawdza się nieco z tyłu wtedy bo jednocześnie i leczy i zabija. Moim zdaniem żółta kula lecząca powinna odrobinę wolniej się poruszać bo bawi mnie widok biednego Genjiego który skacząc próbuje ją dogonić i by skuteczniej i dłużej leczyła wtedy. Celowania jakiegoś wymagającego praktycznie w niej nie ma więc może być bardzo skuteczna w każdej sytuacji. Troszeczkę przypomina mi Symmetrę pod tym względem momentami. Ja grając nią na razie zapominam o jej znikaniu co bardzo się przydaje bo można to wykonać nawet jako zwrot w tył bez zmiany kierunku czy obracania się. To bardzo mocna umiejętność. Poza tym wydaje mi się, że ona potrafi tą umiejętnością uciec z Grawitacji Zarii. Ale tutaj pewności nie mam. Co do pojedynków 1v1 na bliski dystans Moira – Łaska, jak dwie panie wezmą się „za kłaki” to Łaska ma przechlapane. Mi trudno Łaską w takich sytuacjach z nią wygrać jeżeli nie mam innej opcji ucieczki czy gotowej do użycia Walkiri. Generalnie dla mnie bardzo fajna postać. Bardzo agresywna i grywalna. Co do Łaski aktualnej, no to taki trochę smuteczek dla mnie, bo jednak te resy po za ultem są słabsze bardziej ryzykowne i już nie tak znaczące. Nadal ją lubię brać, jednak ma u mnie teraz duża konkurentkę jaką jest Moira. To tyle, takiej mojej nico subiektywnej recenzji pod koniec po może w sumie 2-3 godzinach gry z nową aktualizacją i Moirą.

  • Irienne

   Co do Moiry zgadzam się z Tobą całkowicie. Jednak co do Łaski… Boziu święty już wczoraj zostałam zwyzywana przez sojuszników, że nie rezuję ich w team figthcie. Ten nerf zaboli bardzo. Myślę, że jest to za wysoka cena za zwalenia Łaski z tronu najczęściej branej postaci.

   • Agnieszka Tomaszewska

    Miałam to samo, tych co grają łaską cisną za brak resów, ale żadna z nas nie wskoczy w środek walki pod młot Reina i nie resnie bo tak chcą. Moim zdaniem trochę przesadzili z tym nerfem.

    • Ayumi

     A komunikujecie się głosowo i dajecie komuś znać, że bez pomocy nie jesteście w stanie ressnąć kogoś, kto jest daleko od teamu? ;p Teraz osoby, które miały w zwyczaju ginąć w głupi sposób i nieprzemyślanie wbijały się w team, w końcu będą zmuszone do myślenia :D

     • flying cuRe

      Czytaj uważnie co ona napisała a nie wywołuj niepotrzebnych emocji bezsensownym pytaniem.

     • Ayumi

      Nie wiem w którym momencie napisała, że mimo komunikacji z teamem, nadal cisną ją za brak ressów. Nie widzę żadnej wzmianki o tym. Napisała jedynie, że ktoś nie może tego oczekiwać, ale tak jak napisałam, spora część osób jest przyzwyczajona do rzucania się w walke bez większego namysłu i sądze, że taka osoba będzie nadal oczekiwać ressa, póki jej się nie powie, że to już nie działa tak łatwo. Nie jest to bezsensowne pytanie, bo imo na tą chwile dla graczy mercy komunikacja głosowa powinna być bardzo ważna. Jeżeli ktoś gra nią, a komunikacji brak, no to już mały problem, więc zastanowienie się nad tym, czy grając mercy zawsze staram się komunikować z moim teamem, bez sensu nie jest. Pisząc „komunikujecie sie” miałam na myśli grono mercy mainów obecnie.

     • flying cuRe

      Skończ już bo mnie męczysz.

     • Ayumi

      Aha, no okej, w ten sposób. Liczyłam, że jednak wskażesz gdzie dokładnie napisała o jej komunikacji głosowej z teamem, ale chyba jednak się nie doczekam. Może ktoś inny cię wyręczy chociaż.

     • flying cuRe

      Trollujesz i tyle skoro z mojej strony to jakiś atak. Skończyło się słodkie pierdzenie. Nie pal głupa a lepiej napisz cudowny poradnik „Jak obeszłam nerfa”

     • Ayumi

      Dobra, ja się poddaje. Nie chce mi się kolejny raz tłumaczyć o co mi chodziło w moim poście.

     • flying cuRe

      No bo masz cholerny problem z czytaniem więc musisz się potem tłumaczyć zmieniając historyjki jak ci wygodnie adekwatnie do sytuacji które sama stwarzasz. Wszystko w temacie. Sam się wyczerpał. Ameryki nie odkryłaś a pisząc PE na końcu z dwoma kropkami i potem nagle zmieniając treści posta i to usuwając robisz z siebie zwykłego trolla i flejmera w białych rękawiczkach. Koniec dyskusji z tobą.

     • Ayumi

      Moje edycje postów są tylko po to, by komuś było łatwiej zrozumieć i żeby nie było zbędnych dyskusji, jak z tobą teraz, staram się je edytować od razu po napisaniu posta, nie godzinę później, żeby nie było problemu. To ty masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Historyjki nie zmieniłam, znowu nie weim o co ci chodzi, przecież ciągle pisze o tym samym. Nic nie usuwałam, co najwyżej dodawałam, żeby ktoś kto ma problemy z czytaniem miał łatwiej. Ale fajnie, widzę, że teraz jestem trollem i flejmerem :D No to nieźle. Specjalnie dla ciebie klucz do mojego pierwszego posta.
      „A komunikujecie się głosowo i dajecie komuś znać, że bez pomocy nie jesteście w stanie ressnąć kogoś, kto jest daleko od teamu? ;p ” – Komunikacja głosowa jest bardzo ważna i fajnie jeśli team może się jakoś zgrać, żeby pomóc sobie wspólnie. Do tego dobrze jest dać komuś znać, że nie będzie ressnięty (bez pomocy teamu), bo to zbyt duże ryzyko dla gracza mercy. Dzięki języczkowi na końcu osoba czytająca ma wiedzieć, że nie piszę tego złośliwie. Nie chce by jakakolwiek dziewczyna była wyzywana za brak ressów, więc chciałabym ją zachęcic do komunikacji głosowej, by pokazać, że po nerfie już nie jest tak łatwo. Tutaj chyba temat wyczerpany.
      „Teraz osoby, które miały w zwyczaju ginąć w głupi sposób i nieprzemyślanie wbijały się w team, w końcu będą zmuszone do myślenia :D” – Dużo osób grało w głupi i bezmyślny sposób, ponieważ wiedzieli, że w razie czego mogą liczyć na ressa. Przez to taka osoba nie zastanowi się przez chwile nad popełnionym błędem, bo przecież i tak dostanie ressa. Dzięki ressowi takie osoby w końcu zostaną ukarane i będą musieli pomyśleć nieco bardziej, co też przełoży się na lepszą gre tej osoby w późniejszym czasie. Tutaj też już chyba w miare wyczerpałam temat.
      I teraz twoja odpowiedź „Skończ już bo mnie męczysz. Starsz sie za wszelką cenę udowodnić, że ktoś nie umie grać bo gra Łaską.” itd.
      Jeżeli nadal nie widzisz swojego błędu, no to raczej słabo.

     • flying cuRe

      Nie wiem czy ty grałaś w Overwatch. To po pierwsze. Środek walki to nie jest kilometr od teamu bo są tam wtedy raczej wszyscy i waży się wtedy wszystko. Jak grasz sobie w jakieś popierdółki gdzie ktoś lata kilometr od zespołu bokami i każdy w inną stronę to znaczy, że grasz w mało ciekawe szybkie gry i masz taki obraz sytuacji. Do tego naprawdę. Ty tylko uaktywniasz się pod słowem Łaska i produkujesz się w ten sam sposób według utartego schematu żądając jej nerfów i robiąc przytyki do graczy Łaski bardziej lub mniej dosadnie, przez ogródek czy wprost . Nie masz nic interesującego do powiedzenia po za głupimi uśmieszkami i robieniem z graczy Łaski noobów jak 90% ludzi tutaj. Teraz poszłaś o krok dalej bo modyfikujesz treść postów bezczelnie zmieniając sedno tematu i problemu by próbować mnie wkopać.
      Słabe to jest to co robisz pisząc naprawdę głupie pytanie które zmodyfikowałaś bo ono nie miało sensu i znaczyło, że ty nie rozumiesz o co chodzi albo nie chcesz , stąd PE z kropkami. Nie trzeba być psychologiem by to zobaczyć. Tak samo nie wierze w twoją troskę albo chęć pomocy i raczej w grze takiego gracza jak ty nie chciałabym spotkać. To jest moje zdanie. Zostajesz dodana „do ulubionych” więc już się nie wysilaj.

     • Ayumi

      Grałam i w qp i rankedy, ale także często obserwuje mojego chłopaka grającego na poziomie GM’a i może cię zaskocze, ale nawet w Jego grach ludzie umierają w głupi sposób! Więc chyba coś musi w tym być, prawda? I chyba słabo oceniasz sytuacje, jeśli twierdzisz, że ludzie zawsze umierają w łatwych do ressnięcia miejscach. Niekoniecznie ktoś musi umrzeć kilometr od zespołu, ale może po prostu umrzeć w głupi sposób, naprawdę nie chce mi się tego tłumaczyć. Nie każdy gracz overwatcha (bez względu na range) potrafi odpowiedno wbić się w enemy team i coś ugrac, ludzie często robią błędy i tyle. Po prostu część z tych osób będzie je wiecznie powtarzac zamiast je naprawić. To ty się uaktywniasz pod słowem łaska i masz w zwyczaju atakowanie osób, które mają jakieś ale na jej temat. Nawet jeśli napisałam gdzieś o moich przemyśleniach na temat łaski, to nadal nie wiem dlaczego wspominasz tutaj o nich, skoro mój post był o czymś zupełnie innym? Czy teraz przy każdym moim poście na jakikolwiek temat przyjdziesz i powiesz, że w ogóle bez sensu to co ja pisze i ciągle się czepiam łaski? W takim razie poprosze tutaj moderatora, żeby pokazał moje zeedytowane posty i pokazał jak bardzo różnią się, jeśli twierdzisz, że moje modyfikacje są bezczelne :D Śmiało, śmiało, jak ktoś z redakcji wbiję to niech proszę przedstawi historię mojej edycji, nie ma problemu. I nigdy nie zmieniłam sedna tematu, to ty go nie zrozumiałaś i próbujesz się bronić nie mając żadnego argumentu, który by potwierdział twoją wersję, więc łapiesz się nawet edycji postów, która w żaden sposób nie zmieniała sedna. Dobrze, że wiesz jakim ja jestem człowiekiem w grze i dobrze, że wiesz za mnie czy się toszczę o innych czy nie. Jeśli nie wierzysz, że mi szkoda dziewczyn, które będą wyzywane za coś, co nie jest ich winą, to chyba ty masz jakieś problemy.

     • Zgadzam się z Ayumi pod względem akcji wokół Łaski. Niestety będzie trzeba długo czekać aż większość graczy zrozumie, że nie ma wskrzeszenia za darmo i na darmo. I kooperacja z graczami bardziej mnie zachęci do gry niż jej brak.

     • Koordy

      Duży problem jest w mentalności Mercy Mainów, bo oni oczekują, że ta postać powinna pasować zawsze i do wszystkiego, a nie jak gracze innych ról, muszą grać przynajmniej kilkoma postaciami w swojej roli.
      A dlatego jest o niej tak głośno zawsze, bo Mercy Mainów jest ogrom.

     • Koordy

      Oho, czyżby ciebie też już męczyło tłumaczenie się po każdym poście, bo ktoś jest nadwrażliwy, wszystko co napiszesz z czym się nie zgadza bierze do siebie jako atak personalny, albo na grupę osób z którą się identyfikuje i wmawia ci, że napisałaś coś czego nie napisałaś? I feel you bro.

     • Roman

      a Ty co tu szukasz? wez juz nie dolewaj oliwy do ognia…

     • Koordy
     • flying cuRe

      Akurat twoja cyniczna ironia w tym przypadku obrony zwykłego kameleona nie zda egzaminu bo nie trafiłeś i sytuacja była odwrotna i szkoda, że nie zrobiłam screena z jej „pytaniem” bo było by ci głupio.
      Ale używaj sobie. Niech ci będzie na zdrowie.

     • Ayumi

      Szczerze mówiąc nie mam pojęcia o co jej chodzi, ale najwyraźniej musiałam cos edytować i dopiero wtedy doszło do niej niezrozumienie tematu. Przynajmniej się udało

     • Koordy

      Prosiłaś mnie bym nie odpowiadał już na twoje posty i ja tę prośbę szanuję, aczkolwiek pozwolę sobie zrobić teraz wyjątek.

      Napisałem ten komentarz, bo mam wrażenie, że inna osoba ma podobne odczucia co do dyskutowania z tobą co ja. Być może po prostu 2 „takich” rozmówców ci się trafiło. Ja w każdym razie po tym jak kolejna osoba mi powiedziała, że wypowiadam sie w „agresywny” sposob zacząłem się zastanawiać czy aby problem nie jest we mnie i staram się na to teraz w miarę możliwości zwracać większą uwagę. W końcu nie liczy się to co chciałeś powiedzieć, a to jak to ludzie odbierają. Wg. mnie wielokrotnie poważnie i błędnie nadinterpretowywalaś to co ja faktycznie powiedziałem i jak mówiłem, wygląda na to, że Ayumi ma teraz bardzo podobne odczucia. Być może kiedy 5 czy 6 twoja dyskusja z kolejną osobą zakończy się tak samo, to natknie cię to do jakiejś refleksji. Jak nie to nie. Nie moja to sprawa. W każdym razie życzę miłego wieczoru. o/

     • flying cuRe

      No jak ktoś zadaje pytanie komuś w formie wskazującej na njezraozumeinie albo odbiegnięcie kilometr od tematu i czyiś odczuć podkreślając to uśmieszkami, po czym to wszystko modyfikuje przewracając do góry nogami po zwróceniu zwykłej uwagi to wybacz ale nie zdzierżyłam i stałam się mało delikatna po ciągnącej się dyskusji która polegała na wybieleniu się winnej i wkopywaniu mnie. Moja wina taka, że się odezwałam. Że zwróciłam uwagę. Ale taka jestem, że jak biją to nie odwracam głowy w drugą stronę choć warzę 2x tyle co mój pies tylko. Sam się nieraz wplączesz w dyskusję. Wiesz jak to jest. Mi nie chodzi o jakieś moje racje czy coś. Troskliwa ona potem wielce, że dziewczyna biedna a jej facet w GM a ona patrzy tylko, a ja nie rozumiem itd. itp. Dobra nie ma tematu. Tu nie o Łaskę chodziło bo za debilkę mnie tu wezmą a zwykłą chęć sprowokowania jakiś kłótni w drażliwym dla społeczności temacie. Tobie się dostało za wzięcie mnie za nietolerancyjną homofobkę którą nie jestem bo nie przeczytałeś dokładnie komentarza i jeszcze innych pod tym co dały by ci obraz sytuacji. Tak, że ten. To co innego było.

     • Ayumi

      Nadal nie rozumiem o jakie modyfikowanie ci chodzi, naprawdę. Oczywiste jest, że zdarza się, że coś napiszę, a minute potem dopisze jedno zdanie, by dało się łatwo zrozumieć moją wiadomość i żeby pokazać całość moich myśli, ale to jest chyba normalne, bo po to jest możliwość edycji? Zawsze robię to bardzo szybko, by druga osoba nie zdążyła mi odpisać zanim nie przekaże mojej wiadomości w całości. Jeśli zdarzyło ci się odpisać od razu po moim poście, do którego coś dopisałam, a ty nadal brnęłaś tylko w jedną część, to to już nie moja wina, patrzy się na całość. Też mogę stwierdzić, że ja ci odpisałam, a po krótkim czasie zauważyłam, że dopisałaś sporo więcej w poście, ale w porównaniu do ciebie sama mogę edytować swój post i odnieść się do reszty. Jeśli ktoś napisze post, którego nie zrozumiałam odpowiednio, to przynajmniej potrafie się przyznać, widzę, że ty masz z tym problem i zawsze musi być na twoje. Od początku pisałam o jednym i tym samym, ale myśl sobie co chcesz, jeśli dla ciebie nie było to na tyle jasne, no to trudno. Inni zrozumieli, a ty nie, co powinno cię skłonić do jakichś przemyśleń. Chętnie poczekam aż moderator pokaże moją edycje postów wraz z czasem. „dziewczyna biedna a jej facet w GM a ona patrzy tylko” tutaj też nie rozumiem o co ci chodzi, najwyraźniej brakowało pomysłu na kolejną zaczepkę. Nie uważam się za biedną, a gry mojego chłopaka traktuje jak prywatny stream, z którego mogę się wiele nauczyć i zobaczyć, że gm nie jest taki cudowny, jakby się wydawało. Też by ci się przydało popatrzeć na coś wiecej niż czubek własnego nosa. Mój post nie miał prowokować do kłótni, bo nie miał czym.

     • Koordy

      Aha,… wziąłem cię za „nietolerancyjną homofobkę”, bo samemu o ile nikogo nie hateuje, bo nic mi do tego kto co robi ze swoim życiem, to „poprawność polityczną” i ogromną cześć lewackiej polityki uważam, za największy idiotyzm, nielogiczność i zło dzisiejszego świata. Do tego chyba każdego transseksualistę (bo chyba bardziej o to poszło, jak dobrze pamiętam), o ile nie jest to ktoś kto zrobił to by osiągnąć jakiekolwiek korzyści majątkowe (chociaż i tu pewności nie mam), uważam za najpewniej osobę ze sporymi problemami psychicznymi i uważam, że o ile takie osoby mają prawo do życia w społeczeństwie jak każdy inny, to już jakiekolwiek promowanie takigo rodzaju zachowań uważam za absurdalnie głupie, destrukcyjne dla społeczeństwa i że w żadnym wypadku nie powinno mieć miejsca.
      Także faktycznie, było tak jak mówisz, „nietolerancyjna homofobko”.

      Nie mówiąc już nawet o tym, że 90% ludzi w dzisiejszym świecie, używających słów „homofob”, „rasista”, „seksista” etc. prawdziwego znaczenia tych słów nawet nie rozumie, a jedynie je powtarza po bezmyślnych masach zmanipulowanych przez lewacką propagandę, która ma obecnie miejsce na ogromną skalę, z racji ogromnej przewagi medialnej po ich stronie, a jest to tak bardzo niebezpieczne, że ogranicza to wolność słowa i nie mówię tu w żadnym wypadku o ‚mowie nienawiści’ (bo ta nie powinna być tolerowana), a o logicznych opiniach i argumentach, które są przez te środowiska uciszane i zastraszane, poprzez niewłaściwe przyklejanie im właśnie takich łatek, tak, żeby te zmanipulowane masy ludzi nie wchodziły z nimi w dyskusje (bo ich idee są zwyczajnie nielogiczne, więc dyskusji i tak by nie wygrali), a po prostu nie chcieli ich słuchać i zmykali się na wszystko co nie jest „bezpiecznym mainstream” z jedynego słusznego (kontrolowanego) źródła.

      Specjalnie dla takich właśnie naiwnych osób, wyjaśnię tylko, że nie jestem żadnym narodowcem czy faszystą czy jakimkolwiek innym haterem, bo tych tak samo uważam za nielogicznych i niebezpiecznych idiotów.
      Ja ważam, że każdy człowiek powinien mieć takie same zarówno prawa i obowiązki, niezależnie od swojego pochodzenia, koloru skóry czy płci, i nie powinien być przez nie oceniany, a jedynie przez swoje działania, cechy i umiejętności. (A jedna jedyna rasa lepsza od innych, to oczywiście wyłącznie PC Master Race ;D). Wbrew temu co lewicowy mainstream o sobie mówi i twierdzi, ich idee są dokładnym tego zaprzeczeniem, w takim samym stopniu jak nazism itd., z tym, że z drugiej stronie barykady. W ich ideologii jest tyle samo nienawiści z tym, że ukierunkowane na inne grupy osób.
      Ale wystarczy o tym, bo to już grubo wyleciało za temat…

      Jedyne co ci mogę polecić to trochę więcej dystansu i spokojniejsze patrzenie na to co ktoś pisze, a jak cię coś zdenerwuje to kilkukrotne ponowne przeczytanie jego słów i chwilę zastanowienia, czy aby na pewno ktoś miał na myśli, to co tobie się wydaje, że miał, bo być może niepotrzebnie się denerwujesz. Tyle. Wybacz ścianę tekstu, LuL.

     • flying cuRe

      No ja nie wiem co powiedzieć za bardzo bo ja pod kontem Smugi bardziej patrzyłam i Moiry wtedy która może w specyficzny sposób się kojarzyć i tak się tam ludziom kojarzyła w takich mało wyszukanych epitetach a nie tak politycznie bo ja nie dyskutuje na tematy na których się nie znam jak polityka właśnie co może też być wzięte za jakąś zbrodnię :) No tutaj się wplątałam w temacie Ajumi w pułapkę. Poszło jak poszło. Ja podtekst potrafię wyczuć i kliknąć „odśwież” w przeglądarce też i widzę bo mam oczy. Mi też nie przeszkadza inność i różnorodność jeżeli nie stanowi dla mnie czy dla moich bliskich zagrożenia i mówię tu o realnym świecie a nie pikselach w grze. A czy to propagowanie jakiś idei itd. to nie wiem i uciekam od tego tematu jak najdalej więc LuL :D

     • Wirla

      Twoje wypowiedzi mogą zostać odebrane za aroganckie, jeżeli weźmie się je zbyt dosłownie. Mówisz fakty i swoje opinie bez owijania w bawełnę, nieważne jak bardzo kontrowersyjne by one nie były. Czasem znajdzie się jakiś człowiek z kijem w tyłku, który bierze wszystko zbyt serio i się czuje urażony. (Bynajmniej nie sugeruję tutaj, że flying cure taka jest :] ) Czasem bowiem logiczne, uargumentowane czy po prostu dosadne wypowiedzi sprawiają wrażenie typu: „jesteś idiotą, który nic nie rozumie i weź nic więcej nie mów, bo nie masz racji”. Ja więc staram się pisać w taki sposób, żeby zostać pozytywnie odebraną. W sumie to szkoda, bo szeroko rozumiana ironia i ukryty sarkazm nie mają racji bytu, chyba że przesadzone, niedyskretne i z wielką kappą. Rozpisałam się, a chciałam tylko napisać, że twoje logiczne rozumowanie i spojrzenie na świat może się wydawać aroganckie, mimo że nie takie są twoje intencje i nie jest to kwestia dystansu czy stanu ducha, a sposobu myślenia i wyrażania się. Flying sama przyznała, że działa bardzo emocjonalnie i to widać po jej wypowiedziach, a ty za to cały czas patrzysz raczej na merytoryczne kwestie. Po prostu jesteście z dwóch innych epok i nie ma w tym nic złego, że się często nie rozumiecie :D

     • Koordy

      Trafniejsze diagnozy niż tego „psychologa” co tu kiedyś awanturę robił ;).

     • Wirla

      Kurczę, może ja się marnuje jako ścisłowiec i powinnam się zastanowić nad karierą psychologa? Kto wie… :P

     • Koordy

      ( ͡° ͜ʖ ͡°)

     • Hellewacht

      Bo tak jest – ludzie mainujacy Mercy, nie potrafią potem grać niczym innym. To nie jest zła postać, ale fatalny wybór na maina. Z nerfa za to się cieszę, bo wskrzeszenie, to chyba najgłupsza możliwa mechanika w tej grze: zrobisz świetny play, poświęcasz ulty, zabijasz kilka targetów, wpada łaska, włącza ulta, wskrzesza 2 i cały plan idzie w cholerę. Nie wspomnę o tym, że ta postać zniszczyła Team Deathmatch a w Lockout Eliminations 3v3 jest must pickiem na jedna z rund wlasnie ze wzgledu na wskrzeszenie. To niszczy całą ideę tych trybów, a także hamuje wiele potencjnych świetnych zagrań, bo przez pół gry bawisz się w polowanie na Mercy, żeby dopiero potem móc zacząć targetować coś innego. Warto dodać fakt, że do zrzygania wysokie pick ratio miała, a team który jej nie posiadał, grając przeciwko drużynie z Mercy zazwyczaj przegrywał. Jeszcze jedno: grając McCree, Winstonem czy Tracer zdobywasz ~20 punktów SR za mecz, za przegraną 15-18 (liczymy normalnie, bez żadnych serii zwycięstw czy porażek). Na Mercy zdobywamy ~30 SR za gre, czasem i wiecej, a przy przegranej tracimy tyle samo (15-18) – to powoduje, że łatwiej się nią wspinać, więc main Mercy na diamencie jest mniej wart, niż main McCree z wysokiego złota – z liczeniem punktów za heal też powinni w końcu coś zrobić…

     • verfex

      Niepotrzebne emocje to ty wywolujesz. On poruszyl 2 wazne sprawy nie wjezdzajac na nikogo.
      Kiedys grajac laska komunikacja nie byla potrzeban bo laska wlatywala z resem a pozniej uciekala bez problemu. Bardzo mozliwe ze teraz Laska bedzie musiala komunikowac sie z druzyna zeby nie wchodzili za gleboko w przeciwnika bo nie bedzie mogla kogos zresowac etc.

     • flying cuRe

      Łe. No co ty. Naprwdę?

    • Kinga

     Po buffie łaski tak dużo osób nią grało, że już pod koniec 6 sezonu zrezygnowałam z gry nią, przerzuciłam się na tanki, w tym momencie zbyt dużo osób uważa, że nerf jest przesadzony i nie wybiera już łaski, ja powróciłam ze zdwojoną siłą, zginęłam 2 razy podczas tego powolnego resa,przegram jeszcze z 15 meczy i będę miała już ostateczne zdanie na temat tego nerfa, bo jak na razie nie ma dla mnie żadnej różnicy…

     A z drugiej strony pomyśl sobie ile razy udało Ci się kogoś resnąć w środku awantury i od razu po tym zginąć? :) Taka opcja lepsza chyba nie była.

     • Koordy

      To samo było z D.Vą przecież. Najpierw wszystkie meta slavey się na nią rzuciły bo op, a później jak ją postawili do pionu, to nagle „niegrywalna” :d.

     • Kinga

      O której zmianie mówisz? :D Pamiętam, że w pewnym momencie było tak, że jej zabrali chyba pancerz i rzeczywiście i ja przestałam nią grać, ale to tylko z powodu wieprza który przyciągając ją na hak miał Dve w mechu na jeden cios :P

   • Koordy

    W sensie, że ciebie ten nerf aż tak boli? Bo ja mam wrażenie, że tych dpsow bez mózgu, co się wywala byle gdzie bardziej. :p

  • Desu

   Tak, Moira może wyskoczyć z ulta Zaryi. Teoretycznie staje się nietrafialna, więc może mieć to jakiś sens, no ale z drugiej strony to inne umiejętności do przemieszania się nie działają.

   • Desu

    A co do celowania to się nie zgodzę, bo u Symmetry ktoś może uciec na bok ekranu, a dalej wiązka za nim leci, natomiast u Moiry już nie tak bardzo się wygina, więc chociaż celowanie ziemniaka się przyda. Gorzej z ultem, bo tutaj jak chcemy zabić jakąś latającą Łaskę czy skaczącego Genjiego to naprawdę potrzeba trochę celności i refleksu

    • flying cuRe

     Celowanie w przypadku Moiry jest bardzo względnym pojęciem ponieważ jest to ciągły strumień. Trudniejsze to jest niż w przypadku Symmetry ale znacznie trudniejsze niż w przypadku Zarii. Mi chodzi o mechanikę tego i rodzaj tego „strzelania” bardziej. Tak trzeba tym kierować. I to słowo bardziej tu pasuje niż celowanie wystrzelonymi pociskami jak u innych postaci. Do tego nie ma tu przeładowania odrzutu czy innych rzeczy jakie są w zwykłych broniach. To takie moje zdanie i odczucie. Dla każdego może być inne. Co do ucieczki z Grawitacji na zniknięciu to jednak dobrze mi się wydawało bo w zamieszaniu czasem trudno stwierdzić co się stało. Skoro Moira to umie to jest bardzo duży plus bo może zwiać i próbować leczyć tych w kuli ultem lub normalnie. Mi się podoba to :)

   • Koordy

    IMO skoro Reaper nie może uciec to tak samo Moira nie powinna.

    • Adam Kotucha

     Od kiedy reaper nie może wyskoczyć z ulta Zaryi? We wrath formie jak najbardziej.

     • Koordy

      Jak Reaper może to Moira też powinna :p. Dawno Reaperem nie grałem, ani go za często nie widywałem. Chodzi mi o to, żeby byla konsekwencja :d.

     • flying cuRe

      Wtedy wszyscy by zwiewali prawie :) Smuga na powrocie, Sombra z translokatorem, Łaska na Walkirii też a co, niech ma :) czy inne postacie które w znacznym stopniu potrafią zmienić kształt, pozycję czy wykonać jakiś unik czy sztuczkę. Wtedy Zaria RiP . A tak to Moira to ma tylko jako nowa postać i mnie to cieszy bo jest cenna w przypadku gdy Zaria będzie w przeciwnym teamie. I nawet nie chce by to nerfili. Gorzej jak oni zapomnieli to zmienić i się okaże, że to błąd i znowu rankedy RiP przez to i Moira OP i cały cyrk ruszy … :D

     • Koordy

      Zarówno Reaper jak i Moira tak samo zamieniają się w byt niefizyczny. Reszta nie. Urządzenia jak Tracer czy Sombry mogą nie działać w gravitonie bo jakieś zakłócenia czy coś i ma to jak najbardziej sens. Genji czy Mercy są przyciagani, więc też ten ich dash może sensownie nie działać. Reaper i Moira zamieniają się w duchy więc żadne siły fizyczne czy elektromagnetyczne nie powinny tego blokować, i zdaje się, że właśnie tak jest. Ma to sens. Niemniej gdyby Reaper nie mógł a Moira tak, to już bym widział mały rozłam.

     • flying cuRe

      No ja to w grze widziałam bo mnie wciągnęło razem z Moirą a ta zwiała i nie wiedziałam czy to przeżyła jakoś czy wyskoczyła dlatego o tym wspomniałam w mojej „recenzji” No to co piszesz ma sens. Ona go przecież obdarowała ta zdolnością więc sama ją też musi mieć. Dla mnie jest to bardzo cenne bo jako Łaska jak mnie wciągnie to leczę kogoś by ktoś choć przetrwał w tej kulce grawitacyjnej a sama padam a Moirą możesz zwiać i namieszać albo jeden zgon mniej. Super sprawa z tym. No ale to dla mnie jako lekarza.

     • Wirla

      Wydaję mi się, że jej umiejętność jest blokowana podczas trwania ulta, ale podczas zniknięcia jest całkowicie niewrażliwa, więc bardzo prawdopodobne, że użyła jej wcześniej i uciekła, a tobie ping nie pozwolił tego zobaczyć. Jednak jest to tylko moja teoria, więc jeżeli ktoś to sprawdził, czy może uciec czy nie, to chętnie zobaczę odpowiedź :D

 • Radek

  Oby nie tykali Moiry, moim zdaniem to pierwszy bohater od premiery, który jest dobrze zbalansowany! Leczy sporo i zadaje niezłe obrażenia, to prawda ale w zamian jej leczenie jako jedyne jest nieograniczone i jest całkiem łatwa do zabicia. Dodatkowo jej kule wymagają dość przemyślanego używania, a zdolność ucieczki ma dobry cooldown, który jednocześnie uniemożliwia jej ciągłe uciekanie ale też daje szansę wydostać się z największego zagrożenia.

 • Mike Canion

  Według mnie, Blizzard zamiast nerfić dobre support powinien buffować słabsze. Lucio, Łaska i Zenyatta to top tier supporty a Ana spadła nisko. Lepiej będzie, jeśli wszystko ustabilizuje się na tym top tier, niż na low tier.

  • LT

   Ana > Mercy w tym momencie.

   • Tak jak było od początku.

    • LT

     ??
     Przecież kilka dni temu Mercy >>>> Ana xD

     • Wirla

      Na początku, czyli od momentu wyjścia Any. Myślę, że po prostu mu się pomyliło i użył złego słówka ;)

     • LT

      możliwe

     • Koordy

      No chyba nie tak do końca od początku, bo w pierwszych tygodniach po premierze, jak dobrze pamiętam, Ana była troll pickiem :p. Ale jeśli teraz jest jak LT mówi, to jest jak powinno być, czyli Mercy silniejsza od Any w Goldzie i Ana silniejsza od Mercy w GM. Z Pharą i tak i tak się Mercy będzie pojawiać sytuacyjnie, nawet w Pro. To jest właśnie dobry balans. Teraz jeszcze fixnąć Junkrata i full balans o/.

     • Wirla

      Kurczę, zawsze myślałam, że Ana była mocna od momentu wyjścia :v Było to gdzieś w lipcu, a ja byłam wtedy nieobecna i wróciłam do grania około listopada. Z tego wychodzi, że Moira jest jedynym nowym bohaterem, który nie będzie potrzebował żadnych buffów, żeby być grywalnym. Blizz się uczy :D

  • Koordy

   Riot wydał kiedyś długi i rzeczowy artykuł o tym dlaczego nie powinno się buffwać wielu pozostałych bohaterów jak mozna znerfić jednego i ogólnie dlaczego zwykle lepiej nerfić niż buffować. Nie chce mi się tworzyć ściany tekstu samemu ci to uzasadniając (i tak nie lubisz moich postów), więc tylko cię informuje, że ktoś inny już coś takiego napisał, dodam tylko, że bardzo sensownie. Jak cię temat faktycznie zainteresuje to zapewne znajdziesz.

   No i Zen czy Lucio w żadnym wypadku nie byli na tym samym poziomie co Mercy. Bardziej to wyglądało jak:
   Mercy >>>>>>> Zen > Lucio >> Ana.

 • Dodladden

  Z każdym miesiącem Ow jest coraz bardziej nie grywalny
  Blizz zamiast zająć się tym co ważne to jakieś popierdułki ogarnia.

  • Wirla

   Que? Czy uważasz, że najnowszy patch pogorszył rozgrywkę w porównaniu z tym co było miesiąc temu? Albo że te małe rzeczy nie są ważne? A może ja już coś nadinterpretuję. Wszyscy się cieszą ze zmian, zauważają pozytywny wpływ na grę, a ty piszesz jak do Overwatch upada. Trochę dziwne, nie uważasz? :P

   • Master Cookies

    Genji nadal odbija przez ściany, DF nadal przelatuje przez przeciwników, postacie które od pierwszego sezonu są na dnie nadal tam są, jak dla mnie Dodladden trochę racji ma

    • Wirla

     Genji odbija przez ściany, rzeczywiście, ale czy jest to coś drastycznie wpływającego na rozgrywkę? DF owszem, nie jest w najlepszej formie, ale czyż nie jest jednym z 26 bohaterów dostępnych w grze? Dodatkowo Rein miał podobne problemy, którymi Blizz już się zajął, więc i na DF przyjdzie czas ;) Postacie, które są na dnie, na tym dnie pozostaną, dlatego, że są sytuacyjne. Czy próby przeniesienia tych postaci (tj. rework Bastiona, Sym, Mercy, Junka) wpłyneły pozytywnie na rozgrywkę? Według mnie nie. Ich miejsce ze względu na sytuacyjność jest na samiutkim dole, ale we wszystkich grach takie postacie się pojawiają. Nie oznacza to od razu, że są niezbalansowane czy złe. Zauważ za to, ile dobrego dzieje się w ow aktualnie. Mercy dostaje zasłużonego nerfa, do gry dołącza nowa, oferująca ciekawy styl gry bohaterka, a także Blizz dopieszcza grę, cały czas sukcesywnie ją reklamuje, oferuje darmowy weekend, no i samą przecenę. Czy nadal uważasz, że minusów jest więcej niż plusów? ;)

   • Dodladden

    Blizz nie potrafił zbalansować dotychczasowych postaci i dodał sobie kolejną ,która chwilę obecną jest w ciul OP…
    …chyba nie ma potrzeby wymieniać dalej

    • Wirla

     „Blizz nie potrafił zbalansować dotychczasowych postaci”
     Masz 26 bohaterów. Powiedz mi, czy kilka niezbalansowanych postaci (aktualnie według mnie tylko Junk, ale możesz mieć inne zdanie) jest brakiem balansu? Czy wybranie jednej postaci daje ci automatyczną wygraną? Czy istnieje postać, która jest nie do zabicia, mimo, że może nią grać praktycznie każdy? Wszystkie odpowiedzi na te pytania to nie. Skoro jednak uważasz, że overwatch ma poważne problemy z balansem, to napisz proszę, kto jest niezbalansowany i co byś zrobiła, by to naprawić ;)

     • Dodladden

      „co byś zrobiła” DOBRZE WIĘC………
      znerfiłabym Złomiarza o odrzut od bomby na shift oraz czas jej odnawiania ,zbuffowała Anę, znerfiła Moirę, poprawiłabym zdolności Orisy, naprawiłabym hitboxy Doomfista, zamieniłabym zdolność „scatter arrow” u Hanzo na coś lepszego (zależy od pomysłu) i jest tego więcej.

     • Wirla

      Złomek – legit
      Ana – właśnie dostała buffa, nie wiem w czym problem
      Moira – za krótko jest na serwerach, żeby posiadać zdecydowane opinie. Owszem, jest mocna, ale też aktualnie ludzie się dopiero uczą. Myślę, że mały nerf w przyszłości może się pojawić, ale zdecydowanie nie jakieś duże zmiany.
      Orisa – co z nią jest nie tak? :O Idealnie się sprawdza w sytuacjach, do których została stworzona i genialnie współgra z Bastionem i Torbem. E-sportowo również. Nie wiem, co u niej trzeba poprawiać.
      DF – bugged, ale nie jest za mocny czy za słaby, po prostu ma błędy. Blizz już się nim zajmuję i myślę, że za jakiś czas naprawią go, tak jak zresztą Reina.
      Hanzo – owszem, scatter jest potężna, ale czy granie Hanzo daje ci wygraną z automatu? Bazując tylko na tej umiejętności za dużo nie zrobisz. Hanzo nie jest za mocny, jest denerwujący. Potrzebowałby dużo większych zmian, ale gdzieś był już o tym news, gdzie ludzie o tym dyskutowali. Zmienianie go spowodowałoby takie same problemy jak z Mercy, czego aktualnie nie potrzebujemy ;)
      Tylko 2 z tych 6 bohaterów ma rzeczywisty problem, skoro możesz wymieniać więcej, to czemu tego nie zrobisz?

     • Dodladden

      Nadal nie widzisz problemów tej gry?
      Nie ma co ich dalej wymieniać skoro sam ich nie widzisz, jakbyś przykuwał do nich większą uwagę to byś sam zobaczył.
      Ja je widze, przeszkadzają mi one i nie zmusza mnie to do koniecznego przedstawienia najmniejszego widocznego wrednego szczegółu komuś ,kto i tak uzna że to i tak nie jest problem.
      (masło maślane aka głupoty- nie musisz mi mówić że to nie ma sensu, koniec tematu)

     • Wirla

      Nie zrozumieliśmy się. To nie tak, że nie widzę tych problemów. Nie neguje tego, że one są. Zaprzeczam jednak, jakoby problemy te sprawiały, że gra jest nie do wytrzymania. Wydaje mi się, że oczekujesz od Overwatcha zbytniego ideału. Nie zapominaj, że pomimo swojej renomy Blizz to nadal tylko korporacja, czyli ludzie, a nie sztuczna inteligencja czy jakieś bóstwo. Według mnie, mając aż tylu grywalnych bohaterów z wystarczająco dobrym balansem, perfekcyjnie wykonane animacje i mapy, dobre serwery, ciekawe tryby gry, a także wiele więcej, nie można powiedzieć, że ow staje się niegrywalny, a ty właśnie to zrobiłaś. Gorszy? Okey, możesz mieć taką opinię. Nieprzyjemny, irytujący czy denerwujący? To samo. Niegrywalny? Zdecydowanie nie. Napisałaś również, że Blizz nie potrafi zbalansować dotychczasowych postaci, podając jako dowód jedną piątą z nich. Nawet jeżeli rzeczywiście byłby z nimi problem, to nadal uważam, że w grze mamy wystarczającą ilość grywalnych bohaterów, które tych problemów nie mają i dobrze ze sobą współgrają. Reasumując, widzę problemy nękające tę grę, ale zdaję sobie również sprawę, że są one tylko kawałkiem tego wszystkiego i ilość rzeczy działających, zbalansowanych czy po prostu dobrze wykonanych zdecydowanie przeważa minusy wynikające z błędów (które bądź co bądź, są przez Blizza prędzej czy później naprawiane)

     • Dodladden

      No i koniec tematu

 • Luka Wyży

  Symmetra to Symmetra xD

 • LT

  Moira wydawała mi się mocno słaba, pomału się do niej przekonuje, dalej ma swoje minusy ale to jak szybko nabija swojego ulta i jak dobra jest jej kulka mocno to nadrabiają. Do tego naprawdę ładny aoe heal, tylko tutaj mam spory problem by wyczuć dobrą granicę między dmgowaniem a leczeniem by paliwo sie nie kończyło.

  • Wirla

   Często przesadzam z leczeniem i potem mam problem, albo przesadzam z atakiem i zapominam, że koniec końców jestem lekarzem :v Jestem pewna za to, że z przyjemnością będę nią grać i to nie „od święta”, ale regularnie :D

   • LT

    według tego co grają teraz teamki to Moira jest silna, dlatego ja po prostu będę nią grać i grać by się nauczyć

 • Hanzo main

  Czekam buffa obrażeń jej ulta

 • BananowyRoger

  ,,TRADYCJNYM dive compem” Jak coś to najstarszą metę jest 3-2-1 (tank meta) z 3 sezonu. Wcześniej to tak różnie było …..

  • Koordy

   Lmao. A 2x Winston +2x Tracer + 2x Lucio w pierwszym sezonie i wczesniej to nie była meta? Widowmaker (quick scope i 150dmg body shot) Meta to nie była meta? Mcsniper meta? Double Zen + chyba Genji w becie to nie była meta? Coś tak późno się twoje mety zaczynają :d

   • BananowyRoger

    Tradycyjny bastion z (bodajże) pierwszego sezonu :p

 • Tymon

  Mam wielką nadzieję, że ją znerfią i to mocno. Czasami, jak ktoś jest bardziej ogarnięty, to po prostu NIE DA się jej zabić.

 • Mrpiteros

  Moira bedzie brana częściej niż łaska ze względu na nerfa

 • ScorpioPL

  O co wam chodzi z „Symmetra to Symmetra”?

  • Szukar

   Jeden z najrzadziej wybieranych bohaterów. Nie zawsze zadziała, dobra smuga będzie niszczyć wszystkie teleporty i generatory osłon. Ale czasami jak ktoś to weźmie to wygrywa całą grę bez problemu. Ogólnie bardzo specyficzna postać.

 • Czasami Czas

  Gadanie takie trochę na wyrost. Należy pamiętać, że Moira ma bardzo ograniczone możliwości, nie nadaje się zupełnie do dive. Jej leczenie jest efektywne głównie na średnim dystansie, dodatkowo wymaga też zadawania obrażeń. Uważam, że nie będzie to postać jaka przebije duo Zenyatta/Lucio, już szybciej Ana będzie więcej grywana po wzmocnieniu obrażeń. Moira będzie pewnie katowana na niskich rangach, bo to ogólnie stosunkowo łatwa postać do gry. Ja osobiście uważam, że potencjał tej postaci będzie podobnie ograniczony jak Symmetry. Czas pokaże, ale nie uważam by Moira miała przewrócić metę do góry nogami, wśród supportów uważam, że zajmie gdzieś 4-5 miejsce za Zenyattą, Luciem i Aną i o tą 4-5 pozycję będzie bić się z Łaską.

  • Koordy

   Z tego co wiem to np. taki Dallas Fuel Custa się ośmieli z tobą nie zgodzić…

 • Adrian Boszczyk

  Moim zdaniem moira tylko przez jakiś czas będzie tak popularna co nie znaczy że nie będe nią grał z 3 4 tygodnie pewnie będzie tak często wybierana jak smuga (cały czas nią gram) bo nik mi jej nigdy niezabiera i jest op

 • M4K4RON (psn: mikrus0)

  Te kulki moiry są broken. Idziesz se po apteczke bo masz lowa a tu z dupy czerwone guwno dobija cie

 • Deraja

  Ja tą metę nową nazywam Anoira (Ana + Moira)