Dołącz do naszej grupy!
Halloween 2019!
Strona główna » News » Niech nic się nie dzieje, ale niech twórcy rozmawiają ze społecznością!
News

Niech nic się nie dzieje, ale niech twórcy rozmawiają ze społecznością!

Takie słowa coraz częściej padają z ust graczy i trudno się dziwić.


Dziennie na reddicie powstaje kilkanaście tematów odnośnie braku informacji o ścieżce rozwoju Overwatch. Kiedyś mieliśmy częste Wiadomości od twórców na Youtube, gdzie się to podziało – pytają gracze.

Wygląda to tak, jakby wszystkie swoje siły skupili wokół OWL, co jest dość słabe, gdy większość społeczności nie obchodzi liga.

I nawet nie chodzi o Overwatch League, które jest świetnie sprzedającym się produktem. Gracze coraz częściej czują, że developerzy ich opuścili. Nie mamy już częstych „Developer Update”, coraz rzadziej ktoś odpowiada na pytania graczy, a jak już to Micheal Chu wpuści jakąś swoją niesamowitą ciekawostkę.

Pracujcie nad czym chcecie, ale mówcie to graczom!

To nie czasy, gdy można było siedzieć pół roku cicho, by potem znikąd wypuścić nową zawartość,  zmiany balansu, czy rework. Dzisiaj duże studia kontaktują się z graczami, informują o postępach, o sprawdzanych możliwościach, pytają graczy co uważają. Blizzard jakby został z tym wszystkim w tyle. Raczej nikt nie miałby takiego żalu do twórców, jeżeli wiedzielibyśmy, co jest obecnie sprawdzane, testowane, zmieniane.

Bo żeby wiedzieć, trzeba to sprawdzić

Co z tego, że 2-3 duże funkcje były testowane, skoro gracze nigdy ich nie zobaczyli. Role Queue było na finiszu, a mimo tego gracze go nie zobaczyli. Wszyscy wiemy, że są to duże zmiany, które wymagają przedyskutowania, ale wydaje się, że społeczność powinna mieć chociaż małą okazję do sprawdzenia co i jak.

2019 rok miał być rokiem nowości. Oby mapa i postacie co 3 miesiące nie były jedynym zaskoczeniem.

Tagi

19 komentarzy

Dodaj komentarz

  • Blizzard nigdy nie wydał dużego płatnego dodatku albo gry bez wcześniejszej zapowiedzi na Blizzcon, więc na to bym nie liczył. Chyba że mówimy o płatnym DLC wprowadzającej jedną postać jak w Diablo ale tutaj to nie nastąpi.

   • Ja nie mówię tutaj o blizzardzie tylko do activision która jest nad blizzardem oni są skąpi na kasę i gwarantuje Ci że w końcu wyjdzie coś płatnego do OW.

    • Przecież co chwila coś wychodzi. Tu koszulka, tam płatki śniadaniowe, klocki lego, jakaś zabawka…

    • Ja nie twierdzę że nie wyjdzie bo wyjdzie na pewno. Tylko faktem jest że póki co zasada jest taka że 1. Zapowiedz na Blizzcon, 2. W następnym roku kalendarzowym wychodzi to co zapowiedzieli.

 • XD Najgorsze jak za polroku wypuszcza faktycznie cos nowego i zacznie 3/4 osob krzyczec ze ‚ja wiedzialem ze cos bedzie, a nie mowilem!!’, zeby za kolejne 2 miesiace gra wrocila do stanu stagnacji xD

 • Mhm duże studia kontaktują się z graczami szczególnie taki Rockstar, który przez rok, albo lepiej nie daje znać. EA, które patrzy jak mikrotranzakcje przynoszą zyski czy Ubisoft, który też stoi z boku… Zresztą wole żeby skupili się na robocie i uporządkowaniu burdelu w studiu niż informowali o cudach. Oczywiste jest to, że zaraz będzie nowy bohater i później Archiwa. Więc niech sobie tam pracują nawet w ciszy oby tylko z rezultatami.

 • Od kiedy Activision przyłączyło się do Blizzarda, wszystko się zmieniło nie mówiąc już, że Jeff Caplan ucichł jakby go do szafy schowali i od czasu do czasu wypuszczają jego żeby coś tam na reddicie wypowiedzieć się a i tak mało co, niedawno też zmienił się sam CEO Blizzarda, to wszystko co się obecnie dzieje nie napawa optymizmem, do tego mam obawy, że jeśli nie uda się wyjść z tego dołka w które na samo życzenie wpadło przez Activision a przecież to jedna z firm tego typu, jedna z najgorszych, które można powiedzieć na każdym kroku oszukują swoich graczy, sam się o tym przekonałem i to nie raz, ale mniejsza o to, jeśli nie uda się z tego wyjść a już zapowiedziano duże zwolnienia z Activision Blizzard nawet licząc w setkach zwolnień, akcje też drastycznie spadają, nie chce mówić ale za rok może dwa, może już nie być tej wspaniałej gry (przynajmniej była taka zaraz po premierze w maju 2016 r.) oby nie, mam jednak nadzieję że nowy CEO Blizzarda Allen Brack pójdzie po rozum do głowy i grzecznie wyprosi Activision ze wspólnego korzystania Battlenetu.

  • Mówienie o tym że przyłączenie się Activision do Blizzarda wszystko spieprzyło przytaczając tutaj milczenie Caplana jest bardzo dużym skrótem myślowym i naginaniem faktów a to dlatego że między innymi fuzja tych 2 spółek miała miejsce w 2008 roku, partolić zaczęło się wszystko dużo później.

 • Żeby firma spełniła swoją wizję najpierw trzeba zabrać się za realizowanie misji. Jak misji brak to i wizja majaczy w oddali, a zbliżyć się nie ma zamiaru :3

   • twomad robi fortnite, punch kid uploaduje od święta, arikadou nie uploaduje od roku, a snipzy robi to codziennie lecz nie ma takich editsów jak w.w.

    • No niby twomad tak ale na jego kanale twomad 360 jest ov i r6s . A jeszcze Lvuplifting i Raddeken

ZOBACZ NOWĄ STRONĘ