Dołącz do naszej grupy!
Rocznica 2019!
Strona główna » News » Niech nic się nie dzieje, ale niech twórcy rozmawiają ze społecznością!
News

Niech nic się nie dzieje, ale niech twórcy rozmawiają ze społecznością!

Takie słowa coraz częściej padają z ust graczy i trudno się dziwić.


Dziennie na reddicie powstaje kilkanaście tematów odnośnie braku informacji o ścieżce rozwoju Overwatch. Kiedyś mieliśmy częste Wiadomości od twórców na Youtube, gdzie się to podziało – pytają gracze.

Wygląda to tak, jakby wszystkie swoje siły skupili wokół OWL, co jest dość słabe, gdy większość społeczności nie obchodzi liga.

I nawet nie chodzi o Overwatch League, które jest świetnie sprzedającym się produktem. Gracze coraz częściej czują, że developerzy ich opuścili. Nie mamy już częstych „Developer Update”, coraz rzadziej ktoś odpowiada na pytania graczy, a jak już to Micheal Chu wpuści jakąś swoją niesamowitą ciekawostkę.

Pracujcie nad czym chcecie, ale mówcie to graczom!

To nie czasy, gdy można było siedzieć pół roku cicho, by potem znikąd wypuścić nową zawartość,  zmiany balansu, czy rework. Dzisiaj duże studia kontaktują się z graczami, informują o postępach, o sprawdzanych możliwościach, pytają graczy co uważają. Blizzard jakby został z tym wszystkim w tyle. Raczej nikt nie miałby takiego żalu do twórców, jeżeli wiedzielibyśmy, co jest obecnie sprawdzane, testowane, zmieniane.

Bo żeby wiedzieć, trzeba to sprawdzić

Co z tego, że 2-3 duże funkcje były testowane, skoro gracze nigdy ich nie zobaczyli. Role Queue było na finiszu, a mimo tego gracze go nie zobaczyli. Wszyscy wiemy, że są to duże zmiany, które wymagają przedyskutowania, ale wydaje się, że społeczność powinna mieć chociaż małą okazję do sprawdzenia co i jak.

2019 rok miał być rokiem nowości. Oby mapa i postacie co 3 miesiące nie były jedynym zaskoczeniem.

Tagi
ZOBACZ NOWĄ STRONĘ