Nowa mapa i tryb Deathmatch! Nerfy, buffy i zmiany rankedów!
Na oficjalnym serwerze pojawiła się aktualizacja 1.14, która wprowadza m.in. nowe tryby Deathmatch i Team Deathmatch, została dodana nowa mapa, pojawiły się zmiany w rankedach i nie zabrakło zmian w balansie!Nowe tryby i mapa
Nowe tryby są już dostępne wraz z mapą Château Guillard.
Deathmatch Overwatch
Team Deathmatch Overwatch
Nowe tryby pojawią się na mapach:
- Hanamura
- Horizon Lunar Colony
- Temple of Anubis
- Volskaya Industries
- Dorado
- Eichenwalde
- Hollywood
- King’s Row
- (TDM only) Black Forest
- (TDM only) Castillo
- (TDM only) Ecopoint: Antarctica
- (TDM only) Necropolis
Zmiany balansu
Złomiarz
Mina- Teraz Złomiarz ma dwie miny
- Prędkość poruszania zwiększona o 30%,
- Nie ma już limitu przy wspinaniu po ścianach.
Orisa
Miotacz fuzyjny- Prędkość pocisków zwiększona o 20%.
- Wielkość bariery zwiększona o 20%,
- Kształt bariery został zmieniony w taki sposób, by lepiej chronić sojuszników.
Wieprzu
Leczenie- Można używać podczas poruszania się,
- Obrażenia podczas używania umiejętności zmniejszone o 50%.
Trupia Wdowa
Hak- Cooldown zmniejszony z 12 sekund do 8 sekund,
- Zarażone cele widoczne są teraz przez ściany (tylko dla Wdowy)
Rankedy
- Sezony będą trwały teraz dwa miesiące zamiast trzech,
- Zmieniona będzie także liczba zdobywanych punktów rywalizacji. W sezonach będzie ich mniej, natomiast w perspektywie roku liczba powinna być podobna, do tej, którą zdobywacie teraz.
- Nie trzeba będzie grać już 7 meczów w tygodniu, wystarczy 5,
- Zmienią się przeliczniki punktów rywalizacji. Gracze mają tracić mniej pkt,
- 15 punktów za wygraną (wcześniej 10)
- 5 za przegraną (wcześniej 3)
- Blizzard wprowadza nowy system placementów, które powinny bardziej oddawać nasze umiejętności i lepiej przyznawać rangę,
- Na wyższych rangach będzie się czekać dłużej na mecze. Jest to część zmiany systemu matchmakingu, który ma lepiej dobierać gry,
- Na mapach kontroli gramy teraz do 2 wygranych z 3 rund (3 wygrane z 5),
- Będziemy tracić mniej punktów za nieaktywność
- Poprzednio gracze z Diamentu i wyżej tracili 50 punktów na dzień i więcej, teraz zmniejszono to do 25 punktów
- Nieaktywność będzie liczona 36 godzin od ostatniego meczu (wcześniej 24 godziny).








