Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » News » Nowy bohater coraz bliżej? Zmiany na PST specjalnie pod niego?
News

Nowy bohater coraz bliżej? Zmiany na PST specjalnie pod niego?

Wczoraj na serwery testowe zawitała nowa aktualizacja. Wiele osób skupiło się na nowej mapie, kompletnie olewając inną, bardzo ważną zmianę.


Zmiany na PST:

Nieodnawialne zdrowie, osłony i pancerz są teraz tracone przed odnawialnymi.

 • Wcześniejsza kolejność priorytetów: nieodnawialne osłony, odnawialne osłony, nieodnawialny pancerz, odnawialny pancerz, nieodnawialne zdrowie i odnawialne zdrowie.
 • Nowa kolejność priorytetów: nieodnawialne osłony, nieodnawialny pancerz, nieodnawialne zdrowie, odnawialne osłony, odnawialny pancerz oraz odnawialne zdrowie.

Jeden z graczy stworzył specjalną infografikę, dla ukazania tego, co dokładnie się zmieniło i jak to interpretować.

Czyli mamy teraz nieodnawialne życie i nieodnawialny pancerz na początku. To bardzo duża zmiana, którą odczuje wiele postaci. Gracze od razu wyczuli pismo nosem:

Zgaduję, że nowa postać będzie miała jakąś zdolność uzdrawiania tych dwóch rzeczy.

Faktycznie, może coś w tym być. Tak nagłe zmiany tak kluczowych spraw nie mogą być podyktowane tylko chęcią balansu obecnych postaci. W przeszłości mieliśmy już przypadki, gdzie jakaś mechanika była zmieniana z myślą o nowych postaciach, może tym razem jest podobnie?

Czyli wsparcie? A może tank?

To daje nam również spore pole do spekulacji o klasie bohatera. Oczywiście, obecny podział postaci jest bardzo prosty, jednak nadal w świadomości graczy istnieją tanki, wsparcie, atak i obrona. Kim będzie nowa postać? Wydaje się, że wybieramy z ataku i wsparcia, ale może Blizzard kompletnie zaskoczy?

23 komentarze

Dodaj komentarz

  • Ja bym chciał takiego supporta co samego łatwo go zabić (jak łaskę) i potrafi leczyć bronią główną ale jego moc będzie się opierała na zdolnościach.

 • Obecnie gram praktycznie samymi healerami więc nie obraziłbym się za kolejnego z ciekawą mechaniką. Tanków nie rozumiem więc no to nie byłaby dla mnie postać.

 • liczę na supporta, może być tank (ale taki prawdziwy, nie pokroju kulki czy świni). o DPS nie ma mowy, jeśli niebiescy chcą utrzymać tę grę przy życiu.

 • Zmiany są raczej pod zdolności bagiety bo wcześniej pancerz przez nią zapewniany był pod osłonami zarii a teraz będzie odwrotnie

  • To nie nerf raczej buff dla postaci z barierami bo ten pancerz sam znika po czasie a teraz zamiast tracić swoje osłony będą tracić ten pancerz

  • Może to właśnie nowa postać będzie mogła dać. Np umiejętność która tymczasowo podwaja czyjeś zdrowie ale ono nie może zostać odnowione. Coś na rodzaj E bagietki tylko dające zdrowie nie pancerz.

  • Nieodnawialne zdrowie to zdrowie, którego nie możesz odnowić. Transcendencja Zenyatty jest tego przykładem, lecz jest nieskończona. Nie istnieje w tej chwili postać, która daje sobie lub komuś skończone, nieodnawialne zdrowie.

 • To się tym różni, że odnawialne są leczone i zdobywalne, natomiast nieodnawialne są tylko zdobywalne.
  Leczenie odnawialnych jest dla was raczej oczywiste.
  A teraz przykłady:
  Zdobywanie odnawialnego zdrowia – Winston (pierwotny szał)
  Zdobywanie odnawialnego pancerza – D.Va (wezwanie mecha)
  Zdobywanie odnawialnej tarczy – Symmetra (generator osłon)
  Zdobywanie nieodnawialnego zdrowia – Zenyatta (transcendencja)
  Zdobywanie nieodnawialnego pancerza – Brigitte (natchnienie)
  Zdobywanie nieodnawialnej tarczy – Lúcio (bariera dźwiękowa)

ZOBACZ NOWĄ STRONĘ