Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » News » Odpowiedzi na najważniejsze pytania graczy o Baptiste! Fabuła i rozgrywka!
News

Odpowiedzi na najważniejsze pytania graczy o Baptiste! Fabuła i rozgrywka!

Blizzard opublikował zestawienie pytań i odpowiedzi dotyczących Baptiste. Nowej postaci w Overwatch!


Jakiś czas temu pisaliśmy o Q&A, jaki organizował Blizzard na swoim oficjalnym forum. Większość odpowiedzi już przywoływaliśmy, ale kilka ominęliśmy. Teraz studio zdecydowało się opublikować całość w polskim języku.

ODPOWIEDZI TWÓRCÓW NA PYTANIA GRACZY

Udzielającymi odpowiedzi są Micheal Chu oraz Josh Noh.

TŁO FABULARNE

**Czy Karaibski Front Wyzwolenia jest jakoś powiązany z innymi organizacjami w grze takimi jak Szpon, Overwatch, Blackwatch czy Helix Securities?

Michael Chu: Nie są ze sobą bezpośrednio powiązane, jednak członkowie jednej często przechodzą do innej. Wiele z tych organizacji powstało po kryzysie omnicznym. Po zakończeniu służby wojskowej Baptiste i jego koledzy z oddziału Koalicji Karaibskiej uznali, że ich specjalistyczne umiejętności przyniosą największe korzyści w szeregach organizacji najemniczej Szpon. Baptiste nie wiedział wtedy o niej tego, co dla nas jest dziś oczywiste. Oficjalnie Szpon płacił najemnikom wysokie stawki za ochronę podczas misji zleconych przez różne organizacje i korporacje – i taką perspektywą kusił potencjalnych rekrutów takich jak Baptiste. Jemu i jego kompanom wydawało się to świetną okazją, aby wykorzystać umiejętności nabyte podczas wieloletniej służby w Koalicji Karaibskiej, nie wiedzieli jednak, jakie są prawdziwe cele Szponu.

Dlaczego Baptiste dołączył do Szponu? Co sprawiło, że z niego odszedł?

Michael Chu: Gdy Baptiste dołączył do Szponu, pełnił w oddziale rolę sanitariusza – tak samo, jak w Koalicji Karaibskiej. Nie brał więc udziału w podejmowaniu decyzji na wyższych szczeblach. Z biegiem czasu jego oddziałowi zlecano coraz bardziej niegodne misje – zabójstwa i operacje, podczas których dopuszczano straty w ludności cywilnej oraz powodowano znaczne szkody i zniszczenia. Tak jak żaba, która nie ucieka z wody powoli doprowadzanej do wrzenia, Baptiste i jego koledzy z oddziału dość późno zorientowali się, jak nisko upadli. Gdy Baptiste pojął, w czym uczestniczy, próbował przekonać innych, by odeszli razem z nim, jednak ostatecznie decyzję tę podjął tylko on.

Co Baptiste sądzi o organizacji Overwatch? Czy zna Łaskę?

Michael Chu: Od chwili, gdy Baptiste opuścił szeregi Szponu, starał się nie rzucać w oczy, żeby nie namierzyli go agenci poprzedniego pracodawcy. Związki ze Szponem oznaczały, że nie był kimś, kogo Overwatch przyjęłoby z otwartymi ramionami. Baptiste stara się jednak wykorzystywać swoje umiejętności, aby naprawiać świat, i pewnego dnia może mu być po drodze z Overwatch.

Ponieważ obecnie pomaga przy różnych akcjach humanitarnych na całym świecie, doskonale wie o ostatnich dokonaniach Łaski.

Jaka jest ulubiona potrawa Baptiste’a?

Michael Chu: Baptiste uwielbia dobrze zjeść. Jego ulubionym daniem jest chyba zapiekany gulasz wieprzowy po haitańsku. Mało kto wie, że uwielbia słodycze i lubi się wylegiwać z mrożonym napojem w dłoni.

Jak wymawia się jego imię? Jeff wymawia inaczej niż sama postać?

Michael Chu: Baptiste wymawia „p” w swoim imieniu.

Czy Baptiste jest jakoś związany z Sombrą?

Alyssa Wong: Baptiste i Sombra poznali się, gdy pracowali dla Szponu i z biegiem czasu blisko się zaprzyjaźnili. Sombra lubi mieć wszystko pod kontrolą, jednak dba też o Baptiste’a, mimo że już opuścił szeregi Szponu. Obserwowanie losów dawnego kolegi z oddziału sprawia jej wręcz przyjemność.

Co się stało z Cuevą i jego oddziałem?

Alyssa Wong: Kapitan Cueva i jego oddział zniknęli podczas misji, w której mieli pojmać Baptiste’a. Założono, że zginęli, jednak nie udało się tego potwierdzić.

Baptiste mówi haitańskim dialektem kreolskiego, a czy umie mówić po francusku?

Alyssa Wong: Baptiste zna także francuski.

Skąd Baptiste ma swój sprzęt? Jego styl nie przypomina wyposażenia Szponu.

Alyssa Wong: Sprzęt Baptiste’a to elementy pancerza i uzbrojenia, które zgromadził na przestrzeni lat. Część pochodzi z czarnego rynku, a część to zmodyfikowane elementy wyposażenia z czasów Koalicji Karaibskiej i Szponu. Baptiste zawsze był zaradny, a podczas służby w Koalicji Karaibskiej często montował swój sprzęt ze znalezionych przedmiotów.

Czy Baptiste ma rodzeństwo?

Alyssa Wong: Baptiste jest jedynakiem, choć ma kuzynostwo.


ROZGRYWKA

Pole Nieśmiertelności wydaje się tak potężne jak superzdolność. Dlaczego zrobiliście z niego zwykłą zdolność?

Geoff Goodman: Pole Nieśmiertelności ma wiele wad w porównaniu z superzdolnościami bohaterów wsparcia takimi jak Transcendencja czy Bariera Dźwiękowa. Jeśli gracz będzie umiał sobie z nimi radzić, może nawet zniwelować Polem superzdolność wroga, stawiając drużynę Baptiste’a w bardzo korzystnym położeniu. Między innymi właśnie dlatego gra Baptiste’em jest taka emocjonująca!

Kiedy Baptiste będzie dostępny poza serwerami testowymi? Kiedy trafi do trybu Rywalizacji?

Geoff Goodman: Baptiste będzie gotowy do wprowadzenia na serwery ogólnodostępne w ciągu najbliższych tygodni. Tak samo jak w przypadku innych bohaterów, zostanie wprowadzony w trybie Rywalizacji z dwutygodniowym okresem karencji.

Czy możemy prosić o oficjalną odpowiedź na temat niewrażliwości Egzobutów na Hakowanie i Impuls Elektromagnetyczny? Wydaje się, że to błąd, bo niemożność ich zhakowania wyjątkowo nie pasuje do „zasad interakcji” Hakowania z innymi zdolnościami w grze.

Josh Noh: Rzeczywiście, jest to błąd, który naprawimy do czasu debiutu Baptiste’a.

Pole Nieśmiertelności to potężna i bardzo użyteczna zdolność. Wydaje mi się, że generuje za dużo punktów zdrowia i ma zbyt krótki czas odnowienia. Co o tym sądzicie?

Josh Noh: Jeśli kilku wrogów zacznie atakować Pole Nieśmiertelności, można je bardzo szybko zniszczyć, ponieważ ma tylko 250 punktów zdrowia i jest nieruchome. Jeśli okaże się, że jest zbyt potężną zdolnością, zawsze możemy obniżyć jego wytrzymałość lub wydłużyć czas odnowienia.

Z tego, co rozumiem, superzdolność Baptiste’a zapewnia podwójne wzmocnienie. Czy nie jest to zbyt potężny efekt? Czy niektóre zdolności nie będą umożliwiały zabicia przeciwnika jednym strzałem, na przykład pod wpływem superzdolności Zenyatty lub Lúcio?

Josh Noh: Matryca Wzmacniająca to potężna superzdolność umożliwiająca sojusznikom zabicie wroga jednym strzałem. Ma jednak swoje wady, bo wzmacnia tylko ataki pociskami, ma krótki czas działania i jest nieruchoma, więc wrogowie mogą po prostu zejść z linii strzału do czasu, gdy się skończy. Powoduje to, że trzeba tym staranniej wybrać czas i miejsce użycia Matrycy Wzmacniającej. Czasem korzystniejsze jest wykorzystanie jej do leczenia sojuszników!

Masa, naprawdę masa ciekawych informacji. My z kolei czekamy na wieczór, kiedy to nowa postać oficjalnie pojawi się na serwerach!

Coś ciekawego znaleźliście w Q&A?

5 komentarzy

Dodaj komentarz

ZOBACZ NOWĄ STRONĘ