Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » News » Overwatch 1 też otrzyma aktualizację graficzną, to będzie jedna gra z różną zawartością?
News

Overwatch 1 też otrzyma aktualizację graficzną, to będzie jedna gra z różną zawartością?

Wielkie zamieszanie i nowe informacje w kwestii podziału na Overwatch 1 i Overwatch 2.


Blizzard tak namieszał, że trudno się w tym wszystkim odnaleźć. Według Youtuberów i Streamerów, którzy są na miejscu, Overwatch 1 i Overwatch 2 będzie tą samą grą.

Nie są to oficjalne informacje, ale chyba ma to najwięcej sensu. Grę będziemy uruchamiać z tego samego klienta, natomiast Overwatch 2 ma być rozszerzoną zawartością do Overwatch 1.

Czyli jak to będzie wyglądać?

Alphacast przekonuje, że będzie to działać inaczej, niż wiele osób myśli. To będzie jedna gra, uruchamiana w ten sam sposób. Osoby, które będą posiadać „OW 2” będą miały po prostu odblokowaną zawartość PVE.

To na ten moment ma najwięcej sensu i wydaje się, że faktycznie tak to może wyglądać. Z tego wniosek, że Overwatch 1 także doczeka się zmian graficznych.

Nie jest to oficjalne, więc trudno temu na 100% zaufać. Overwatch 2 jest przedstawiane jako osobna gra, z drugiej strony słyszymy, że będzie to to samo z różną zawartością.

Co na pewno wiadomo?

 • Overwatch 2 będzie osobno płatne
 • Overwatch 1 i Overwatch 2 będzie ze sobą dzielić zawartość multiplayer
 • Gracze z Overwatch 1 i Overwatch 2 będą mogli ze sobą grać
 • Cały progres zostanie przeniesiony z Overwatch 1 do Overwatch 2

Skąd takie zamieszanie?

Zamieszanie wynika głównie z tego, że Blizzard prowadzi różną komunikację. Trudno im określić, czy mówimy o kolejnej części, czy o DLC, czy jeszcze czymś innym. Wydaje się wręcz, że sami nie są jeszcze pewni, w jaki sposób chcą to rozwiązać.

Na pewno w następnych dniach wszystko stanie się jasne, bo wszyscy czekają na konkretne informacje co się stanie, gdy osoba z Overwatch 1 za kilka miesięcy wejdzie do gry i co dokładnie tam znajdzie.

3 komentarze

Dodaj komentarz

 • Jestem bardzo ciekawy jak to się dalej potoczy, fakt że jest spore zamieszanie, ale szkoda że nie wiemy jak to będzie wyglądało od strony biznesowej. Więc teraz Overwatch 2 wygląda bardziej jak jakiś Overwatch remastered + dlc niż zupełnie coś nowego

 • Jeśli faktycznie będzie można grać z ludźmi z OW2 mając tylko 1 część, to mam nadzieję że dwójka będzie tańsza dla posiadaczy jedynki.

  • Wat? Blizzarda nie znasz? Każe ci zapłacić 2 stówy xD Nie, nie, nie, płacimy tak samo co i nowi gracze.
   A tak serio, wygląda mi to na jakieś dlc. Połowa ceny od ov 1 i może się skuszę :)
   (tak, jestem Januszem. Poczekam sobie na recenzje już po wypuszczeniu gry i wtedy się zdecyduję. Nie mam zamiaru wydawać kasy na coś, bo jest nowe, a potem okaże się kupą)

ZOBACZ NOWĄ STRONĘ