Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » News » Overwatch nie będzie free-to-play
News

Overwatch nie będzie free-to-play

Jedni uważają, że jest to świetna wiadomość, a zdaniem innych Blizzard strzelił sobie w stopę. Po pierwszym dniu Blizzconu nie było pewne czy Overwatch przypadkiem nie będzie grą dostępną za darmo, jednak jeżeli by się nad tym zastanowić, byłoby to kiepskie rozwiązanie. Obecnie mamy dostępnych 21 bohaterów, a w przypadku modelu f2p zapewne dostępna by była rotacja darmowych bohaterów, jednak aby zagrać innymi należałoby je wcześniej zakupić. Dlatego też aby uniknąć sporów, stwierdzono, że wydanie kilkudziesięciu Euro powinno być lepszym rozwiązaniem. W wywiadzie dla Polygon Jeff Kaplan dokładnie wytłumaczył podjęcie takiej, a nie innej decyzji.

Decyzję o przyjęciu takiego modelu biznesowego przyjęliśmy na podstawie tego, co uważaliśmy za najlepsze dla gameplayu. Jeżeli grasz w Overwatch, to wiesz, że szybka zmiana postaci w środku meczu jest ważną częścią gry – to naprawdę dynamiczna zabawa. To, co wyróżnia Overwatch na tle innych gier, to płynność w doborze składu zespołu w zależności od tego, co akurat robią przeciwnicy.

Wiele z modeli free-to-play, które testowaliśmy, okazywało się bezużytecznymi, gdyż gracze nie mieli dostępu do odpowiedniej ilości bohaterów, aby uczynić strategię doboru składu zespołu ważnym elementem. Naprawdę nie chcieliśmy zmieniać rdzenia, na którym oparta jest rozgrywka, czy nawet ograniczać go w jakiś sposób, tylko dlatego, żeby gra mogła pojawić się jako free-to-play.

Wygląda na to, że model ten jest jedynym sensownym rozwiązaniem przy tej produkcji. Pojawiły się też informacje odnośnie DLC.

Podjęliśmy decyzję, że będzie to kombinacja nas chcących dodać więcej bohaterów i społeczności czującej, że nowy bohater jest potrzebny. Jeżeli stwierdzą, że gra zrobiła się czerstwa i przydałoby się przetasowanie, a my będziemy mieli pomysł na dodanie nowego typu obrażeń, albo jakąś mechanikę, to to zrobimy. Uważam, że to sprawa dbania o zdrowie gry po premierze i słuchania czego chce społeczność, co toleruje, a czego nie. Wszystko jednak koncentruje się na tych 21 podstawowych bohaterach.

Obecnie najtańsza wersja dostępna jest za 40$, a więcej informacji na temat przedsprzedaży można znaleźć tutaj.

źródło: polygon / polygamia

1 Komentarz

Dodaj komentarz

  • jeżeli tak to tytułowa gra overwatch szybko umrze ja jednak chcę żeby ta gra overwatch była free 2 play a nie jakieś buy 2 win

ZOBACZ NOWĄ STRONĘ