Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » News » Overwatch za darmo – jakie będą ograniczenia?
News

Overwatch za darmo – jakie będą ograniczenia?

Niedawno informowaliśmy Was o tym, że prawdopodobnie Overwatch będzie dostępny za darmo. W jaki sposób go zdobędziemy?

Każdą grę Blizzarda możemy przetestować jeszcze przed zakupem korzystając z wersji próbnej. Dotyczy to World of Warcraft, Diablo III oraz StarCraft II. Oczywiście grając za darmo posiadamy pewne ograniczenia i tak w przypadku Diablo III dostępny jest jedynie pierwszy akt, maksymalnie można osiągnąć 13 poziom, można stworzyć do 4 postaci, a gracze grają jedynie z osobami, którzy posiadają konto starter. W przypadku World of Warcraft możemy osiągnąć maksymalnie 20 poziom każdej postaci, dostępne są ograniczenia czatu i związane ze zdobywaniem złota.

Co to dla nas oznacza? Jeżeli Overwatch będzie dostępny za darmo, to wtedy również pojawią się pewne ograniczenia. Jakie? Wiadomo, że gracze korzystający z wersji próbnej grający w grupach nie będą mogli korzystać z trybu rywalizacji. Więc czy całkowity brak dostępu do trybu rywalizacji nie powinien być jednym z ograniczeń? Ponadto można domyślać się, że ograniczony zostanie maksymalny poziom, przypuszczamy, że mogą być to okolice 15 – 30 levela. Ograniczony dostęp do poszczególnych trybów także powinien być jednym z elementów wersji testowej. W wersji próbnej prawdopodobnie nie zagramy w rozróbę tygodnia.

5254061200_1464467364

Darmowa wersja ma wiele plusów, jak to, że niektórzy gracze pozwolą się przekonać do nowego dziecka Blizzarda, będą również mogli sprawdzić jak gra działa u nich, ale pojawia się kolejny problem – oszuści. Jak to w przypadku darmowego dostępu do shooterów pojawia się ryzyko spotkania osoby ze wspomagaczem czyli aimbotem, albo wallhackiem. W ten sposób nawet twórcy cheatów bez konsekwencji przetestują swój produkt. Jest to poważny problem, z którym mamy nadzieje Blizzard się upora, ale w tym przypadku wydaje się, że najrozsądniejsze będzie przeniesienie osób korzystających z darmowego dostępu na dedykowany serwer.

Na serwerze testowym dopiero pojawiły się kwestie z tym związane, więc nie musi oznaczać to, że niedługo dowiemy się wszystkiego na ten temat. Musimy cierpliwie czekać na kolejną dawkę informacji.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

ZOBACZ NOWĄ STRONĘ