Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » News » Polska na 17 miejscu w Mistrzostwach Świata Overwatch. Graj rankedy i pomóż!
News

Polska na 17 miejscu w Mistrzostwach Świata Overwatch. Graj rankedy i pomóż!

Mistrzostwa Świata Overwatch powracają! Co ciekawe, możecie pomóc!


Nie wiem, czy ktokolwiek o tym wcześniej słyszał, ale istnieje coś takiego, jak Overwatch World Cup. 50 państw walczy o miejsce w fazie grupowej. Całość ma bardzo fajną otoczkę i warto śledzić Mistrzostwa na bieżąco.

Mistrzostwa Świata

Elitarne drużyny narodowe szykują się do udziału w niesamowitym pojedynku na scenie finałowej podczas BlizzConu 2017. Przygotujcie się na drugą edycję Overwatch World Cup!

Overwatch World Cup to globalne zawody między reprezentacjami państw (a nie tylko zwykłymi drużynami), w których wyborze uczestniczy społeczność. Widzowie będą głosować na reprezentantów swoich państw, którzy wybiorą najsilniejszą drużynę narodową.

Wygrywaj mecze w trybie rywalizacji, polepsz swoją pozycję w rankingu i wspomóż swój kraj w walce o miejsce w rozgrywkach Overwatch World Cup! Stale śledzimy rankingi 100 najlepszych graczy z każdego kraju, aby ustalić jego średni ranking. Możesz wesprzeć swój kraj w batalii o pozycję w turnieju, biorąc udział w meczach w trybie rywalizacji. Kiedy zakończy się okres kwalifikacji, 32 najlepsze kraje zakwalifikują się do zawodów World Cup. Ruszaj do boju!


Polska

Obecnie Polska znajduje się na 17 miejscu. Łapiemy się do fazy grupowej, ale zawsze może być lepiej. Kwalifikacje kończą się prawie za miesiąc, więc czasu jest jeszcze sporo.

Wszystko, co potrzebne do ogarnięcia całej akcji tutaj – KLIK

Informacje od Blizzarda:

Cieszy nas, że Overwatch World Cup powróci w 2017. Tegoroczne zawody obejmą większą liczbę krajów, większą liczbę meczów i więcej wydarzeń na żywo. Świętowanie rozpocznie się w przyszłym miesiącu. Bez względu na to, czy chcecie współzawodniczyć, czy tylko kibicować, potrzebujemy wsparcia bohaterów takich jak wy. Zapraszamy do zapoznania się z planem.

OverwatchWorldCup2017-TimelineSections-Phase1_OW_Embedded_JP.PNG

Uznaliśmy, że najlepiej będzie, jeśli Overwatch World Cup stanie się globalnym świętem, dlatego w tym roku poszerzyliśmy zakres zawodów tak, by więcej krajów mogło wziąć w nich udział.

Od dzisiaj zaczniemy śledzić rangi umiejętności 100 najlepszych graczy z każdego kraju, aby określić jego średnią rangę. Następnie, na podstawie tych danych, wskażemy w kwietniu 32 najlepsze kraje na świecie. Te kraje przejdą do kwalifikacji na żywo (szczegóły poniżej), gdzie zawalczą w grupach po osiem zespołów o szansę na występ na BlizzConie 2017.

Jeśli należycie do czołówki graczy swojego kraju, to możecie mu pomóc zdobyć miejsce w tegorocznym turnieju – wystarczy, że dacie z siebie wszystko w Rywalizacji! Macie już określony cel, bohaterowie – więc do dzieła!

SPRAWDŹCIE RANGĘ SWOJEGO KRAJU

Chcecie wiedzieć, na jakiej pozycji plasuje się wasz kraj? Odwiedźcie stronę Overwatch World Cup.

OverwatchWorldCup2017-TimelineSections-Phase2_OW_Embedded_JP.PNG

Gdy wskażemy 32 najlepsze kraje, gracze je reprezentujący będą musieli wspólnie wyłonić spośród siebie Krajowy Komitet Overwatch World Cup 2017. Każdy z komitetów będzie składał się z trzech lokalnych ekspertów, których zadaniem będzie rekomendowanie graczy do poszczególnych faz zawodów – wliczając w to finały na BlizzConie! Komitety te mają ważną rolę do odegrania przy wyborach drużyn i powinny bazować na synergiach graczy, zestawach bohaterów oraz wcześniejszych osiągnięciach.

Proces selekcji każdego komitetu krajowego składać się będzie z dwóch faz. W pierwszej kolejności wybierzemy maksymalnie dziesiątkę kandydatów z każdego kraju, którzy posiadają odpowiednią wiedzę, wliczając w to analityków, trenerów, statystyków oraz inne ważne postaci ze sceny e-sportowej Overwatch. Następnie, gracze z poszczególnych krajów będą głosować, kto ich zdaniem powinien wybierać skład zespołu dla ich kraju.

Głosowanie rozpocznie się w kwietniu, niedługo po wyłonieniu 32 najlepszych drużyn. Udział będą mogli wziąć wyłącznie gracze z danego kraju, którzy spełnią wymagania. Więcej informacji wkrótce!

OverwatchWorldCup2017-TimelineSections-Phase3_OW_Embedded_JP.PNG

W tym roku podkręcamy również emocje związane z zawodami, wprowadzając kwalifikacje na żywo na całym świecie!

Nie musicie już jechać do Kalifornii, żeby obejrzeć mecze Overwatch World Cup. Zamiast tego, zorganizujemy serię czterech rozgrywek fazy grupowej z udziałem wybranych 32 najlepszych drużyn, które odbędą się latem w całej Europie, Ameryce Północnej oraz Azji i pokażemy je wam na żywo. W każdym z tych wydarzeń przez cały tydzień zmagać się będzie osiem reprezentacji narodowych, a dwie najlepsze ekipy automatycznie awansują do finałów Overwatch World Cup, które zostaną rozegrane podczas BlizzConu 2017. Zaplanowane mecze będą transmitowane w sieci za darmo, natomiast już w maju rozpoczniemy sprzedaż biletów, gdyby ktoś chciał kibicować swoim ulubionym drużynom osobiście.

Warto podkreślić, że w fazie grupowej mogą nie występować drużyny z danego regionu, a komitety krajowe będą miały możliwość wprowadzenia zmian w składach pomiędzy wydarzeniami.

OverwatchWorldCup2017-TimelineSections-Phase4_OW_Embedded_JP.PNG

Wkrótce poznacie więcej informacji na temat mistrzostw Overwatch World Cup, więc dołączcie do nas, by uczcić ducha współzawodnictwa wraz ze społecznościami Overwatch na całym świecie! Już dziś możecie przyłączyć się do zabawy, wygrywając w Rywalizacji i poprawiając pozycję waszego kraju w globalnej społeczności Overwatch. Dołączcie do nas, gdy będziemy odkrywać 32 najlepsze kraje, a komitety krajowe zaczną wyłaniać swoje składy. Bliżej każdej fazy grupowej przedstawimy wam również samych graczy z poszczególnych zespołów.

16 komentarzy

Dodaj komentarz

ZOBACZ NOWĄ STRONĘ