Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » News » Sezon beta będzie miał znaczenie przy następnym sezonie
News

Sezon beta będzie miał znaczenie przy następnym sezonie

Blizzard potwierdził, że sezon testowy, który obecnie trwa w Overwatch będzie miał znaczenie.


Po wprowadzeniu blokady ról, Blizzard zdecydował się na zorganizowanie krótkiego sezonu rankedów. Miał to być sezon testowy, więc wiele osób podeszło do niego dość olewająco.

Teraz okazuje się, że ten sezon będzie miał znaczenie.

Sezon beta ważniejszy, niż się wydawało

Scott Mercer potwierdził, że obecny sezon beta będzie pomagał zdecydować na jakiej randze skończycie w 18 sezonie. To niezłe zaskoczenie dla wielu osób. Pracownik Blizzarda wyjaśnił, że statystyki z tego okresu będą widoczne w profilu tylko przez określony czas i nie będą dodane do podsumowania rankingowego.

Natomiast jak najbardziej, jeżeli nie staraliście się w placementach i w swoich meczach podczas ostatnich dni, to możecie mieć niezły problem z odzyskaniem swojej normalnej rangi.

21 komentarzy

Dodaj komentarz

 • A co z opiniami społeczności? Wydaje mi się, że rozkład jest pół na pół i nie każdy chce, aby blokada ta weszła na stałe, zwłaszcza na qp

   • Tamto to był zwykły bug.
    „Dobieranie ról jest obecnie dostępne na Publicznym Serwerze Testowym na PC i pojawi się w grze w aktualizacji 1.39 wraz z wprowadzeniem beta-sezonu z dobieraniem ról. Aby dać sobie więcej czasu na dodatkowe testy i zgromadzenie opinii, przeprowadzimy dwutygodniowy beta-sezon z dobieraniem ról od 13 sierpnia do 1 września. W trakcie beta-sezonu gracze będą mogli zdobywać punkty rywalizacji podobnie jak w innych mini-sezonach Rywalizacji i kwalifikować się do rankingu Top 500, jednak statystyki z tego krótkiego sezonu będą dostępne tylko przez ograniczony czas i nie liczą się do stałych statystyk sezonowych graczy w Rywalizacji. Uwaga: sezon 17. zostanie skrócony o około dwa tygodnie, aby zmieścić beta-sezon z dobieraniem ról.

    Dobieranie ról pojawi się w Szybkiej grze i Rywalizacji 1 września na początku sezonu 18.”

    https://playoverwatch.com/pl-pl/news/23060961/przedstawiamy-dobieranie-rol

  • Opinia społeczności jest raczej zgodna że 2-2-2 rządzi. Zwłaszcza jeśli chodzi o te jej najbardziej wokalną część czyli twórcy na yt i twitchu. Ale nawet na grupce na fb zbierającej społeczność graczy Ow w ankiecie wyszło że tylko 12% graczy jest totalnie na nie. Głosowało ponad 700 osób więc próbka jest całkiem niezła.

 • Muszę powiedzieć, że czuje się oszukany. Blizzard nigdzie wcześniej o tym nie informował. Całkiem niepotrzebnie nazwali to betą, bo jak się okazuje nie był to żaden test, a jedynie normalny sezon, tyle że krótszy.

 • I tak jak już grałem w tym beta sezonie to spotykałem typów którzy miely wyrąbane na to co się dzieje i gdy kogoś prosiłem o switcha bo dana postać może się nie przydać to on na to że to jest sezon testowy i sobie może grać czym chce bo to tylko test. No kurcze ale w końcu to rednak rywalizacja a nie jakaś zbieranina trolli albo ludzi którzy mają wywalone na to co się dzieje a nie myślą że będą niszczyli innym grę bo to tylko sezon beta i sr się nie przeniesie. I teraz tak patrzę to bardzo dobrze że ten sezon ma znaczenie bo to mimo wszystko ciągle jest ta sama rywalizacja gdzie się gra na poważnie a nie dla jak, bo ktoś chce grać tym mimo że nie umie i bo to tylko test. Bardzo dobrze blizzard.

 • No niesamowite :3 Jakbym tego nie przewidział :3 Skutek tego taki, że Ci, co zagrali wszystkimi rolami, i przez „bug” zostali uplasowani na poziomie swojego maina albo jak xQc spadają na łeb na szyję, albo mimo, że mogliby być wyżej od swojego maina, bo okazało się, że na danej roli grają lepiej i tak zostali wrzuceni niżej :3 I teraz blizzard zaciera ręce bo obiecywali wielki reset dla każdej roli żeby każdy trafił tam gdzie powinien, a tutaj takie bum :3 I od 18 sezonu nie ma żadnej reperacji jak dzisiaj czytamy, wyniki z bety idą na 18 sezon, czyli w sumie jak zjebali betę to zjebali kolejne sezony :3 No co za niespodzianka :3 Jakbym tego nie przewidział, i nie grał jedynie supportami na becie to może bym się przejął :3
  Ale na serio? Tylko ja wpadłem na to już pierwszego dnia jak zaczęły się sypać reporty od topowych graczy, że jak nigdy nie tknęli ręką jakiejś klasy to nagle mają w niej gm’a? Zawiodłaś mnie polska społeczności OW :3

 • Jak startował beta sezon to pisałem ludziom na czacie że to nie jest prawdziwy rankedy i żeby to traktowali jak qp…

 • Główny problem 2-2-2 są kolejki co bizzard powinien poprawić np jak w LOL gdy na jakiejś roli brakuje graczy to przydziela daną rolę graczowi nawet jak jej nie wybrał (jakieś nagrody za to że nie grasz swoją klaą itp.). Kolejnym problemem jest przydzielanie SR po palcenentach ja za 4w-1l na support dostałem 13p więcej niż 0 w 17 sezonie a na dps gdzie trolowałem only bastion o 373 wiěc ej przy 2w-3l.
  Do tego system nie wspiera fex graczy gdy zaznaczam 3 klasy postaci przed grą rankingową to na 30 meczy dostałem 12 razy tank 14 support i 4 razy DPS ale 1 mecz się nie odbył bo kogoś wyrzyciło.
  Staram się grać około 30% czasu na każdej klasie postaci wiěc jak wejdzie 2-2-2 na Qp to będę musiał zaznaczaś tylko DPS bo inaczej nigdy go nie dostanę że względu na ilość graczy jaka chce grać dps. Nie każdy gracz gra wszystkimi klasami ale sądzę że powinno być że jak zaznaczam 3 klasy postaci to co kilka meczy powinienem dostać DPS w nagrodě za flexownie.

  • Przymuszanie graczy do grania roli jakiej nie wybrali… rak osoba wybierająca dps a zmuszona do grania lekarzem będzie się czuć oszukana i frustracje wylewać na innych graczy. Wd. mnie blizz powinien wprowadzić 4 opcje:
   1) Preferuj daną rolę (czyli jak chcę grać dps ale jak ma mi szukać długo rozgrywki to niech mi da inną kategorię, różnica pomiędzy tym a co ty proponujesz jest taka że ta opcja by była obok a nie zamiast tego co jest teraz.
   2) Minigierka podczas czekania na grę, gracze proszą o to od dawna, ale znając blizz zamiast zrobić jakąś pierdołkę będzie chciał zrobić z tego jakieś Bóg wie co.
   3) „Jeśli czas oczekiwania na mecz jest większy niż X minut załaduj najpierw obszar treningowy, i wtedy zacznij szukać mi gry”, jeśli szacowany czas na oczekiwanie meczu jest większy niż X to gra najpierw wczytuje obszar treningowy, ja sobie na nim robię różne rzeczy a gra w tym czasie szuka mi rozgrywki, i kiedy znajdzie mi grę to od razu jestem przenoszony do rozgrywki.
   4) Zezwól na max 3 postacie danej kategorii, jedyny minus jaki tu widzę to to kogo poświęcić drugiego lekarza czy tanka, oraz to iż było by to kolejne skomplikowanie matchmakingu.
   Ogólnie choć sam nie mam jakiś długich kolejek na grę dps (najwięcej trochę ponad 2 minuty, ale generalnie kilkadziesiąt sekund), to rozumiem że nie wszyscy tak mają tak dobrze (choć z drugiej strony od dawna nie widziałem nagród za granie daną kategorią a 2 skrzynki i chyba 150 kredytów za 6 meczy w ciągu 1 dnia to niezły deal), i trzeba jakoś tak zbalansować nagrody by czas czekania był jak najmniejszy i ilość sflustrowanych graczy którzy grają tą rolą której nie lubią też była jak najmniejsza.

ZOBACZ NOWĄ STRONĘ