Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » News » W grze nie pojawi się minimapa
News

W grze nie pojawi się minimapa

Przechodząc z innych gier zapewne zauważyliście, że Wam czegoś brakuje, chodzi tu oczywiście o minimapę. Jeff Kaplan zapowiedział, że nie mają w planach dodawania ten funkcjonalności. Czy to dobrze czy źle? Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

[blizzardquote]Nie mamy w planach dodanie mini-mapy w grze. Ostatecznie jednak chcielibyśmy dodać mapę dla obserwatorów, ponieważ sprawdziłoby się to podczas transmisji esportowych.

Gracze twierdzą, że minimapa rozwiązałaby problem z nawigacją, ale naszym zdaniem minimapa w FPS z małymi mapami jak Overwatch nie rozwiąże tego problemu, ponieważ aby nauczyć się mapy wystarczy zagrać kilka gier. Zwykle sprowadza się to do tego, że gracze żądają coraz więcej informacji na minimapie (w szczególności o pozycji wrogów). Narzędzie które miało pierwotnie pomóc nowym graczom w rzeczywistości staje się bardzo ważnym narzędziem wpływającym na umiejętności gracza (przykładem są tu gry MOBA lub COD).

Zdecydowanie zgadzam się, że pomaganie nowym graczom jest dobre, ale uważam, że dodanie minimapy do gry nie jest właściwym rozwiązaniem.[/blizzardquote]

5 komentarzy

Dodaj komentarz

  • Moim zdaniem jest to bardzo dobra decyzja. Bez minimapy możemy bardziej polegać na swojej zwinności, sprycie oraz słuchu. Mi to jak najbardziej odpowiada. : )

  • Nie jest aż tak bardzo potrzebna. W tej grze gra się na różnych częściach mapy w określonych etapach gry, zatem mapa jest zbędna.

  • Noż kurwa zajebana mać, skurwysyny powinni dać w końcu te jebaną minimapke. Ale nieee. Wcale nie będzie . Jebać ich we wszystkie trzy dziury

  • W tej grze nie ma potrzeby umieszczać mapy. Teren gry jest dość mały by po kilku grach zapamiętać gdzie są ścieżki i mniej więcej rozlokowane apteczki.

  • Minimapa powinna być z tego względu, że wtedy można podejrzeć czy to wróg nam tak tupie za plecami czy sojusznik… ogólnie pomaga łatwiej się zorientować co do lokalizacji sojuszników na mapie… Powinna być , inaczej to gra tylko casual.

ZOBACZ NOWĄ STRONĘ