Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » News » Weekendowe beta-testy Overwatch: 20-23 listopada
News Ważna informacja

Weekendowe beta-testy Overwatch: 20-23 listopada

Weekendowe beta-testy startują w tym tygodniu! Już od najbliższego piątku większa liczba osób powinna otrzymać dostęp do bety Overwatch. Jednak w grę będziecie mogli zagrać jedynie przez kilka dni, ale to i tak spore wyróżnienie. Takie beta-testy mają sprawdzić jak cała infrastruktura zachowa się pod większym obciążeniem.

Testy potrwają od piątku (20.11) od godziny 18:00 do poniedziałku (23.11), również do godziny 18:00. Podkreślamy, że nie każdy będzie miał dostęp do bety, zostaną rozesłane zaproszenia i jedynie określona liczba osób będzie mogła cieszyć się dostępem do gry.

[blizzardquote]Od piątku 20 listopada do poniedziałku 23 listopada przeprowadzimy nasze pierwsze weekendowe beta-testy. Wydarzenie to będzie dostępne wyłącznie za zaproszeniem. Na te trzy dni udostępnimy wersję beta Overwatch większej liczbie graczy z regionów obu Ameryk i Europy.

Cel misji: pomoc w testach obciążeniowych naszych serwerów i technologii… a przy okazji przeprowadzenie kilku brawurowych akcji!


Harmonogram misji

Nasze pierwsze weekendowe beta-testy rozpoczną się w piątek 20 listopada o godzinie 18:00 czasu polskiego, a zakończą w poniedziałek 23 listopada o godzinie 18:00.

Abyśmy mogli w jak największym stopniu wykorzystać ten etap testów, z wyprzedzeniem oznaczymy konta graczy, którzy wezmą udział w naszych weekendowych beta-testach – nastąpi to podczas planowanej przerwy technicznej w czwartek, 19 listopada. Zachęcamy wszystkich nowych rekrutów do wykorzystania tego czasu na pobranie i zainstalowanie klienta wersji beta, dzięki czemu będziecie gotowi do akcji, gdy serwery znów będą dostępne.

Jeśli zostaniecie wybrani do udziału w weekendowych beta-testach, w zakładce Overwatch w waszej aplikacji Battle.net pojawi się przycisk Instaluj, a także licencja wersji beta Overwatch na internetowej stronie zarządzania kontem Battle.net w części „TWOJE KONTA GIER”.

Otrzymacie również wiadomość e-mail z zaproszeniem na weekendowe beta-testy na adres przypisany do konta Battle.net. Prosimy jednak pamiętać, że czasami wiadomości te docierają z opóźnieniem.

 

Szczegóły misji

Podczas weekendowych beta-testów wszyscy gracze (w tym obecni uczestnicy zamkniętych beta-testów) będą mieli dostęp do kompletu 21 postaci oraz ograniczonej puli map, w skład której wejdą: Hanamura, King’s Row i Posterunek Gibraltar.

Weekendowe testy będą miały charakter obciążeniowy i dlatego interesuje nas głównie wasz odzew w kwestiach technicznych, takich jak działanie Overwatch na różnych komputerach, wasze doświadczenia z gry na serwerach, a także napotkane błędy i inne problemy wpływające na rozgrywkę. Jednym z naszych celów jest sprawdzenie granic wytrzymałości naszej infrastruktury, dlatego nie bądźcie zaskoczeni, jeśli natraficie na problemy z wydajnością lub nieoczekiwane przestoje – wszystko to stanowi planową część testów.

Więcej informacji o naszych planach dotyczących testowania Overwatch znajdziecie w naszym oficjalnym komunikacie o wersji beta.

 

FAQ dot. weekendowych beta-testów

Pytanie: Jak długo potrwają weekendowe beta-testy?
Odpowiedź: Weekendowe beta-testy rozpoczną się w piątek, 20 listopada o godzinie 18:00 czasu polskiego, a zakończą w poniedziałek, 23 listopada o godzinie 18:00.

 

Skąd będę wiedzieć, że wybrano mnie do udziału w zamkniętych beta-testach?
Jeśli zostaniesz wybrany do udziału w zamkniętych beta-testach, w zakładce Overwatch twojej aplikacji Battle.net pojawi się przycisk Instaluj, a na internetowej stronie zarządzania kontem Battle.net, w części „TWOJE KONTA GIER”, pojawi się licencja wersji beta Overwatch

Otrzymasz również e-mail z zaproszeniem. Zaproszenia wysyłamy zawsze na adres e-mail powiązany z kontem Battle.net danego gracza. Aby uniknąć ewentualnych prób wyłudzenia danych (tzw. „phishingu”) najlepiej nie klikać żadnych odnośników w wiadomościach e-mail. Zamiast tego możesz sprawdzić, czy została ci przyznana licencja zamkniętej wersji beta na stronie zarządzania kontem Battle.net.

 

Jak wybierani są uczestnicy beta-testów?
Beta-testerzy są wybierani z naszej puli zgłoszeń do testów Overwatch. O wyborze decyduje wiele czynników, między innymi wybrany region Battle.net, data zgłoszenia, specyfikacja sprzętowa komputera oraz łut szczęścia.

 

Jak mogę zgłosić się do weekendowych beta-testów?
Nie ma osobnego procesu zgłoszeniowego do weekendowych beta-testów. Jeśli ktoś zgłosił się do beta-testów, nie musi robić nic więcej!

Przypominamy: aby zgłosić chęć udziału w beta-testach, w serwisie Battle.net należy wejść na stronę zarządzania kontem i w zakładce „Ustawienia profilu beta-testera” zaznaczyć pole „Overwatch” w sekcji „Beta-testy, które mnie interesują”, a następnie kliknąć przycisk „Uaktualnij preferencje”. Można też zapisać się klikając tutaj.

Prosimy pamiętać, że zgłoszenie chęci udziału nie gwarantuje dostępu do weekendowych beta-testów.

 

Czy istnieje inny sposób, aby dostać się do weekendowych beta-testów?
Obecnie nie. Warto też pamiętać, że nie istnieją klucze dostępu do wersji beta gry Overwatch. Dostęp do weekendowych beta-testów będzie przyznawany wyłącznie w drodze przypisania do konta.

 

Jakie regiony gry wezmą udział w weekendowych beta-testach?
Podczas tego weekendu beta-testów zaprosimy graczy z regionów obu Ameryk i Europy. Więcej informacji na temat krajów przypisanych do poszczególnych regionów gry znajdziecie na tej stronie.

 

Co się stanie po zakończeniu weekendowych beta-testów? 
Po zakończeniu weekendowych beta-testów, które nastąpi w poniedziałek, 23 listopada, nastąpi planowa przerwa techniczna w dostępie do bety. W jej trakcie wszyscy uczestnicy weekendowych beta-testów zostaną pozbawieni dostępu do wersji beta. Od tej chwili gracze ci nie będą również mogli zakładać nowych tematów na forum wersji beta ani odpowiadać na istniejące.

Gracze z dostępem do zamkniętych beta-testów nadal będą mogli brać w nich udział i publikować wpisy, po zakończeniu przerwy technicznej.

 

Czy postępy z weekendowych beta-testów zostaną przeniesione po premierze do pełnej wersji gry?
Nie. W tym momencie nie ma planów, aby zachować wasze postępy z weekendowych beta-testów.

[/blizzardquote]

3 komentarze

Dodaj komentarz

ZOBACZ NOWĄ STRONĘ