Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » News » Wersja beta Overwatch: zapowiedź systemu progresji gracza
News Ważna informacja

Wersja beta Overwatch: zapowiedź systemu progresji gracza

Nowy system progresji jest już dostępny w Overwatch. Poniżej można znaleźć więcej szczegółów.

[blizzardquote]Zaprojektowaliśmy grę Overwatch w taki sposób, żeby sama w sobie była ekscytująca i satysfakcjonująca. Wiemy też jednak, jak dużo przyjemności zapewnia realizacja długoterminowych celów oraz zdobywanie nagród za czas i wysiłek włożone w grę.

W związku z tym postanowiliśmy wprowadzić do niej nowy system progresji. Polega on na zdobywaniu nowych poziomów i odblokowywaniu łupów, które umożliwiają zmianę wyglądu, dźwięków i innych drobnych właściwości bohaterów. Z systemem tym można się już zapoznać podczas drugiej fazy zamkniętych beta-testów.

Więcej informacji na temat zasad działania tego systemu znajdziecie poniżej. Zapoznajcie się też z informacjami o aktualizacji wersji beta, aby poznać wszystkie najnowsze zmiany (odnośnik w j. angielskim)!

DOŚWIADCZENIE I POZIOMY

Progresja w Overwatch polega na zdobywaniu doświadczenia i awansowaniu konta na nowe poziomy.

Obecnie doświadczenie można zdobywać podczas gier w trybach „Szybka gra” i „Gra przeciw SI”. O ilości zdobytego doświadczenia decydować będzie wiele czynników, między innymi ogólne zaangażowanie w grę, zwycięstwo lub porażka, otrzymane medale, odznaczenia i inne. „Szybkie gry” będą przynosić więcej doświadczenia niż „Gry przeciw SI”, ze względu na różnicę w poziomie trudności między tymi dwoma trybami.


Nieważne, którym bohaterem będziecie grać, doświadczenie zostanie przypisane do całego konta. Kiedy zdobędziecie wystarczająco dużo doświadczenia, awansujecie na nowy poziom, a wraz z nim otrzymacie skrzynkę z łupami!
SKRZYNKI Z ŁUPAMI

Każda skrzynka z łupami zawiera cztery losowe przedmioty, których można użyć, aby zmienić wygląd bohaterów i spersonalizować ich w grze. Przedmioty będą podzielone na zwykłe, rzadkie, epickie i legendarne, a w każdej skrzynce z łupami otrzymacie przynajmniej jeden przedmiot rzadki lub lepszy.

Aby otworzyć skrzynkę z łupami, wystarczy otworzyć menu główne i kliknąć „Skrzynka z łupami” albo otworzyć menu klawiszem ESC i kliknąć jasnopomarańczowy przycisk „Otwórz skrzynkę”. Można otwierać po jednej skrzynce z łupami na raz. Przed otworzeniem kolejnej będziecie mogli zapoznać się ze zdobytymi przedmiotami lub je założyć.

 

W Overwatch (podobnie jak w wielu innych grach Blizzarda) jakość przedmiotów jest przedstawiona za pomocą kolorów.   Rzadkie przedmioty są niebieskie, epickie – purpurowe, a legendarne – pomarańczowe. Kolory te będą się pojawiały w różnych miejscach w grze. Nawet zamknięte skrzynki z łupami będą się świecić kolorem odpowiadającym przedmiotom, które są w środku.

Progression_PlayerIcons_OW_Thumb1_JP.jpgProgression_EndOfRound-HeroLineup_OW_Thumb1_JP.jpgProgression_Sprays_OW_Thumb1_JP.jpg

W skrzynkach z łupami będzie można zdobyć setki różnych przedmiotów – od portretów graczy, przez skórki, emotki, graffiti, kwestie, pozy zwycięstwa, po prezentacje i kredyty umożliwiające odblokowywanie wybranych przedmiotów.

  • Portrety gracza – pozwalają spersonalizować profil gracza za pomocą ikonki przedstawiającej na przykład ulubioną postać, zdolność czy grę Blizzarda.
  • Skórki – nadają każdemu z 21 dostępnych bohaterów nowy wygląd, między innymi dzięki rzadkim wariantom kolorystycznym i legendarnym skórkom takim jak Odkrywca Winston czy Punkówa Smuga.
  • Emotki – ta nowa zawartość pozwala prowokować wrogów i rozśmieszać sojuszników.
  • Graffiti – umożliwiają zostawianie własnego śladu na polu walki dzięki przypominającym graffiti znakom opartym na motywach bohaterów, map, symboli i innych (domyślnie: T).
  • Kwestie – użycie nowych kwestii mówionych dostępnych w panelu komunikacji pozwala zagadać do innych graczy (domyślnie: C).
  • Zwycięskie pozy – pozwalają ustawić bohatera w idealnej pozie na zdjęciu z drużyną.
  • Prezentacje – dodają odrobinę charakteru najlepszym zagraniom dzięki specjalnym animowanym prezentacjom dla każdego bohatera.

Jeśli w jakiejś skrzynce z łupami znajdzie się przedmiot, który już jest w kolekcji, zamiast tego otrzymacie kredyty. Jest to nowa waluta w grze, umożliwiająca zakup nieodblokowanych przedmiotów w menu „Bohaterowie”. Więcej informacji na ten temat znajdziecie poniżej. Kredyty mogą się też pojawiać losowo w skrzynkach z łupami. Im wyższa jakość skrzynki, tym więcej otrzymacie kredytów.

Warto zaznaczyć, że wszystkie omawiane przedmioty mają charakter elementów ozdobnych, a więc nie zapewniają graczom żadnych premii. Zyskacie jednak dzięki nim cały wachlarz nowych, własnych sposobów na interakcję ze światem gry Overwatch. Możecie wybrać domyślne ustawienia lub samodzielnie dopasować elementy – wybór należy do was!

Obecnie, w zamkniętych beta-testach, skrzynki z łupami można zdobyć jedynie dzięki awansowaniu konta na nowe poziomy. Planujemy jednak umożliwić graczom po premierze kupowanie ich za prawdziwe pieniądze. W nadchodzących tygodniach podamy więcej informacji na ten temat, między innymi ujawnimy ceny i metody kupowania skrzynek z łupami, więc wypatrujcie kolejnych publikacji.

BOHATEROWIE

Menu Bohaterowie umożliwi graczom zmianę wyglądu bohaterów, przeglądanie odblokowanych nagród i kupowanie nowych nagród za kredyty.

Progression_HeroGallery_OW_Thumbnail_JP.jpg

Aby przejść do galerii bohaterów, wystarczy otworzyć menu główne gry i wybrać zakładkę „Bohaterowie”. Tu będziecie mogli wybrać bohatera do zmiany, a następnie przejrzeć wszystkie dostępne dla niego skórki, emotki, zwycięskie pozy, kwestie, graffiti i prezentacje. W tym samym menu można założyć bohaterowi wybrany przedmiot z kolekcji lub kliknąć przycisk „Odblokuj”, aby kupić wymarzoną skórkę lub graffiti za kredyty.

Uwaga: przedmioty odblokowane za kredyty nie podlegają zwrotowi, więc wydawajcie je uważnie!

Docelowo odblokowywanie obrazków dla gracza i zarządzanie nimi też będzie się odbywać w galerii „Bohaterowie”, jednak obecnie, aby zmienić wybrany obrazek, należy otworzyć menu „Kariera” > „Portrety gracza”.

A TO DOPIERO POCZĄTEK…

Pamiętajcie, że nie jest to ostateczna wersja tego systemu i wiele jego elementów oraz aspektów funkcjonalności może ulec zmianie do czasu premiery gry.

System progresji gracza w Overwatch tworzyliśmy z wielką pasją i chcielibyśmy usłyszeć wasze opinie na jego temat – od takich kwestii jak częstotliwość i różnorodność nagród, po sposób wyświetlania poziomów gracza. Jeśli chcecie powiedzieć nam, co o tym myślicie, napiszcie na naszym forum opinii o becie, stwórzcie nowy wątek dyskusji na Reddicie albo wyślijcie tweet na @PlayOverwatch.

Już nie możemy się doczekać, kiedy zobaczymy, jak wykorzystujecie łupy, aby zmienić oblicze (ale nie losy!) bitwy w Overwatch![/blizzardquote]

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

ZOBACZ NOWĄ STRONĘ