Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » News » Blizzard o tym, ile osób pracuje przy Overwatch
News

Blizzard o tym, ile osób pracuje przy Overwatch

Swego czasu informowaliśmy, że przy Overwatch pracuje nieco ponad 100 osób. Teraz pojawiło się potwierdzenie.


Temat ilości pracowników w Blizzardzie, pracujących nad Overwatch 2 był w przeszłości wielką zagadką. Dzisiaj wiemy, że przy tym tytule pracuje nieco ponad 100 osób. Potwierdza to Bill Warnecke, który odpowiedział ciekawym graczom.

Ile osób pracuje przy Overwatch?

Jeden z użytkowników Reddita zapytał, ilu inżynierów obecnie pracuje przy Overwatch. Na to pytanie nieco szerzej odpowiedział Bill Warnecke. Dowiedzieliśmy się, że na ten moment zespół inżynierów złożony jest mniej więcej z 50 osób.

Jest też kilka osobnych grup, zajmujących się gameplay’em, serweram, silnikiem, narzędziami i „operacjami na żywo”. Cały zespół developerski jest większy, niż 100 osób.

Czy to dużo? Raczej nie, choć jeżeli to wystarcza, to nie ma powodów do obaw. Przykładowo w Riot Games, obecnie nad League of Legends pracuje mniej, niż 20% całego studia. Oznacza to tyle, że gry z dużym zapleczem potrzebują już mniej zasobów, by się rozwijać. Jak widać nawet Overwatch 2 nie sprawiło, że zespół nagle urósł.

O takiej liczbie słyszeliśmy już kilka miesięcy temu. Wówczas raczej mało osób wierzyło, że rzeczywiście tak wygląda sytuacja.

A jest co robić

Przypomnijmy, że obecnie to jeden z najtrudniejszych okresów dla zespołu Overwatch. Przed nimi premiera drugiej części gry, wydanie praktycznie wszystkiego na nowo – szczególnie całej kampanii PvE, stworzenie nowych umiejętności, map. Oprócz tego ciągła aktualizacja obecnej wersji gry. To zdecydowanie nie jest łatwe zadanie.

Tagi

1 Komentarz

Dodaj komentarz

ZOBACZ NOWĄ STRONĘ