Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » News » Wyszukiwanie ekip sukcesem! Zmiany Sombry już na serwerze testowym!
News

Wyszukiwanie ekip sukcesem! Zmiany Sombry już na serwerze testowym!

Dzisiejszy poranek przywitał nas naprawdę dobrymi informacjami!


Wyszukiwanie ekip wyszło super!

Zacznijmy od chyba najbardziej pozytywnej wiadomości dzisiaj. Blizzard podzielił się informacjami odnośnie systemu LFG (Looking for group). Okazało się, że liczba 6-osobowych zespołów znacznie podskoczyła, co jednocześnie nie przełożyło się na czasy ładowania innych „zestawień” – czyli solo, duo etc.

To nie tak, że już wszystko jest zrobione i teraz Blizzard siedzi i popija kawkę (choć wiemy, że i to im świetnie wychodzi). Jeff już zapowiedział kolejne usprawnienia, które mają wejść w przyszłej aktualizacji.

Nie martwcie się, mamy zmiany i usprawnienia, które zostaną wprowadzone w następnej aktualizacji.

I bardzo dobrze, niech to się rozwija i zgarnia dodatkowych graczy. To idealny sposób na znalezienie spoko ekipy do dłuższego pogrania, a i na jeden meczyk okej. I mimo słów Jeffa, czasem naprawdę długo czeka się na meczyk – im więcej osób się przekona do tego, tym mniej będziemy czekać.

Zmiany na PST

Wczoraj serwer testowy dostał dużą aktualizację. Trochę się zdziwiliśmy widząc aż 900MB. Nowa mapa, przedmioty kosmetyczne do Hammonda, czy coś innego w tym stylu? Okazało się, że to po prostu zmiany Sombry, które opisywaliśmy wczoraj.

Oprócz tego naprawa wielu, naprawdę wielu błędów.

Także, jeżeli jesteście ciekawi nowej Sombry to biegiem na PST!

57 komentarzy

Dodaj komentarz

  • Wiesz wtedy to byłoby już op spowolnienie wzamian za możliwość nieskończonego steltu to dobry deal a miejsca których nie można teraz przeskoczyć nadal można przeskoczyćbtranslokatorem który teraz możesz sobie anulować

 • Ja powiem tak , wyszukiwanie grup na razie nie dZiala tak jak powinno i jest jednym wielkim GÓWNEM , Ok wiec wyjaśnię dlaczego stworzyłem taką grupę na QP 2/2/2 i wszystko świetnie fajnie ( ja dps dziewczyna tank) ludzie dołączyli niemalże natychmiastowo zgladzilismy enemy team następny mecz wygrana , schody zaczynaja się jak wyjdzie jeden /2/3 członków w trwającym meczu , wiec ty masz zablokowana role członkowie twojego teamu też a pajace które wchodzą pickują co popadnie i kończysz bez supportów i tankow a zmienić nie możesz , w tym momencie domyśliłem się czemu zgladzilismy poprzedni team – bo u nich na początku jakiś 2 typów wyszło , my graliśmy pięknym składem a oni gównem , zagrałem ten mecz ( 3 z kolei oczywiście ciężka porażka i byliśmy wraz z dziewczyną bezradni co do pickow ) nie starałem się dowiedzieć czy można było temu zapobiec i więcej nie korzystałem z tej opcji .

  • Blizzard sam mówi, że nie jest idealnie i na pewno znając ich nie będzie. Następna aktualizacja może się okazać zbawienna. Ten system trzeba traktować jako wstęp do jego rozwoju. Wtedy jest okej. Wprowadzono coś, co się dobrze przyjęło i niebiescy będą to rozwijać. Tak to rozumiem, bo kilka ich ostatnich decyzji było bardzo nieprzemyślanych i wprowadzających niemały chaos.

  • Może tylko hackowanie wroga? Albo powoduje że wróg musi przeładować xD też by było dobre

    • Z tego co kojarzę to na innej stronie napisane było hakowanie powoduje przeładowanie a gdzie indziej że hakowanie przerywa przeładowanie , wiec może to drugie zadziała

    • Wtf strasznie nie praktyczne … wiesz jak siebie tym nerfisz ? No chyba że masz dwie ręce na klawiaturze i grasz bez myszki

     • Cóż, mało gram Sombrą i Symmetrą, mi ten klawisz odpowiada. I tak rzadko go używam. xd

    • Pytam czysto z ciekawości bo mi się to wydaje trochę nieporęczne – czemu nie jakiś przycisk, który można nacisnąć bez odrywania ręki od WSAD? [Z], [X], [C], [V], [3],[4] czy [~] nie pasuje? ;p

     • Mi tam nie przeszkadza oderwanie ręki od WSADu/myszki na chwilkę, mi tak wygodnie. :P

     • Nad tym samym się zastanawiałem , nawet jakiś przycisk na myszce byłby lepszy nawet jeśli ma zakłócić lekko jego aima .

     • Potwierdzenie – G na F
      Interakcja – F na G
      Menu komunikacji – C na Lewy Ctrl
      Kucanie – Lewy Ctrl na C
      Tak mi wygodniej z domyślnych.

  • Mnie się wydaje że chodzi o to że w trakcie animacji przeładowania możesz zacząć hakować i je przerwać, nie grałem dużo sombrą ale teraz (chyba) jest tak że w trakcie przeładowania nie możesz go przerwać i zacząć hakować .

  • Poprawiliśmy to 10 minut po publikacji. Tylko chyba nie zmieniło się to osobom, które już wczytały newsa wcześniej :(

   • I tak właśnie było. Wyczyściłem cookies i już pojawił się zaktualizowany artykuł. Bardzo dziwne.

 • No nie jestem pewien co do tego LFG, jak byłem w takich grupach to ludzie wielokrotnie się skarżyli że grają z goldami a w przeciwnym teamie grandmastery, coś w tym jest, LFG nie bierze pod uwagę twojego doświadczenia tak jak w quick play gdzie blizzard zarzeka się że dopasowuje ci ludzi o podobnym skillu, w LFG każdy może wejść. Przydałby się w opcji tworzenia grupy LFG jakiś minimalny level od którego można dołączyć

 • A ja uwielbiam nowe LFG. Zapisuje się i gram w końcu rolą którą mam ochotę. Dodatkowo mam dużą szansę, że w przeciwnym teamie są zablokowane role i może akurat dpsi nie będą w stanie grać postacią która mnie kontruje. Gram teraz dużo mniej bo czas nie pozwala ale w zasadzie tylko wygrywam. Na 6 zagranych placementów 6 jest wygranych, myślę, że mój dotychczasowy rekord (7/3) będzie pobity. Nie jest to jakiś wyznacznik ale jak już gram to gram w teamie w jakim chce :) System może ma niedoskonałości ale jest i tak duuużo lepszy niż modlenie się żeby randomy nie były betonami.

ZOBACZ NOWĄ STRONĘ