Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » Newsy » News » 5 najczęściej popełnianych błędów w Overwatchu
News

5 najczęściej popełnianych błędów w Overwatchu

@YourOverwatch

Zastanawialiście się kiedyś na tym, jakie są najczęściej popełniane błędy w Overwatchu?


Nie są to oczywiście jedyne błędy, ale takie, które mają bardzo duży wpływ na rozgrywkę.

Reinhardt

Najczęściej popełnianym błędem grając tym bohaterem jest używanie tarczy wtedy, gdy nie jest to potrzebne. Ile razy zdarzyło się wam widzieć Reina, który trzyma tarczę, osłaniając tylko jedną osobę? Przez to często, gdy drużyna już się zbierze i ma zamiar zaatakować, tarczy już zwyczajnie nie ma.


D.Va

Gonienie za bohaterami wsparcia jest tutaj najczęściej popełnianym błędem. Główną zaletą D.Vy jest bardzo mocne kontrowanie przeciwnych DPS, ta postać potrafi zjeść niesamowite ilości obrażeń a nawet umiejętności specjalne. W momencie, kiedy przykładowo gonimy przez 2 minuty Lucio, wrogi Żołnierz może spokojnie siać spustoszenie wśród naszych.


Łaska

Ludzie nadal starają się wskrzesić jak największą ilość osób, zamiast trzymać swoją umiejętność specjalną na najważniejsze postacie w drużynie. W obecnej mecie, w której mamy do czynienia z większą ilością tanków, zdecydowanie lepiej wskrzeszać pojedyncze, najbardziej wartościowe postacie w drużynie.


Ana

Granat biotyczny i jego używanie. Zamiast grać nim ofensywnie, to większość graczy leczy głównie samych siebie. Używanie granatu bezpośrednio na przeciwników jest jedną z najlepszych rzeczy, jakie da się zrobić grając tą postacią. Jesteśmy w stanie odciąć zupełnie Wieprza, którego jedną z głównych zalet jest możliwość bardzo szybkiego uleczenia się. Granat jest bardzo potężnym narzędziem na przeciwnych bohaterów wsparcia i warto o tym pamiętać.


Mei

Najczęściej popełnianym błędem jest używanie ściany jako blokada, zamiast umiejętności do izolowania pojedynczych celów. Szczególnie widoczne jest to w wąskich przejściach, przykładowo na mapie Hanamura.

Macie swoje propozycje? Jakie waszym zdaniem są najczęściej popełniane błędy?

 • smile

  Jak pięknie przetłumaczone z filmu kanału Your Overwatch

 • Luc78

  Jako Łaska wskrzeszam od razu tanków i min, 2 bohaterów każdej innej klasy. Jeśli będzie to konieczne, wskrzeszę pojedyncze sztuki.
  Błędem u Reinhardta jest także nadmierne szarżowanie.
  A kolejnym błędem jest nie danie doktorowi się uleczyć.

  • Nayko

   O, to jest piekna uwaga i niesamowicie często spotykana…

 • Michał

  Znacznie częstszy błąd jaki spotykam u Reinhardtów, to samotne szturmowanie shiftem w grupkę wrogów. Moja reakcja to: „O, samobójca leci!”, bo taki Rein nie ma żadnych szans przeciwko trzem-czterem wrogom samemu.

  • Piotrek

   To samo chciałem napisać. Zwłaszcza jak wrogowie są na drugim końcu mapy, a te buraki jadą szturmem przeważnie w rozłożonego bastiona :P

 • LT

  Uciekanie małą D. Vą zamiast jak najszybciej dać sie zabić po przegranej walce :)

  • Sizaneme

   Jak ktoś ma dobrego aima, to szybko ustrzeli jednego przeciwnika i mecha ma z powrotem – mniej czasu zleci niż na respawnie ^- Szczególnie na eskorcie przy obronie, gdzie odległości spore. Imho w szczególnych sytuacjach przy obronie punktu można dać się zabić i kiedy jest teleport (choć jako main zarówno D.Vy jak i Symmetry nie zalecam marnowania ładunku w ten sposób, chyba że przeciwnicy właśnie wyprztykali wszystkie ulty, a runda zbliża się ku końcowi).

   • LT

    Nie mogę się nie zgodzić, chodzi mi bardziej o sytuacje gdy mała D. Va ucieka przed wrogiem gdy cały jej team padł a potem i tak ginie, tylko potem chwilę jest opóźniona i trzeba na nią czekać :P

 • Z1mor0wic

  Jednym z mniejszych błędów to nie używanie speeda grając Luciem. Większość graczy szczególnie na niższych rangach nie używa tej opcji, a ona bardzo pomaga

  • Nayko

   Gorzej, jak po takich poradach ciągle latają na speedzie i nie zaczną w ogóle łaskawie leczyć… Niby najprostsza postać, a jednak nie xD

 • paTiku

  co mogę powiedzieć, kolejny raz miło że uczycie nowych podstaw !
  polecam
  co do reinharda mogę dodać jeszcze to iż czasem reinhard szarżuje w 6sciu enenmy solo co kończy się jego zgonem oraz drużyna często tego powodu traci czołg point. Ana powinna szukać okazji na rzucenie granatu w przeciwników, jak skończy się tarcza reinha lub za tarcze, polecam odczekać matrixa od divy oraz używać go jak atakujemy lub po prostu jak jest ku temu okazja :)
  Pewnie do reszty bym też coś poradził, ale na to zapraszam na mojego strimka i tam na pewno dowiecie się wielu fajnych ciekawostek na temat OV – profesjonalny gracz i tylko profesjonalne rady ;p
  twitch.tv/the_paTiku

 • Wolf

  Wszystko fajnie, tyle że to nie wy wymyśliliście te rzeczy, a youtuberzy z kanału YourOverwatch. Jeśli już spisujecie to co powiedział autor dobrze by było to chociaż zaznaczyć.

 • Fortkas

  Możecie się ze mną nie zgodzić, ale dla mnie błędem jest U Reinhardta trzymanie tarczy do samego końca, czyli pozwolenie na jej rozwalenie. Gdy hp tarczy spadnie do 0 trzeba poczekać te 6 czy 7 sekund zanim znów będzie można jej użyć.
  Osobiście wolę puścić tarczę, gdy widzę, że ma 100-200 hp i gwałtownie spada, by móc jej potem szybciej użyć. Już nieraz się zdarzyło, że takie zachowanie uratowało moich koleżków z teamu przed przykładowo ultem McCree.

 • Michał Skowroński

  Od kiedy zasłanianie jednej osoby jest błędem?

  • YOUWOTM8

   Od wtedy, że kiedy przychodzi prawdziwa akcja, gdzie tarcza jest najbardziej przydatna to pajac ma ją na cooldownie

Pytanie Dnia!

Czy warto kupić Overwatch w 2018 roku?

Odpowiedź na pytanie!

Cześć!

Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Zamknij
z

Ładowanie...