Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » News » Apex Legends i jego pstryczek w nos Overwatch!
News

Apex Legends i jego pstryczek w nos Overwatch!

Apex Legends zawojowało świat gier. Od dwóch dni darmowa produkcja studia Respawn okupuje pierwsze miejsce na Twitch.tv i wygląda na to, że nigdzie się nie wybiera.


Apex Legends bardzo często porównywane jest z Overwatch. Gra jest kompletnie innym gatunkiem, to Battle Royale z krwi i kości. 60 osób zrzuconych na mapę w trzyosobowych zespołach walczy o przetrwanie. Zbieranie broni, przedmiotów i czysta walka do samego końca. Gdzie tu Overwatch?

Dołącz do największej polskiej społeczności Apex Legends! – KLIK

Apex Legends, a Overwatch

Apex Legends postawiło na różnych bohaterów. Każdy z nich ma swój unikalny zestaw umiejętności. Każdy ma swojego podstawowego skilla z ustalonym czasem odnowienia i umiejętność specjalną. To tutaj wiele osób widzi podobieństwo. Obecnie do wyboru jest 8 postaci:

Niektórzy nawet widzą tutaj wzór na Battle Royale w Overwatch, choć oczywiście na obecnym etapie produkcji Blizzarda to dość mocne nadużycie.

Apex wysyła pstryczek w nos Overwatch

Respawn wiedziało, że będzie porównywane do OW. W zwiżku z tym nie mogło zabraknąć małego easter egga. Popatrzcie tylko na to:

 

Komuś to coś przypomina? Oczywiście, że tak. To odwołanie do naszego Bastiona. Postacie nawet wyglądają podobnie, choć na tym podobieństwa się kończą. Pathfinder jest bardzo mobilną postacią.

Nie powiedzielibyśmy jednak, że są to gry, które będą konkurować stojąc twarzą w twarz. Na pewno część społeczności lubiąca granie różnymi postaciami przerzuci się na darmowego Apex Legends, ale okazji do skoków w bok na rzecz innych gier mieliśmy w przeszłości całkiem sporo. Realm Royale, Paladins, czy Gigantic. Wszyscy polegli. Jak będzie z Apex? Czas pokaże.

 • Grupa Apex Legends – KLIK

Patrzyliście, badaliście gierkę, czy odpuszczacie ze względu na Battle Royale?

33 komentarze

Dodaj komentarz

 • Gra wydaje sie bardzo dobra, miałem okazję juz zagrać i muszę powiedziec ze na razie bardziej przekonuje mnie niż h1z1, pubg, fortnite czy realm royale.

  • Jezeli jakims cudem stalaby sie popularna jak fortnite to tez bedziesz nienawidzic.

   • Dzisiaj jest tyle tytułów że zawsze coś jest podobne do czegoś i nie ma opcji że nie a Overwatch jest akurat inspirowany TF2 (specjalnie napisałem inspirowany a nie kopiowany) :)

 • Nie ma co się dziwić, że jest najpopularniejsza gra na twitchu, bo przecież EA sponsorowała wszystkich największych streamerów, żeby w to grali i streamowali, również tych z Overwatcha jak Seagul czy xQc.
  Także ten wynik na twitchu póki co nic nie mówi. Będzie mówił jak za parę miesięcy ta gra wciąż utrzyma się w topce twitcha.
  Jeśli chodzi o mnie to wolę PUBG. Ten Apex mi wygląda jak jakieś Call of Duty.

 • Ej no, ale Realm Royale jeszcze ma kolejki w miarę krótkie, gra ciekawa i kolorowa, więc jeszcze nie mówmy że poległa. Czasem zdarzy mi się pograć, choć Overwatch nic nie przebije i to trzeba przyznać :D

 • Szczerze mówiąc to dopiero z Waszego artykułu dowiedziałam się o istnieniu tej gry xd Nie lubię zbytnio Battle Royale, ale może jak będę miała czas to zainstaluje i przetestuję tą grę.

 • BR to nie moja bajka. Może kiedyś chociaż sprawdzę, na dzień dzisiejszy nie mam takiego zamiaru. Zjanomi się zachwycają, w moim guście to raczej nie widzę nic takiego co miałoby zachwycać xD kolejny BR których sporo i to było kwestią czasu aż ktoś wpadnie na pomysł by wcisnąć w to umiejki poszczególnych charakterów xD

 • Ja już wczoraj zacząłem pobierać ale spróbuje kiedy indziej bo dzisiaj zaczyna się beta The Division 2.

 • Świetny clickbait, szkoda że wystarczy pięć minut researchu aby całkowicie podważyć 90% artykułu. A apropos artykułu?

  Absurd jakich mało. M.A.R.V.N.y istniały już w Titanfallu 1 i 2, doszukujcie się jeszcze bardziej na siłę „Kto podrobił OW” ._.

  A umiejętności Pathfindera?
  Linka, skaner i działo z linką.
  No, podróba Bastiona jakich mało!

 • Zapłacili wam za to? Dojecie tyle odnośników i wszędzie wzmianki o tym że gra jest darmowa.

ZOBACZ NOWĄ STRONĘ