Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » Bohaterowie » Bastion – Poradnik, jak grać, kontry
Bohaterowie Poradnik

Bastion – Poradnik, jak grać, kontry

Bastion zdecydowanie jest jedną z tych postaci, które potrafią odmienić losy gry. Ten bohater ma bardzo duży wpływ na rozgrywkę. W tym poradniku postaram się przybliżyć Wam kim i jakie zadanie ma wspomniany champion.

Poradnik bazuje na doświadczeniach redakcji. Częstymi jego elementami są subiektywne uwagi. Jesteśmy otwarci na sugestie, co do zmiany treści.

Umiejętności

Bastion-LPM1

 

Konfiguracja: Zwiad – W trybie zwiadowcy Bastion zachowuje pełną mobilność i jest wyposażony w pistolet maszynowy wystrzeliwujący serie pocisków średniego zasięgu.

 

W „podstawowej” postaci Bastion jest powiedzmy średni. Dysponuje ciekawą bronią, zdolną do szybkiego eliminowania celów, jednak sam również jest bardzo narażony na ataki, po części przez słabą mobilność i całkiem spory rozrzut pocisków. W tym trybie zazwyczaj kogoś gonimy, uciekamy, bądź dochodzimy do wyznaczonego punktu, by się „rozstawić”.

Bastion-LPM2

 

Konfiguracja: Wartownik – W trybie wartownika Bastion zmienia się w nieruchomą fortecę. Od przodu chroni go osłona i jest wyposażony w karabin gatlinga. Tę zabójczą broń można stosować na krótki i średni dystans, aby z łatwością zadać dotkliwe obrażenia wielu celom.

 

Coś, dla czego warto wybierać tę postać. Forteca, którą staje się Bastion jest w stanie odwrócić losy gry. Rozstawiamy się w strategicznym miejscu i z zimną krwią eliminujemy przeciwników. Pomaga nam w tym tarcza, która ma aż 1000HP i odnawia się w bardzo szybkim tempie oraz ogromna siła ostrzału. Pokusiłbym się o stwierdzenie, iż od naszego używania tej umiejętności zależy wynik gry.

Bastion-shift

 

 

Rekonfiguracja  Bastion przechodzi swobodnie między oboma podstawowymi trybami bojowymi, dostosowując się do warunków panujących na polu walki.

 

Nic innego, jak powrót do poprzedniej postaci.

 

 

Samonaprawa – Bastion regeneruje się. Podczas naprawy nie może się przemieszczać ani korzystać z broni.

 

Duży magazynek, ogromna siła ostrzału oraz tarcza. Jakby tego było mało, do dyspozycji mamy również możliwość samonaprawy. Przy przedstawianiu postaci, podczas pierwszych konferencji spodziewałem się, iż proces regeneracji zdrowia będzie trwał ładny kawałek czasu. Tymczasem wystarczy zaledwie chwila, by odnowić sobie większość życia. Fakt, nie możemy się wówczas ruszać, ani strzelać, jednak warto poświęcić te kilka sekund, by pozostać w walce na dłużej.

Bastion-Q

 

Konfiguracja: Czołg – W trybie czołgu Bastion porusza się za pomocą gąsienic i używa działa dalekiego zasięgu, którego pociski mają duże pole rażenia. Bastion może pozostawać w trybie czołgu tylko przez ograniczony czas.

 

Dochodzimy do umiejętności specjalnej. Tutaj bardzo ciężko mi napisać coś konkretnego i mieć czyste sumienie. Wiele osób uważa, że „ulti” Bastiona jest OP, część twierdzi, że wcale nie jest taka super i bardziej pełni funkcję przestraszenia przeciwnika, niżeli zadania „Tons of damage”. Jednego jestem pewien, skaczący czołg wygląda przezabawnie, a okazji do skakania będziemy mieć całkiem sporo, gdyż tę umiejętność można w bardzo szybkim tempie naładować.

Origins_OvergrownBastion

Jak grać?

Gra Bastionem bazuje na dobrym rozstawieniu się w trybie Wartownika. Praktycznie całą mechanikę i sposób rozgrywki można oprzeć na tej jednej umiejętności, przeplatanej leczeniem. W skrócie, poznajemy mapę, wyszukujemy dobre punkty do ustawienia się i męczymy przeciwników. Warto pamiętać, że bardzo łatwo jest nas zlikwidować, poprzez przejście nam za plecy. Tryb wartownika ma tę wadę, iż nie możemy wykonać pełnego obrotu wokół własnej osi, dlatego też, gdy ktoś nam wbiegnie za plecy, to najczęściej kończy się to naszą śmiercią. Z tego względu warto ustawiać się w takich miejscach, by za naszymi plecami była ściana, w pełni szczęścia będziemy natomiast, gdy znajdziemy na mapie jakiś narożnik.

Do efektywnego grania tą postacią warto mieć sojusznika, który będzie eliminował mobilne postacie, starające się wejść nam za plecy. Trio, Bastion + postać ofensywna + support to to, do czego powinniśmy dążyć w każdej grze.

Z ciekawostek w trybie ataku, gdy weźmiemy dwa Bastiony i rozstawimy się na ładunku, który mamy dostarczyć, plecami do siebie, wówczas jesteśmy praktycznie nie do zabicia.

W trybie obrony z oczywistych powodów ta postać bardzo dobrze się sprawdza. Stajemy pod ścianą w taki sposób, by mieć ogląd na punkt i nic, tylko strzelamy.

Kogo unikać?

Szczególną uwagę musimy zwracać na postacie mobilne, gdyż w łatwy sposób mogą nas zajść.

Tracer (Smuga) – ze względu na ogólną mechanikę postaci. Trzy szybkie dashe i jest już za naszymi plecami, jedna seria i nas nie ma.
Pharah (Fara) – tutaj musimy uważać na jej pociski, strzelając w ściany obok nas, jest w stanie nas unicestwić.
Junkrat (Złomiarz) – ponownie ze względu na odbijające się pociski. Złomiarz może bez większego problemu „wrzucić nam je za kołnierz”.
Reaper (Żniwiarz) – teleport to śmiercionośna umiejętność.
Genji – jedna z jego umiejętności pozwala na dash w wyznaczonym kierunku. Tutaj ponownie postać może zajść nas od tyłu.
Reinhardt – specyficzny rodzaj zagrożenia. Jeżeli dojdzie do nas na wystarczającą odległość, wówczas może nas przygwoździć, jednak w większości wypadków to my wyjdziemy z takiego pojedynku górą, gdyż nasza siła ognia prawdopodobnie zniszczy tarczę Reinhardt’a, zanim ten się zbliży.

Zapraszamy również do poradnika z informacjami jak grać na Bastiona.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

ZOBACZ NOWĄ STRONĘ