Dołącz do naszej grupy!
Halloween 2019!
Strona główna » Poradnik » Jak grać na Bastiona – poradnik
Poradnik

Jak grać na Bastiona – poradnik

kontra na bastiona

Bastion jest znienawidzony przez nowych graczy, wiele osób nie wie jak sobie z nim poradzić, a czasami przejęcie punktu zdaje się niemożliwe. Przygotowaliśmy dla Was poradnik, który pomoże zrozumieć jego słabe strony.

Bohaterzy kontrujący bastion iconBastiona: genji iconGenji, junkrat iconZłomiarz, pharah iconFara, widowmaker iconTrupia Wdowa, hanzo iconHanzo, tracer iconSmuga, dva iconD.Va, reaper iconŻniwiarz.

Bastion niezbyt dobrze radzi sobie z postaciami, które mogą się do niego zbliżyć i zadać dosyć szybko duże obrażenia, zwłaszcza w jego czuły niebieski punkt znajdujący się na jego plecach w trybie wartownika. Dlatego w kontrach pojawiła się Smuga, ponieważ może ona dosyć szybko doskoczyć do bohatera i rzucić mu Bombę Pulsacyjną. Jeżeli bohater nie jest osłaniany, to w takim przypadku po znalezieniu dobrego miejsca za którym możemy się schować, jesteśmy w stanie Złomiarzem zaatakować Bastiona z Granatnika, dzięki czemu dosyć szybko będzie musiał zmienić swoją pozycję. Trupia Wdowa oraz Hanzo świetnie sprawdzają się w przypadku nieco większych odległości, grając nimi starajmy się wychylać na ułamek sekundy w celu zadania obrażeń, aby Bastion nie było w stanie nas zaatakować, podobnie należy zachowywać się grając Farą. Taktykę tą możemy także stosować grając soldier iconŻołnierzem 76, jednak w jego przypadku zabicie Bastiona może stanowić nieco większe wyzwanie ze względu na to, że zadajemy mniejsze obrażenia niż Hanzo i Trupia Wdowa, ale w odpowiednich rękach jest równie skuteczny. genji iconGenji jest chyba największą kontrą na tego bohatera, odbijając pociski z E w Bastiona jesteśmy w stanie go zabić, a w zasadzie Bastion zabija samego siebie. D.Va jest niezwykle skuteczna w połączeniu z bohaterami, którzy mogą zaatakować bohatera w momencie kiedy użyje ona Matrycy Obronnej, dlatego sprawdza się najlepiej jeżeli gramy ze znajomymi.

Starajmy się nie wychylać pojedynczo, być może nam uda się uniknąć jego pocisków, ale sojusznicy za naszymi plecami dosyć szybko zginą, staramy się unikać stania w jednym miejscu, a najlepiej jest wychylać się w kilka osób z kilku stron jednocześnie, tak aby zawsze mógł go ktoś zaatakować. D.Va lub reinhardt iconReinhardt będą dobrym uzupełnieniem naszej drużyny, aby osłonić sojuszników i dać możliwość zaatakowania sojusznikom Bastiona. Jeżeli gramy samemu to starajmy się brać bohaterów takich jak Smuga czy Genji, aby móc sobie z nim poradzić w pojedynkę, ale do tego też trzeba trochę wprawy.

W skrócie, stosujmy się do zasad: nie stój w miejscu, wychylaj się razem z całą drużyną lub tylko na krótką chwilę w celu zadania obrażeń, rozpraszaj go, współpracuj z innymi członkami drużyny, aby pomóc go zniszczyć.

Na koniec warto jest się podzielić filmikiem, który może już jest nieco nieaktualny, ponieważ teraz bastion iconBastion nie ma tarczy i może obracać się o 360 stopni, ale zasada atakowania bohatera i dostania się do niego jest niemal taka sama.

2 komentarze

Dodaj komentarz

ZOBACZ NOWĄ STRONĘ