Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » Bohaterowie » HANZO

HANZO

PRAWDZIWE DANE:   HANZO SHIMADA, 38 LAT

ROLA: obrona OBRONA

TRUDNOŚĆ: ⭐⭐⭐

ZAJĘCIE:   NAJEMNIK, ZABÓJCA

DAWNA BAZA OPERACYJNA:   HANAMURA, JAPONIA

PRZYNALEŻNOŚĆ:   KLAN SHIMADA

„KAŻDA ŚMIERĆ NIESIE ZE SOBĄ HONOR. HONOR ZAŚ DAJE ODKUPIENIE”

Hanzo Shimada to mistrz łucznictwa i utalentowany zabójca. Swoimi czynami bezustannie dowodzi, że nie ma sobie równych na całym świecie.

Ród Shimada to klan zabójców o wielowiekowej tradycji. Rodzina przez lata rozszerzała swoje wpływy, tworząc rozległe przestępcze imperium, czerpiące ogromne zyski z lukratywnego handlu bronią i nielegalnymi substancjami. Przeznaczeniem Hanzo, jako najstarszego syna głowy rodu, było objęcie schedy po ojcu. Od najmłodszych lat szkolono go do przejęcia odpowiedzialności za losy rodziny Shimada. Hanzo zaczął stosunkowo wcześnie przejawiać wrodzone talenty przywódcze, łatwo przychodziło mu też zrozumienie tajników strategii i taktyki. Doskonale radził sobie również w bardziej praktycznych dziedzinach: szermierce, łucznictwie i sztukach walki.

Po śmierci głowy rodu starszyzna klanowa poleciła Hanzo doprowadzić do porządku jego krnąbrnego młodszego brata. W przyszłości miał on również pomóc w zarządzaniu imperium Shimada. Kiedy jednak odmówił współpracy, Hanzo był zmuszony go zabić. Ten haniebny czyn doprowadził Hanzo do rozpaczy i wyrzeczenia się spuścizny ojca. Ostatecznie odwrócił się od swego klanu i wyrzekł wszystkiego, na co tyle lat pracował.

Dziś Hanzo podróżuje po świecie, doskonaląc umiejętności wojownika. Pragnie zmazać plamę na honorze i usiłuje odesłać na wieczny spoczynek dręczące go duchy przeszłości.


INFORMACJE

ŁUK BURZY  lpm2 

Hanzo napina łuk i wypuszcza strzałę w wybrany cel.

STRZAŁA SONICZNA  shift

Hanzo używa strzały wyposażonej w sonar. Przeciwnicy znajdujący się w jej zasięgu zostają oznaczeni, co sprawia, że Hanzo i jego sojusznikom łatwiej ich namierzyć i dopaść.

STRZAŁA ROZPRYSKOWA  e

Hanzo wystrzeliwuje strzałę, która rozpada się na kawałki. Jej fragmenty odbijają się od ścian i przedmiotów, i mogą trafić wiele celów jednocześnie.

SMOCZY STRZAŁ  q2

Hanzo przywołuje Ducha Smoka, który frunie w powietrzu w linii prostej, po drodze przenikając przez ściany i pożerając napotkanych przeciwników.

  • KĄT PADANIA = KĄT ODBICIA: Dobij 2 wrogów jedną Strzałą Rozpryskową Hanzo w szybkiej grze/rywalizacji.
  • SMOK NASYCIŁ SWÓJ GŁÓD: Zabij 4 wrogów jednym Smoczym Strzałem Hanzo w szybkiej grze/rywalizacji.

Kontry + Synergia

SILNY PRZECIWKO
SŁABY PRZECIWKO
SYNERGIA
dva icon roadhog icon bastion icon reinhardt icon tracer icon wdowaikonka  

Galeria

ŹRÓDŁO: battle.net, overwatch.wikia.com
ZOBACZ NOWĄ STRONĘ