Dołącz do naszej grupy!
Strona główna » Bohaterowie » D.VA

D.VA

PRAWDZIWE DANE: HANA SONG, 19 LAT

ROLA: tank-icon TANK

TRUDNOŚĆ: ⭐⭐

ZAJĘCIE: PILOTKA MECHA, DAWNIEJ ZAWODOWA GRACZKA

BAZA OPERACYJNA: PUSAN, KOREA POŁUDNIOWA

PRZYNALEŻNOŚĆ: MOBILNA ESKADRA MECHÓW KOREAŃSKIEJ ARMII

„GRAM, ŻEBY WYGRAĆ”

D.Va to była zawodowa graczka, która korzysta obecnie ze swych zdolności, broniąc ojczyzny za sterami najnowocześniejszego mecha.

Dwadzieścia lat temu Koreę Południową zaatakowało gigantyczne omnickie monstrum, które wynurzyło się z głębin Morza Wschodniochińskiego. Potężna, krocząca machina spowodowała olbrzymie zniszczenia w nadbrzeżnych miastach, zanim udało się ją zepchnąć z powrotem do morza. W reakcji na ten atak rząd Korei Południowej utworzył oddział zmechanizowanych dronów opancerzonych, zwany MEKA. Jego zadaniem miała być ochrona miast przed kolejnymi starciami z siłami omników.

Obawy rządu okazały się niebezpodstawne, a wśród powtarzających się ataków zaczęła wyłaniać się pewna prawidłowość. Co kilka lat z morza wyłaniało się monstrum i atakowało Koreę Południową oraz sąsiednie kraje. Omniki wyciągały naukę z każdego starcia, często zmieniały kształt i używały w kolejnych atakach nowych broni i możliwości. Każdy incydent kończył się bez ostatecznego rozstrzygnięcia. Udawało się pokonać monstrum, ale nikt nie umiał go zniszczyć.

Omniki przystosowywały się coraz bardziej i w końcu zdołały zakłócić częstotliwości, które umożliwiały sterowanie dronami, zmuszając wojsko do umieszczenia pilotów w mechach. W desperackim poszukiwaniu odpowiednich kandydatów rząd zwrócił się do społeczności zawodowych graczy, którzy posiadali odpowiedni refleks i instynktowne zachowania, umożliwiające obsługę zaawansowanych systemów bojowych mechów. Do służby powołano największe gwiazdy e-sportu, w tym także mistrzynię świata Hanę Song, znaną też jako „D.Va”. Znana ze swoich zdolności D.Va była groźną zawodniczką, za wszelką cenę dążącą do zwycięstwa. Sławę zdobyła dzięki bezlitosnym zagrywkom przeciw swoim wrogom.

D.Va postrzega każdą nową misję jako grę, więc rusza do walki bez strachu razem z pozostałymi członkami swojego oddziału MEKA, zawsze gotowa stanąć w obronie swoich rodaków. Niedawno zaczęła organizować dla fanów transmisje na żywo ze swoich walk, a rosnąca popularność sprawiła, że D.Va stała się bożyszczem tłumów na całym świecie.


INFORMACJE

DZIAŁKA FUZYJNE  lpm2  

D.Va posiada mecha wyposażonego w podwójne działka obrotowe krótkiego zasięgu. Umożliwiają one ciągły ostrzał o dużej sile ognia, bez konieczności przeładowywania, ale ich używanie sprawia, że D.Va porusza się wolniej.

PISTOLET ŚWIETLNY  lpm2  

Kiedy D.Va nie pilotuje swojego mecha, może walczyć na średni dystans, używając automatycznego blastera.

DOPALACZE  shift

D.Va wybija się swoim mechem w powietrze i leci z siłą rozpędu. Może skręcać, zmieniać kierunek lotu lub przebijać się beczką przez szeregi wrogów, odrzucając ich do tyłu.

MIKRO-POCISKI  

Wystrzeliwuje salwę eksplodujących rakiet.

MATRYCA OBRONNA  e

D.Va może aktywować swój frontowy układ celowniczy, aby zestrzeliwać nadlatujące pociski.

SAMOZNISZCZENIE  q2

D.Va katapultuje się ze swojego mecha i włącza tryb autodestrukcji reaktora, którego wybuch zadaje ogromne obrażenia pobliskim przeciwnikom.

WEZWANIE MECHA  q2

Jeśli pancerny kombinezon bojowy zostanie zniszczony, D.Va może przywołać nowego mecha i wrócić do walki.

  • CEL ZESTRZELONY: Powstrzymaj 1500 punktów obrażeń jedną Matrycą Obronną D.Vy w szybkiej grze/rywalizacji.
  • KONIEC GRY: Zabij 4 wrogów jednym Samozniszczeniem D.Vy w szybkiej grze/rywalizacji.

Kontry + Synergia

SILNY PRZECIWKO
SŁABY PRZECIWKO
SYNERGIA
pharah icon bastion icon widowmaker icon zarya zenyatta icon symmetra icon bastionikonka  meiikonka  mercyikonka

Galeria

ŹRÓDŁO: battle.net, overwatch.wikia.com
ZOBACZ NOWĄ STRONĘ